• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Seiryu rock

Szerintem ez gyönyörű:

Szép, de a természetben nem látod így. Erre próbáltam célozni. A layout természetességében is max ez játszik.
De mint hangulat baba. Anno amikor indultunk a céggel Balázs első nanojában volt így kisavazva a dekor. Lassan már 10 éve. Végül bekerült az angol PFK magazinba talán pont a túlszaturáltság és karcos élesség miatt. :)

A versenyen tényleg nem szeretik ha nagyon eltérőek a színek, de Seiryunál azért ossze lehet válogatni, hogy ezzel ne legyen gond.
Talán sokkal nehezebb feladat megtalálni, hogy a közel egy tucat textura közül mindegyik egyforma legyen.
 
Szép, de a természetben nem látod így. Erre próbáltam célozni. A layout természetességében is max ez játszik.
De mint hangulat baba. Anno amikor indultunk a céggel Balázs első nanojában volt így kisavazva a dekor. Lassan már 10 éve. Végül bekerült az angol PFK magazinba talán pont a túlszaturáltság és karcos élesség miatt. :)

A versenyen tényleg nem szeretik ha nagyon eltérőek a színek, de Seiryunál azért ossze lehet válogatni, hogy ezzel ne legyen gond.
Talán sokkal nehezebb feladat megtalálni, hogy a közel egy tucat textura közül mindegyik egyforma legyen.
Itt szerintem az is kérdés, hogy ezt a karcosságot színben, vagy formában szeretnéd-e tartani. Ezeknek a köveknek nagyon szép textúrájuk tud lenni (én spec imádom a főkő mintázatát ami ebben a setupban volt). Viszont a savazás fellazítja a szerkezetét és ezt a textúrát így fokozatosan elveszíti. Savazás nélkül is észrevettem, hogy egy alapos fogkefézés után (ami valljuk be iwagumiban azért előfordul időről-időre) a víz ködös lesz - nem a lesikált algától - és a kő vonalai egyre lágyabbak. Nálam egyedül a CO2 oldotta + a fogkefe dörzsölte, de így is észrevehető volt. Szóval a lényeg, hogy tudjuk mi a végső cél és aszerint készítsük elő az építkezéskor az alapanyagot.
 
Savazás nélkül is észrevettem, hogy egy alapos fogkefézés után (ami valljuk be iwagumiban azért előfordul időről-időre) a víz ködös lesz - nem a lesikált algától - és a kő vonalai egyre lágyabbak.

Akkor jól láttam a képeken, hogy hogy hónapról hónapra egyre sötétebbek a sziklák. Azon agyaltam, hogy talán csak alul exponálsz. Ezek szerint a kiült kálciumkarbó még fogkefével is eltávolítható, persze némi co2 savazás után. :) Akkor a Seiryu semmiképp nem alkalmas állandó világosszürke kőnek. Ma is tanultam valamit.
 
Back
Oldal tetejére