• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első HighTech növényesem 22 literben

Azért írtam, mert spórolhatnál posta kölcségen, ha mégis igazam lenne akkor rendelhetnél megint. 250ml Seachem Purigen plusz zsák? Ketté szeded és lesz csere Seachem Purigen?
Majd kollegakkal egyut rendelek es osszejon az ingyen posta. :)
A 250ml-es purigenhez nem irtak, hogy lenne hozza zsak, azert rendeltem kulon. Majd ha itt lesz, meglatom, hogy berakom-e mindet vagy megfelezem. Ha belefer, akkor inkabb belerakom mindet. Artani nem art gondolom.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Majd kollegakkal egyut rendelek es osszejon az ingyen posta. :)
A 250ml-es purigenhez nem irtak, hogy lenne hozza zsak, azert rendeltem kulon. Majd ha itt lesz, meglatom, hogy berakom-e mindet vagy megfelezem. Ha belefer, akkor inkabb belerakom mindet. Artani nem art gondolom.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Ártani nem árt, de 100ml böven elég lenne.
 
132. nap:

MA megjött a Seachem Purigen és a Mátrix. Mindkettő belekerült a szűrőbe. A substrat egy jó része egy fiókkal lejjebb költözött, a Mátrix ment felülre. Majdnem mind belefért. Egy kicsit ki kellett vennem, hogy a Seachem Purigen elférjen a perlon felett. Végül utóbbiból csak 150ml került a szűrőbe.
38068332991_51f161afaa_h.jpg20171031_172759 by Ákos Zseli, on Flickr
26291911309_056f4c5ee5_h.jpg20171031_172805 by Ákos Zseli, on Flickr
24215603748_e21d2baa38_h.jpg20171031_173315 by Ákos Zseli, on Flickr
Perlon barnul, de szerintem még vállalató, úgyhogy azt visszaraktam. A kék szivacs szinte semmit nem ér. A garnélákat lent tartja, de ennyi. Ja igen... Megvannak a piros színű garnéláim. Köszönik, jól érzik magukat a szűrőben. :D
Majd kilakoltatom őket, ha megjön a garnélarács a szívóágra. Addig értelmetlen. Holnap reggelre úgyis visszaköltözne az összes.

Ésésés...
38037358182_e5b1e53a81_h.jpg2017-10-31_06-01-03 by Ákos Zseli, on Flickr
A foszfátom nem éppen alacsony...
 
132. nap:

MA megjött a Seachem Purigen és a Mátrix. Mindkettő belekerült a szűrőbe. A substrat egy jó része egy fiókkal lejjebb költözött, a Mátrix ment felülre. Majdnem mind belefért. Egy kicsit ki kellett vennem, hogy a Seachem Purigen elférjen a perlon felett. Végül utóbbiból csak 150ml került a szűrőbe.
View attachment 4285520171031_172759 by Ákos Zseli, on Flickr
View attachment 4285620171031_172805 by Ákos Zseli, on Flickr
View attachment 4285720171031_173315 by Ákos Zseli, on Flickr
Perlon barnul, de szerintem még vállalató, úgyhogy azt visszaraktam. A kék szivacs szinte semmit nem ér. A garnélákat lent tartja, de ennyi. Ja igen... Megvannak a piros színű garnéláim. Köszönik, jól érzik magukat a szűrőben. :D
Majd kilakoltatom őket, ha megjön a garnélarács a szívóágra. Addig értelmetlen. Holnap reggelre úgyis visszaköltözne az összes.

