• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twilight on the Mount Seiryu

Ramen said:
stevo said:
Ejha, jóllakott otocinlus, szép garnélák mi kell még?! ;) Hogy sikerült az államvizsgád? (Ha jól emlékszem, amiatt "hanyagoltad" picit fórumot?!)
Mikor tervezed átrendezni? ...bár én meghagynám mert ez is nagyon tuti! :D

Mindig kajál ha az akira nézek, ő sem éhen fog halni az biztos. :D Köszi kérdésed, jól sikerült. Ennél már nem is lehetett volna jobb eredményt elérni, csak ha lenne 6-os. Szóval így utólag belegondolva, megérte hanyagolni az akit (bár akkor nagyon fájt a szívem miatta :) )
Augusztus felé szeretném átalakítani. Addig van bőven idő tervezgetni és a nyaralás se teszi tönkre, mert előtte túl leszek rajta :) .
Wow, gratulálok! :thumbup: Akkor irány a nagybetűs élet! ;)
Egy full frontal-nak én is örülnék! :p
 
Igen a képen egy CROSSOCHEILUS SIAMENSIS látható...
Igy néz ki:
images


S egy Otocinclus affinis:
images


Leginkább a testformájából s a farokúszó mintázatából lehet megkülönböztetni.

De létezik másik két faj ami alakra s szinre teljesen megegyezik a CROSSOCHEILUS SIAMENSIS,a baj hogy ezek nem anyira hatékony algaevök,vagy egyáltalán nem eszik az algát.
-Ugy ismertek mint:
Epalzeorhynchus sp. or Garra taeniata
false.jpg


- S a másik mint :
Flying Fox(zorro volador), Epalzeorhynchus kalopterus
kala2.jpg


Az "IGAZI" CROSSOCHEILUS SIAMENSIS
sae.jpg


Legfontosabb megkülönböztetö jele az oldalán végigfutó fekete sáv a farokúszóban is folytatódva annak végéig ér s az orr alatt csak egy pár bajusz található

Annak idején mikor én is kerestem láttam mindhármat a boltokban s mindet ugy árulták mint CROSSOCHEILUS SIAMENSIS,igy oda kell figyelni néha a vásárlásnál...
:thumbup:
 
debidevil10 said:
Dobjad be a garnélás versenyre!

Megkérdezhetem, hogy milyen géppel sikerült készíteni?

Szép fotó, de a garnis versenyre nem jó, mert nem oldalról van fotózva és ahogy látom színkorreció is volt a képen.
De ahonnan ez jött jön majd jó is ;) :thumbup:
 
debidevil10 said:
Dobjad be a garnélás versenyre!

Megkérdezhetem, hogy milyen géppel sikerült készíteni?

Természetesen megkérdezheted! :) Canon 550D + m42-canon átalakítóval egy 20mm-es közgyűrű. Ez elé pedig kézzel odatartottam a 18-55mm-es kit objektívemet 55mm-es állásban. A fókuszálás előre és hátra dölöngélve történt. :D Kicsit DIY de, így ki tudtam próbálni egy itthon elfekvőben lévő m42-es közgyűrűsort. Hátránya, hogy kedvet kaptam egy kenko közgyűrű sor vásárlásához az EF 50mm f1.8-as obim mellé. Neten nézett képek elég meggyőzőek. Ráadásul a többi objektívemmel is lehetne használni.

viktorlantos said:
Szép fotó, de a garnis versenyre nem jó, mert nem oldalról van fotózva és ahogy látom színkorreció is volt a képen.
De ahonnan ez jött jön majd jó is ;) :thumbup:

Köszi Viktor! Ez a kép csak a kezdeti próbálkozás eredménye. Szerintem még sok expót el fogok lőni, mire elkészül amit beküldök. :)
Való igaz, történt egy kis sötétítés, élesítés, zaj csökkentés a képen raw-ból jpg-be való konvertálás során. Ezek szerint csak élesíteni és zajt csökkenteni kéne a verseny képen? Vagy mi az ami ilyenkor még belefér?
 
Ramen said:
Való igaz, történt egy kis sötétítés, élesítés, zaj csökkentés a képen raw-ból jpg-be való konvertálás során. Ezek szerint csak élesíteni és zajt csökkenteni kéne a verseny képen? Vagy mi az ami ilyenkor még belefér?

Szerintem contraszt, élesítés, shadow, highlight még ok.
Ami nem ok az a szaturáció. Én ezt véltem felfedezni, de lehet csak a vázad van kicsit jobban megtekerve.

A színek fontosak a versenyen, hogy valós kép legyen a garnéla színezetéről. A kicsit megdurrantott színek, vagy ezeknek felerősítése téves képet ad a garniról.
A verseny most inkább a garnélákról szól és csak kis mértékben a fotóról. A pontozás is így lett kialakítva.

Szóval szaturáció, szín tekerés, görbék stb ne legyen. ;)
 
Köszi Viktor a választ! Valóban a gép menüjében húztam feljebb ezeket a csúszkákat, hogy amikor jpg-be fotózok ne kelljen a családi képeket is egyesével szerkeszteni. El is feledkeztem már róla. A verseny képhez majd visszaállítom alap értékekre. :)
 
Jó pár hét eltelt az utolsó helyzetjelentés óta így gondoltam itt az ideje előkeresni a naplómat. Sikerült is megtalálnom a 3. oldal közepén. :)
Hátul két oldalról kikerült a tenellus, mivel teljesen kezelhetetlenné vált. Ezen a két részen jelenleg kopár, mivel szeretnék előnevelni HC-t a következő akim számára. Bízom benne, hogy a fényem elég lesz neki, és minden gond nélkül átalakul a már beállt akiban.

Végezetül egy kép amit még márciusban készítettem:

IMG_2667a by Ramen1210, on Flickr


Kellemes Húsvétot Kívánok minden fanatikus akvakertésznek! ;) :) :wave:
 
:eek: :shock:
Banyek, és még te írtad nekem, hogy jó kép :) Mivel követted el a képet?
 
Back
Oldal tetejére