• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Jungle on the mound

Végre egy totál! Jó pofa a mohapárnákból kiemelkedő buce! Talán ott középen, az a baseballütő-szerű ág zavaró kicsit:rolleyes:, de egyébként jó lett(y)
 
Végre egy totál! Jó pofa a mohapárnákból kiemelkedő buce! Talán ott középen, az a baseballütő-szerű ág zavaró kicsit:rolleyes:, de egyébként jó lett(y)
Köszi szépen, végre valaki reagál valamit!:)
Igaz, hogy a fenykep nem lett tul jo (vagyis inkabb botranyos), de meg csak most probalkozok majd elöször a fotozgatassal, illetve a beallitasokkal, hogy mit, hol, milyen erösen kell/lehet megvilagitani majd.
Elöben sokkal szebb, az biztos, es "nincs" benne viz sem. De persze kell meg eleg sok idö a növenyeknek. Ami biztos, hogy ez a 2 x 150 W HQI nem ad eleg szep szint a növenyeknek es a teljes berendezesnek sem, teljesen mas a hatasa, mint a 4 x 54 W T5-nek, de legalabb függesztett a lampa, igy nincs lefedve az aki, mint korabban. Jo lenne valami masik vilagitas, de mar egy szot sem merek otthon szolni...:D Ez olcso volt, egy kis tuninggal, de megteszi.
Bedobom ide a kiindulasi kepet is, hogy akkor, hogyan nezett ki, mielött növenyesitettem.
Mivel meglevö faanyagbol dolgoztam, ezt birtam belöle kihozni, nem tudtam most költeni ujabb dekorokra, majd talan jövöre. Az a fa egyebkent majdnem "U" alaku, a masik vege közepen megy fölfele.
IMG_1056.JPG
 
Sziasztok!
Egy kis helyzetjelentes, hogy informalva legyetek, hogyan alakul az akvarium.
Bekerült par szal Bacopa compact, bar egyenlöre nem olyan kompakt mint kellene....emellett eldugdostam nehany szal Rotala coloratat is es green t is, kivancsi vagyok mi lesz belöle.
A Wallichi szep nagyon hatul, de nem nö olyan magasra, igy alig latszik sajnos, de egyenlöre nem szedem ki, mig jol erzi magat.
A növenyek nagyjabol jol erzik magukat, kiveve a Staut es Riccardiat, egyik sem remekel, legjobban a Riccardiat sajnalom, iszonyat szep az a moha. (mar akinel fejlödik rendesen)
Tapozas:
10 ml Makro
7 ml mikro
5 ml Foszfat
5 ml N boost
idönkent kis vasat is kap.
A zöld pontalga egyenlöre visszaszorulni latszik, kb. 50-60% csökkent a jelenlete, de meg hetente takaritanom kell.
Keszitettem vegre egy teljes fotot nektek, de messze meg az ut, mire a növenyek is sokkal jobb formajukat mutatjak. A szineket kicsit optimalizaltam, hogy visszaadjak jobban a valosagot, mert nagyon gyatra fotot sikerült a telefonnal keszitenem. Ugyis lesz meg benne atalakitas, lehet kikerül majd a sok Riccia, nem tudom meg.
Most mar lassan kellene foglalkoznom vele, hogy hogyan lehet valami normalis fotot kesziteni az akvariumrol.
Ami egyenlöre a legnagyobb dilemmat okozza, hogy hogyan lehet ugy megvilagitani a hatteret, hogy ki legyen "sütve"? Tegnap csak bedobtam a hatfal möge 2x54 W vilagitast, az borzalmas lett, teljesen latszodott a vilagitotest, ezt valahogyan maskepp kell megoldani, szivesen veszem, ha van valami ötletetek. Lejjebb, vagy feljebb, vagy tavolabb kell helyezni a hatso vilagitast? Nekem csak kb. 10 cm van az akva es a fal között.
Azt tudom, hogy el kell fedni a vilagitast felülröl, mert zavaro a kiaramlo feny, meg, hogy kell meg plusz vilagitas felülre is a fotozashoz, egyenlöre itt tartok...
View attachment 32848
Na kérem ez elég baba lett.:) Ha megengeded: Érdemes lehet megpróbálni a balos "szigetet" eltávolítani és mehet riccia gyöp a helyére, valamint a vöröseket bevezetni a zöldek mögé is.(y) Na ha ezt a skiccet meglátják a PS mesterek...:D
cZD7UM_rMK2Gf_z3bjEwELyF2T_ziCzLc62CbmGu0WfaIej3nmNeLW0IXXWg?width=1024&height=383&cropmode=none.jpg
 
Utoljára módosított:
Na kérem ez elég baba lett.:) Ha megengeded: Érdemes lehet megpróbálni a balos "szigetet" eltávolítani és mehet riccia gyöp a helyére, valamint a vöröseket bevezetni a zöldek mögé is.(y) Na ha ezt a skiccet meglátják a PS mesterek...:D
View attachment 32874
Köszi, ezen en is gondolkodtam, hogy mi legyen azzal az arva Buce-val....tanakodtam rajta, hogy odategyem vagy nem, aztan adott Volt a fa, adott volt a Buce, igy maradt ott...
A hatterben Rotala wallichi van, abban remenykedtem, hogy majd szepen feljebb kuszik, de egyenlöre nagyon jol erzi ott magat hatul rejtve is..:mad:
A jobb oldalon fenn meg szinten különfele Rotalak vannak, csak meg erösödnek eppen.
 