Ésésés...
View attachment 428582017-10-31_06-01-03 by Ákos Zseli, on Flickr
A foszfátom nem éppen alacsony...
Wow, szép kék. :D

Én a beszívó kosárra ráhúztam a kék szivacs levágott és kilyukasztott darabjait. Tökéletesen végzi a dolgát. :D

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Ezek szerint túlzó a táp amit adsz, a növények nem vesznek fel ilyen sokat. Felezd egy pár hétig az adagot. ;) (az 50-70 nitrát szinted is kicsit már magas 30 elég)
Akkor ezt a tesztet mától indítom! Úgy is elfelejtettem nap végén a holnapi adagot beadni. :happy:
 
Egy picit benéztem, (foszfátot), o_O de ezért kell néha mérni. Akkor világítás idő csökkentése marad a zöld pont alga ellen.:)
 
Egy picit benéztem, (foszfátot), o_O de ezért kell néha mérni. Akkor világítás idő csökkentése marad a zöld pont alga ellen.:)
Ha megnézed az október 25-i bejegyzésemben a képeket, akkor azon jól látható, hogy nem zöld pontalgám van/volt. Zöld pont akkor jelent meg az üvegen, amikor otthon volt az akvárium, még augusztusban. Azt levakarni is sokkal nehezebb volt, mint azt, ami az óta kialakult mindenhol és egybefüggő réteget alkotott a -főleg a- cryptok levelein. Ha nem dörzsöltem volna meg kézzel szinte minden nap a leveleket, akkor valószínűleg így néztek volna ki:
38074911652_16a432dfbf_h.jpg20171102_071140 by Ákos Zseli, on Flickr
 
134. nap:

Azt hittem, hogy tiszta a vizem, de 2 nap purigenes szűrés után ma reggel rájöttem, hogy nem volt az! Jól láthatóan tisztább a víz. A mocsárszag is a múlté, bár ezen lehet, hogy inkább a jobb biológiai szűrés segített, elvégre a külső szűrő már 2 hete üzemel és a keddi tuning után benne hagytam a -reméletőleg bejáródott- substrat nagy részét.
37397644484_81977e8649_h.jpg20171102_072452 by Ákos Zseli, on Flickr
A csütörtöki átrendezés és takarítás után nem jelent meg újra az a nagy mennyiségű alga, ami eddig. A héten nem nyúltam az algakaparóhoz és az üveg mégis a fenti képen látható állapotban van. Eddig ha hétfőn nem kapartam le a frontüveget, kedden már alig lehetett átlátni rajta.
 
148. nap:

A ludwigia durván megindult. A 2 héttel ezelőtti képpel összehasonlítva a mostanit, nem kell sokáig keresgélni a különbséget! :)
Az előző bejegyzésemben is jeleztem, hogy az alga egyelőre visszavonulót fújt. Ez még most sem változott. Jó a helyzet. A tápozást végül nem bántottam. A világítási idő és intenzitás csökkentése és a szűrő cseréje, valamint a szűrőanyagokkal való variálás mellé nem akartam bevinni még egy változtatást. Alga nincs (ami van az nagyon minimális mennyiségű az előző hónaphoz képest), a növények szépen fejlődnek, úgyhogy remélem nem követtem el nagy hibát. A crypto levelei kezdenek barnulni, de mellette hozza az újakat. Remélem ez csak a sok átültetésnek köszönhető és rendbe fognak jönni. Bonsait lassan nyírnom kell megint. A maradék kis mennyiségű MC is kezd növekedni. Az elmúlt 2 hétben 4x akkora lett, mint volt. :) Reineckii is szépen fejlődik. Néhány hét múlva már túl magas lesz.
Így állunk most (ez egy tegnapi kép):
37718467384_918ac2bf0c_h.jpg20171115_094040 by Ákos Zseli, on Flickr
Egy minimális fonal alga azért van:
37567124925_6edb09f2c4_h.jpg20171116_093311 by Ákos Zseli, on Flickr
Ezen a részen nem a legjobb az áramlás. Máshol még nem vettem észre ilyen szálakat.
Ez nem a legjobb kép, de a lényeg látszik:
37738742954_9088f06572_h.jpg20171116_093303 by Ákos Zseli, on Flickr
A következő projekt: megszabadulni a pajzscsigáktól. Van valakinek erre ötlete? Szétnyomkodni nem szeretném őket egyesével. Főleg a fa erezete miatt problémás ez a megoldás. :)
 
