• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Seiryu rock

Andris87

Főkertész
Kicsit megkésve indítom el az új akvárium naplóját, mely ezúttal az iwagumi irányzatba sorolható. Viszont nem ez az egyetlen újdonság, amit tartogat (nekem) :)
Ismét a 18 literes kockát használtam változatlan technikával:
  • akvárium: 25*25*30 nano (18,7 l)
  • szűrés: Eheim Ecco Pro 130 Substrat Pro-val töltve
  • világítás: Chihiros LED251 kb. felére dimmelve
Mindig szerettem volna kipróbálni, hogy mennyiben más egy ADA rendszerű akvárium, ez a setup így hát az ADA filozófiáját követi. A talaj adalékokra Power Sand S került, majd Amazonia Powder.
A tápozás ezzel összhangban Brighty K és Green Brighty Step 2. Módosítottam a CO2-n is, a beoldás most már egy DIY reaktorban történik (ez még finomhangolás alatt áll).

Növények:
  • GA Micranthemum sp Monte Carlo
  • Tropica Elatine Hydropiper (ne keresd, egy hét alatt "feloldódott")
  • Lilaeopsis Brasiliensis
  • Blyxa japonica
Innen indultam:

29528259064_648c7608e0_z.jpgHardscape by Andris_87, on Flickr
Feltöltés:

29528047703_cdc365788a_z.jpg08131 by Andris_87, on Flickr
3. nap:

30072149301_b86b2a3f7e_z.jpg08151 by Andris_87, on Flickr
1,5 hét:

30121807476_db03a5b262_z.jpg08241 by Andris_87, on Flickr
2 hónap:

30156828985_e61dd7dfca_z.jpg10061 by Andris_87, on Flickr

30072190751_94609da0fd_z.jpg10062 by Andris_87, on Flickr
Tapasztalatok:
Még csak két hónapos az akvárium, de ismét rengeteget tanultam. Eddig mindig lágy vizes aksikat építettem, ahol savas irányba mozdult el a PH (5,5-6). Egyetlen paraméter megváltoztatása (Seiryu) felborított mindent, ami eddig megszokott volt. A 0-ás vizemet ekkora kőmennyiség is gyakorlatilag csapvíz keménységűre sózza vissza, a PH enyhén lúgos tartományban mozog (7,2) és ebből következően sokkal többet kell CO2-ből adagolnom. Még mindig csak próbálom kitapasztalni az egyensúlyt, emiatt láthatjátok, hogy a növények nem szaladnak el. :D
Az ADA filozófia pedig nálam is működik :) Az akvárium teljesen problémamentes, egyedül egy kevés GDA ütötte fel a fejét, amit a CO2 hiány számlájára írok - és hamarosan felszámolok (y)
 
Hali. Nagyon jó a scape, tetszik a növényesítés is (y) A nagyszemű kavicsot azért én lecserélném apróbbra, de a színvilága frankó. A seiryu remélem nem fog nagyobb galibát okozni, mert arra számítanod kell hogy CO2 adagolással sokkal intenzívebben fog oldódni és a vizet keményíteni. ITT van erről egy teszt.
A chihiros doctort hogyhogy nem használtad az elején? Ennyire magabiztos voltál algák terén? :)
 
Hali. Nagyon jó a scape, tetszik a növényesítés is (y) A nagyszemű kavicsot azért én lecserélném apróbbra, de a színvilága frankó. A seiryu remélem nem fog nagyobb galibát okozni, mert arra számítanod kell hogy CO2 adagolással sokkal intenzívebben fog oldódni és a vizet keményíteni. ITT van erről egy teszt.
A chihiros doctort hogyhogy nem használtad az elején? Ennyire magabiztos voltál algák terén? :)
Szia!
Köszönöm! Én is kisebb méretű kavicsot terveztem bele, nevezetesen 5-10mm-es Dennerle Yukon-t, csak sajnos senkinek sem volt egy maréknyi mennyiség. Így a Duna part felé vettem az irányt és begyűjtöttem a legkisebbeket. :D Köszönöm a tesztet, sűrűbben fogok TDS-t mérni és vizet cserélni.
A chihiros doktor bent volt 4-5 hétig. Mivel nem láttam semmi problémát, kivettem és ekkor jelent meg a GDA. Most már nem szeretném visszatenni, inkább megtanulom legyőzni :)
 
Ma megtörtént az első szűrő karbantartás és egyúttal csöveket, ki-, beömlőket is tisztítottam. Így egy kicsit esztétikusabb, mint az előző képeken :)

29568535323_5a423e28f9_z.jpg10081 by Andris_87, on Flickr
Ha már meg volt bontva a rendszer alakítottam egy kicsit a reaktoron is. Sokkal jobb lett a beoldásom, a DC végre kimozdult a kékes tartományból. A CO2 szint emelkedését rengeteg bubival hálálta meg a Monte Carlo és a Blyxa is:

29901745790_044f1b2cee_z.jpg10082 by Andris_87, on Flickr
Természetesen a DC-n is látszott a hatás. Mit gondoltok, ez az árnyalat még éppen OK, vagy kicsit sok már?