Szia !
Ezt a naplót is csak most fedeztem fel.Jó kis háromszög elképzelést dobtál össze.
Savazok is ha megengeded. Osztom Tomi véleményét annyival kiegészítve hogy a jobb alsó részre is mehetne riccia,vagy monte carlo is akár.
Illetve engem kifejezetten zavar a középső ág annyira hangsúlyos azon a részen azt biztos hogy törném.A bal oldalt finomítani lehet a "tuskót" akár felrakhatod az építményre is.
Mellékelek Én is egy képet. : ;)

Aquarium Juni2017.jpg
 
Szia !
Ezt a naplót is csak most fedeztem fel.Jó kis háromszög elképzelést dobtál össze.
Savazok is ha megengeded. Osztom Tomi véleményét annyival kiegészítve hogy a jobb alsó részre is mehetne riccia,vagy monte carlo is akár.
Illetve engem kifejezetten zavar a középső ág annyira hangsúlyos azon a részen azt biztos hogy törném.A bal oldalt finomítani lehet a "tuskót" akár felrakhatod az építményre is.
Mellékelek Én is egy képet. : ;)

View attachment 32880
Köszi szépen Viktor!
Jó ötlet, amit mondtok. Megpróbálok rajta még alakítani.
A mohagyep mögött egyébként van Amazonia, csak nem látszik. Ott van a Buce alatti területen, gondoltam oda mehetne valami előtéri növényke, kis csoportban....
 
Köszi szépen Viktor!
Jó ötlet, amit mondtok. Megpróbálok rajta még alakítani.
A mohagyep mögött egyébként van Amazonia, csak nem látszik. Ott van a Buce alatti területen, gondoltam oda mehetne valami előtéri növényke, kis csoportban....
Akkor monte carlo legyen [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Sziasztok!
Munka, szabadság, aztán ismét munka, így teltek az elmúlt hetek....
4 hétig! nem láttam az akváriumaimat, az esélytelenek nyugalmával érkeztünk haza, hogy mi vár.
Kérem szépen: CO2 palack teljesen leürült, szomszéd etetgetett, utántöltött, tápozás automatizálva. Ehhez képest....frontüvegen alga, zöld szőr és pont, és burjánzás....
Talán eddig most mutatja legszebb formáját.
Íme a kép, ami várt hazaérkezéskor:
IMG_1313.JPG
IMG_1314.JPG
 
Nahh, egy kis izgalom ma reggelre...
Nejem most hivott, hogy mit akarnak az amano garnelak??!:eek:
Eszeveszett modjara cikaznak csapatostul fel-le, jobbra -balra.
Mondom az azt jelenti, hogy valami nagyon nem stimmel , mert menekülni akarnak.
Tegnap elött volt a vizcsere, a szokasos, ozmovizzel, kb 40-50 Liter mint mindig.
Az egyetlen valtoztatas, hogy tegnap reggel a diffusort atraktam a hatfalra, hogy hatha jobb lesz ezaltal a beoldas, mert az esöztetö nem igazan oszlatta szepen a bubikat, ha alatta volt a diffusor.
Este neztem, meg mindig sötetzöldbe hajlo volt a drop checker, raadasul abban is friss az indikator oldat. Mi a fene lehet? Magas CO2 elvileg nem.
Dezodor, egyeb aeroszol nem volt hasznalva egyaltalan a környeken, sem vegyszer, tisztitoszer. Tapozas szinten a szokasos. Foszfatot adagolok napi szinten, azt is csak 5 ml-t, igaz mar par hete nem mertem a foszfat szintet.
Az egyetlen, amire tudok gondolni, hogy igy, hogy a diffusor hatrakerült, eszrevettem, hogy idönkent a szürö be-beszivta a bubikat, de nem nagy mertekben es nem folyamatosan.
Lehetseges lenne, hogy egy delutan alatt ezaltal tönkrement a bacikultura szüröben? Alacsony pH a szüröben? Emelkedett NO2 szint??
Akinek van SOS ötlete, ne tartsa magaban, hogy mit vizsgalhatnek meg!!
Mindenesetre este vizcsere, van 50 Liter RO vizem. Lehet az RO berendezessel valami? De szombaton volt vizcsere, akkor nem volt meg semmi bajuk. Az RO vizet ket hete neztem, pH, GH KH rendben volt.
Asszonypajtas meg megmeri az NO2 szintet, ha hazaert...
 