Halihó, mi újság errefelé? : )

Nem sok jó. A fát kivettem, mert azt hittem, az fogja le az áramlást. Zöld szakálalga támadott minden irányból. Kivettem a fát, utána 1 hét alatt elborította az akváriumot. Egyik hétvégén elpusztult az egyik páncélosharcsám, hétfőn kivettem a hullát, másnap reggel furcsán kezdett úszni a másik is, 1-2 óra múlva az is elpusztult. 1 még van, remélem ő megmarad. garnélák közül is meg akart szökni 1-2, de túl messzire nem jutottak. Akik a szűrőben laknak, köszönik szépen, jól vannak.
Amikor elkezdett terjedni a zöld szakálalga, csökkentettem a tápozást, nem segített, csökkentettem a fényt, nem segített, kivettem a fát, felgyorsult a növekedése... Múlt hét közepén kimetszettem minden növényt, amin alga volt és hétvégére kikapcsoltam a világítást. A héten nem nőtt a zöld szakál, cserébe kaptam ecsetalgát... Most már "elengedtem a kezét". Akkor élte fénykorát az akvárium, amikor a tenellus, mc, acicularis hármas volt benne, az óta csak hanyatlik, bármit is csinálok. Az a tippem, hogy bár nem látszik, de a talaj piszkálása tett be neki ennyire. Jövőre újraindítom, de még ki kell találnom, hogy hova rakom az élőlényeket. Ha minden jól megy, az első negyedévben költözöm is, úgyhogy az újraindítás időpontja még ismeretlen. Kéne egy másik akváriumot indítanom, amibe ideiglenesen át tudom költöztetni a lakókat.
 
Nem sok jó. A fát kivettem, mert azt hittem, az fogja le az áramlást. Zöld szakálalga támadott minden irányból. Kivettem a fát, utána 1 hét alatt elborította az akváriumot. Egyik hétvégén elpusztult az egyik páncélosharcsám, hétfőn kivettem a hullát, másnap reggel furcsán kezdett úszni a másik is, 1-2 óra múlva az is elpusztult. 1 még van, remélem ő megmarad. garnélák közül is meg akart szökni 1-2, de túl messzire nem jutottak. Akik a szűrőben laknak, köszönik szépen, jól vannak.
Amikor elkezdett terjedni a zöld szakálalga, csökkentettem a tápozást, nem segített, csökkentettem a fényt, nem segített, kivettem a fát, felgyorsult a növekedése... Múlt hét közepén kimetszettem minden növényt, amin alga volt és hétvégére kikapcsoltam a világítást. A héten nem nőtt a zöld szakál, cserébe kaptam ecsetalgát... Most már "elengedtem a kezét". Akkor élte fénykorát az akvárium, amikor a tenellus, mc, acicularis hármas volt benne, az óta csak hanyatlik, bármit is csinálok. Az a tippem, hogy bár nem látszik, de a talaj piszkálása tett be neki ennyire. Jövőre újraindítom, de még ki kell találnom, hogy hova rakom az élőlényeket. Ha minden jól megy, az első negyedévben költözöm is, úgyhogy az újraindítás időpontja még ismeretlen. Kéne egy másik akváriumot indítanom, amibe ideiglenesen át tudom költöztetni a lakókat.
Ó jaj, nem gondoltam, hogy ennyire rossz a helyzet. :( Sajnálattal hallom.
Ha csak ideiglenes, akkor azt is csinálhatod, hogy kis cserepekbe, tálakba teszel talajt, és abba ülteted a növényeket. Könnyebb velük dolgozni, foglalkozni, kiemelni, ha algásodik és kezelni kell. Mellettük meg ellennének a többiek is gond nélkül.
 
Back
Oldal tetejére