30197682415_6c7529e2db_z.jpg10083 by Andris_87, on Flickr​
 
Már értem, köszi! A furcsa, hogy már ennyinél is nagyon bubiznak a növények :)

Az inkább a fényforrás érdeme, mintsem a CO2 beoldásé. :) Persze kell hozzá az is, no meg a növénytáp is. :)

Nálam egy hónappal ezelőtt alig volt bubizás, pedig lime zöld a dc. Új csövek kerültek a lámpába, és most estére minden tiszta bubi, pedig semmi máson nem változtattam, csak a fényerőn.
 
Az inkább a fényforrás érdeme, mintsem a CO2 beoldásé. :) Persze kell hozzá az is, no meg a növénytáp is. :)

Nálam egy hónappal ezelőtt alig volt bubizás, pedig lime zöld a dc. Új csövek kerültek a lámpába, és most estére minden tiszta bubi, pedig semmi máson nem változtattam, csak a fényerőn.
Nálam hasonló a helyzet :) egyedül a CO2 adagoláson változtattam, a fényerő és megvilágítás ideje változatlan.
 
Nálam hasonló a helyzet :) egyedül a CO2 adagoláson változtattam, a fényerő és megvilágítás ideje változatlan.

Igen, mert kevés CO2 ment, és valószínűleg azt is a magas(?) KH pufferelte, és a növényekhez nem nagyon jutott belőle.
 
Helyzetjelentés :) A most következő képeken a technika nincs olyan állapotban, mint az előzőeken, de nem is ez a lényeg... inkább csak a Monte Carlo terjedését szeretném szemléltetni :D

30866851585_d016720384_z.jpg1108_1 by Andris_87, on Flickr

30866852695_8c18b4d3b5_z.jpg1108_2 by Andris_87, on Flickr
Mióta az Oto-k bekerültek nem kell fogkeféznem, egyedül a kavicsokra nem cuppannak rá. o_O Azt hiszem ezeket egyenként ki kell majd szedegetnem egy karbantartás során.
 
Helyzetjelentés :) A most következő képeken a technika nincs olyan állapotban, mint az előzőeken, de nem is ez a lényeg... inkább csak a Monte Carlo terjedését szeretném szemléltetni :D

View attachment 205351108_1 by Andris_87, on Flickr

View attachment 205361108_2 by Andris_87, on Flickr
Mióta az Oto-k bekerültek nem kell fogkeféznem, egyedül a kavicsokra nem cuppannak rá. o_O Azt hiszem ezeket egyenként ki kell majd szedegetnem egy karbantartás során.
Én nem bántanám a köveket, hisz mégis csak természetesebbb egy kis zöldel [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én SM-N910F eszközömről
 
Jól látom, hogy nem savaztad ki a seiryut? Mi ennek az oka?
Nem savaztam. Nem keményít durván, csak épp kellemesen stabilizálja a vizet egy kis puffereléssel. Nem is volt szükségem rá, hogy nagyon lágy legyen a víz, sem a Monte carlo, sem a halak nem igénylik a nagyon légy vizet (meg a magas CO2-t sem) ebben a setupban. Nanoban egyébként is illik nagyobb mennyiséget cserélni, így TDS 160-180 ppm között tartottam a vizet.
 
Nem savaztam. Nem keményít durván, csak épp kellemesen stabilizálja a vizet egy kis puffereléssel. Nem is volt szükségem rá, hogy nagyon lágy legyen a víz, sem a Monte carlo, sem a halak nem igénylik a nagyon légy vizet (meg a magas CO2-t sem) ebben a setupban. Nanoban egyébként is illik nagyobb mennyiséget cserélni, így TDS 160-180 ppm között tartottam a vizet.
:D :D Én kinézet miatt kérdeztem. Merthogy egy más terméket kapsz. Világos szürke vs sötét kék.
 
:D :D Én kinézet miatt kérdeztem. Merthogy egy más terméket kapsz. Világos szürke vs sötét kék.

Szerintem a szürke formában természetesebb. Általában ezért sem szoktuk savazni. Savazás után a szín is megváltozik, sokkal élesebbek lesznek a minták, erezetek. Ha nem kifejezetten cél ez a kék szín, akkor nem javaslom.
 
Szerintem a szürke formában természetesebb. Általában ezért sem szoktuk savazni. Savazás után a szín is megváltozik, sokkal élesebbek lesznek a minták, erezetek. Ha nem kifejezetten cél ez a kék szín, akkor nem javaslom.

Tapasztalatod mellett én labdába se rúgok, ne vedd okoskodásnak amit írok.
Szerintem a természetes színe a kék. Ez abból is látszik, hogy a kapott kövek fele kék volt a maradékon meg volt kicsapódott Kálcium karbonát. Amelyik frissen hasított ott egyik fele volt fátyolos a belső friss bontás meg kék.

Láttam már lepontozást ahol az hangzott el, hogy: "kár hogy nem egyszínűek a köveid". Ezt pedig csak akkor tudom elérni ha az itt ott kicsapódott fátyolos részt pár sec alatt lekapom savval.
Nekem épp az erezet látványos kiemelkedése miatt is érdemes volt savazni. Ha nem a kéksége miatt választom akkor ott a Manten. De valóban ízlések és pofonok van aki a szürkét kedveli van aki kéket és erezettet.

Szerintem ez gyönyörű:
Graces-Dawn-Aquarium-Fish-Tank-Seiryu-Stone-Random-Shape-Landscaping-Decoration-0.jpg
 
Back
Oldal tetejére