Nahh, egy kis izgalom ma reggelre...
Nejem
most hivott, hogy mit akarnak az amano garnelak??!:eek:
Eszeveszett modjara cikaznak csapatostul fel-le, jobbra -balra.
Mondom az azt jelenti, hogy valami nagyon nem stimmel , mert menekülni akarnak.
Tegnap elött volt a vizcsere, a szokasos, ozmovizzel, kb 40-50 Liter mint mindig.
Az egyetlen valtoztatas, hogy tegnap reggel a diffusort atraktam a hatfalra, hogy hatha jobb lesz ezaltal a beoldas, mert az esöztetö nem igazan oszlatta szepen a bubikat, ha alatta volt a diffusor.
Este neztem, meg mindig sötetzöldbe hajlo volt a drop checker, raadasul abban is friss az indikator oldat. Mi a fene lehet? Magas CO2 elvileg nem.
Dezodor, egyeb aeroszol nem volt hasznalva egyaltalan a környeken, sem vegyszer, tisztitoszer. Tapozas szinten a szokasos. Foszfatot adagolok napi szinten, azt is csak 5 ml-t, igaz mar par hete nem mertem a foszfat szintet.
Az egyetlen, amire tudok gondolni, hogy igy, hogy a diffusor hatrakerült, eszrevettem, hogy idönkent a szürö be-beszivta a bubikat, de nem nagy mertekben es nem folyamatosan.
Lehetseges lenne, hogy egy delutan alatt ezaltal tönkrement a bacikultura szüröben? Alacsony pH a szüröben? Emelkedett NO2 szint??
Akinek van SOS ötlete, ne tartsa magaban, hogy mit vizsgalhatnek meg!!
Mindenesetre este vizcsere, van 50 Liter RO vizem. Lehet az RO berendezessel valami? De szombaton volt vizcsere, akkor nem volt meg semmi bajuk. Az RO vizet ket hete neztem, pH, GH KH rendben volt.
Asszonypajtas meg megmeri az NO2 szintet, ha hazaert...

Bacikulture nem hiszem hogy banta, mivel vannak akik a Co-t a beszivoagba oldjak be. Szerintem siman a beoldasod lett jobb, es megemelkedett a co szint, csak a dropchecker lassu, vagy nem mer pontosan azon a helyen ahol most van.
 
Bacikulture nem hiszem hogy banta, mivel vannak akik a Co-t a beszivoagba oldjak be. Szerintem siman a beoldasod lett jobb, es megemelkedett a co szint, csak a dropchecker lassu, vagy nem mer pontosan azon a helyen ahol most van.
En sem hinnem, hogy ekkora sokk lett volna a diffusor athelyezese a szüresnek.
Viszont tegnap este, mikor lekapcsolt a CO2 adagolas, semmi gond nem volt, nem hiszem, hogy ejszaka annyit emelkedett volna a CO2 szintje, meg a növenyek altali kibocsatassal sem...de meg az is lehet. Mindenesetre a drop checker sötetzöld volt kesö este. ...azert egy NO2 szintet nez oldalbordam..
 
Na kerem szepen, nejem most hivott, megmerte az NO2 szintet, teljesen normalis, 0,3 alatti.
Azt mondta az amanok tovabbra is szaguldoznak föl-ala csapatostul, a halak nem pipalnak a drop checker sötetzöld. Mindenki nyugodt, kicsit talan meg a Corydorasok aktivabbak.
Most meg mer egy foszfat szintet is...
Van valami egyeb ötletetek?
Mi a fene lehet velük?
 
várhatod a kis garnélákat?
Nálam is szoktak szépen körben versenyezni az amano-k de aztán mindenki megnyugszik. Nem biztos hogy szökni akarnak, vagy bármi gond van ;)
 
várhatod a kis garnélákat?
Nálam is szoktak szépen körben versenyezni az amano-k de aztán mindenki megnyugszik. Nem biztos hogy szökni akarnak, vagy bármi gond van ;)
Nagyon remelem...
Az biztos, hogy rengeteg petes nöstenyem van, de ilyen ramazurit csak akkor rendeznek maximum, ha olyan kajat kapnak, ami izlik nekik.
Mindenesetre megnyugtato, hogy a többiekkel nincsen gond, legalabbis latszolag.
 
Lehet hogy csak a nőstényeket keresik a hímek. Ilyenkor gyorsabban úsznak, mint a halak. Figyeld őket, nálam van amikor fürtökben lógnak a nőstényeken. Bár nálam nincs CO2 adagolás.
 
Lehet hogy csak a nőstényeket keresik a hímek. Ilyenkor gyorsabban úsznak, mint a halak. Figyeld őket, nálam van amikor fürtökben lógnak a nőstényeken. Bár nálam nincs CO2 adagolás.
Lehet valami nagy orgiara keszülnek otthon az amanoim..:LOL::love:
De ha hazaerek majd megnezem öket. Remelem azota sincsen gond.
 
Kis helyzetjelentés....
Valami partit rendezhettek az amanok délelőtt, mert mire hazaértem minden a legnagyobb rendben volt.
Vaklárma....de fő az óvatossàg.
Cserébe kaptak főtt ubit ma este. Most azon csámcsognak.
 
Back
Oldal tetejére