• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jungle on the mound

Sziasztok!
Sajna az algázó gébeket illetően nincsenek jó híreim.
Az elmúlt 3,5 hétben mind a 4-et elvesztettem.
Pedig a CO2 sem dübörög, a drop checkerben is cseréltem tesztfolyadékot, hogy tuti legyen.
Külsőleg nem láttam rajtuk tüneteket, sokat feküdtek, pihentek egy helyen, nem voltak annyira aktívak.
Nem tudom, hogy ez a szállítás miatt volt- e vagy valamire érzékenyebbek.
Sajnálom nagyon.
Ráadásul az utolsó példány teljesen egészségesnek, aktívnak tűnt és hirtelen távozott....
Az ecsetalga továbbra is jelen van, de nem terjed olyan rohamosan, bízom benne, hogy lassan megszabadulok tőle.
Egyébként a növények nagyjából rendben vannak a jobb oldali stemekkel nem tudok mit kezdeni...nem vagyok elégedett. Sokat kiszedtem az ecset miatt és most nem elég dús.
A HQI lámpa, mely 8 hónapja megy, most pihen a pincében...
Fater összerakott egy egyszerű keretet gipszkarton profilból, ami lécekkel merevítve van, és ebbe került beszerelésre 12 foglalat, trafók és kábelek, egy villanyász ismerős által.
Így most újra T5 csövekkel megy a rendszer, 6x54 W, 25 cm magasból. 5 db 6500 K cső, és 1 db Eheim Aquaplant üzemel, egyenlőre 4 db teljes időben, egy pár csak 2,5 órát megy egyenlőre.
Meglátjuk...remélem hasznos lesz.
A HQI is jó volt de visszahúz a szîvem a T5 színeihez.:rolleyes:
Ha egyszer lesz majd egy pincehelyiségem, ahol garázdálkodhatok, :D ott lehet majd újra üzembe helyezem a HQI-t.
Öreg lámpa, de kitűnően működött eddig, megérdemli, hogy még világítson, ha más nem egy nagy növénytárolót...
 
Üdv mindenkinek!
Az akváriumban ez a berendezés befejezte a pàlyafutását.
Kérek valakit, (@danyi03 Tomi vagy @inadsz Danit, hogy tegye àt a naplót a befejezettek közé.
8 hónapot üzemelt, jó tapasztalat volt ez is, de a stem növényekkel egyàltalán nem voltam elégedett.
Nem jött be az Amazonia light talaj sem.
Nyàr vége óta ecsetalgával küzdöttem, hol jobb, hol rosszabb lett, de végül meguntam a harcot. A növények egyre inkább tönkrementek, elfogyott a tàpom is a végére, így bontottam a berendezést.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
 
Kedves Akvakertész kollégák!
Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
Scape-ekben gazdag, algában szegény, egészségben szintúgy gazdag új esztendőt!
A nagy akváriumot bontottam az ecset miatt, onnan most nincsen fotó.
Cserébe küldök egyet nektek a nanoról.
D5FFE95E-7CBF-4D5F-A03C-9BF9F5743D91.jpeg

Emellett “apuka lettem”! Az étkezőben lévő akvában végre megláttuk az első Red bee Hinomaru utódokat! Szép karácsonyi ajándék!
D32498CC-03CC-4CF5-A3AC-4C4857349D62.jpeg

F9DCB8A2-C7B6-426F-B3DF-4C0130A6FE03.jpeg
989489C2-5473-4386-A8D8-3040DC58AAAF.jpeg
Kb. 6-7 hónapja vannak meg a szülők, és már több bébit is láttunk az elmúlt 1 hétben!
Nagyon örülök!
 
Back
Oldal tetejére