• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twilight on the Mount Seiryu

Ramen said:
Köszi srácok! :)

inadsz said:
Mivel követted el a képet?
Amivel te is a crs-s képed: Canon 550d + 18-55mm. Csak az obit fordítva fogtam a tükörakna elé. :D

Ki fogom próbálni az 50-es fixszel ;) Blendét hogy állítottad?
 
inadsz said:
Ramen said:
Köszi srácok! :)

inadsz said:
Mivel követted el a képet?
Amivel te is a crs-s képed: Canon 550d + 18-55mm. Csak az obit fordítva fogtam a tükörakna elé. :D

Ki fogom próbálni az 50-es fixszel ;) Blendét hogy állítottad?

Nem lehet állítani így (se AF, se blende állítás-> manuál módban kísérletezni kell a záridővel)! Szóval az élesség állítás előre hátra dölöngélve történik. Nem javaslom az 50es fixet. Pont az 1.8-as fényerő miatt. Ilyenkor ugyanis teljesen nyitva van és nagyon kicsi a mélység élesség. Ezért lett nálam is a kit obi a nyerő az 55mm-es állásban (ennél ugyanis 55mm-nél a legnagyobb rekesz f5.6). Ennek ellenére még így is elég kicsi a mélység élesség, mint látod. Remélem érthető voltam. :)

viktorlantos said:
Nagyon baba kis fotó :thumbup: Kicsit erőteljesek a színek, de talán ettől még izgalmasabb a végeredmény. ;)
Köszi! :) Igen, ezt már beszéltük a múltkor. Ez a kép is akkor készült, amikor az előző. Szóval a gép menüjében is fel voltak húzva a csúszkák, meg még rá is tettem egy lapáttal a feldolgozás során.
 
Én is gondoltam rá, hgy az 1.8 miatt kicsi lesz a DOF. Holnap teszek egy próbát állvánnyal hátha nem kell dülöngélni. Ha nem sikerül akkor remélem nem sokára lesz közgyűrűsor ;)
 
inadsz said:
Én is gondoltam rá, hgy az 1.8 miatt kicsi lesz a DOF. Holnap teszek egy próbát állvánnyal hátha nem kell dülöngélni. Ha nem sikerül akkor remélem nem sokára lesz közgyűrűsor ;)
Épp akartam javasolni, hogy egy közgyűrűsorral jobb eredményeket lehet elérni. ;)
Az aukciós link moderálva-en egy simát már meg lehet kapni 1500.-Ft-ból is szállítással együtt (én pont most vettem ennyiért), vagy amelyik tudja az AF-et, az drágább kb. 12-14 ezer.
 
DarlaX said:
inadsz said:
Én is gondoltam rá, hgy az 1.8 miatt kicsi lesz a DOF. Holnap teszek egy próbát állvánnyal hátha nem kell dülöngélni. Ha nem sikerül akkor remélem nem sokára lesz közgyűrűsor ;)
Épp akartam javasolni, hogy egy közgyűrűsorral jobb eredményeket lehet elérni. ;)
Az aukciós link moderálva-en egy simát már meg lehet kapni 1500.-Ft-ból is szállítással együtt (én pont most vettem ennyiért), vagy amelyik tudja az AF-et, az drágább kb. 12-14 ezer.

Egy Soligort néztem ki, AF van, és EF obihoz is jó. ;)
 
inadsz said:
Egy Soligort néztem ki, AF van, és EF obihoz is jó. ;)
Nekem is arra fáj a fogam, vagy egy kenko-ra. :)
Az 1500Ft-sal az a baj, hogy nem megy vele sem a blende állítás, sem az AF.
 
Ramen said:
inadsz said:
Egy Soligort néztem ki, AF van, és EF obihoz is jó. ;)
Nekem is arra fáj a fogam, vagy egy kenko-ra. :)
Az 1500Ft-sal az a baj, hogy nem megy vele sem a blende állítás, sem az AF.

Jaja, inkább egyszer veszek egy jót. :)
 
inadsz said:
Ramen said:
inadsz said:
Egy Soligort néztem ki, AF van, és EF obihoz is jó. ;)
Nekem is arra fáj a fogam, vagy egy kenko-ra. :)
Az 1500Ft-sal az a baj, hogy nem megy vele sem a blende állítás, sem az AF.

Jaja, inkább egyszer veszek egy jót. :)

Akkor egy rugóra jár az agyunk. ;) Viszont ha még gyűjtögetnénk egy kicsit akkor ott a Canon EF 100mm f2.8 macro. (Használtan tényleg nincs messze az ára egy új közgyűrűsortól)
 
Egy rugó, egy rugó tényleg. :) Viszont inkább közgyűrű sor és 50-es fix majd később egy 100-as makró amivel működne ugyan úgy. ;)
 
Ramen said:
Viszont ha még gyűjtögetnénk egy kicsit akkor ott a Canon EF 100mm f2.8 macro. (Használtan tényleg nincs messze az ára egy új közgyűrűsortól)
Akkor nekem is szerezz egyet! ;)
Használtan sem kapod meg 80 alatt, ráadásul, ha még L-es és USM-es, akkor még drágább.
Az 1500-as közgyűrűt csak próbára vettem meg, ha megtetszik, akkor lehet, hogy veszek egy AF-eset, ezt meg eladom a Vaterán 3-4000.-Ft.-ért. :D
Addig meg beállítom az időt és a blendét kézzel.
 
Nem az L-re gondoltam, hanem a simára. Amit olyan 80-90 ezerért lehet használtan megvenni. Egy új Kenko közgyűrűsor 60ezer Ft. ;)
Visszatérve az 1500Ft közgyűrűre:
Nekem van ilyenem M42-es obikhoz és kiváló. Csak annyi a bajom vele, hogy az m42-es obikon (és az összes régi objektíven) a rekeszt magán az objektíven lévő gyűrűvel lehetett állítani. Míg a maiakon ezt már a gép menüjében állítod be. Szóval, ha nincs elektronikus kapcsolat a váz és az objektív között, akkor nem fogod tudni állítani a rekesz. Nyitva pedig nem lehet ezeket az objektíveket sok mindenre használni, mert kicsi a mélység élesség.
Makró képeknél elég erőteljesen kell rekeszelni, hogy éles legyen amit fotózni szeretnél. Nyitva szinte használhatatlanok. ;)

ui.:Ha régi típusú objektíved van, akkor nem is lesz szükséged a drága chipes közgyűrűkre. Várjuk a képeket majd! :)
 
Mondjuk én nem egy Kenko közgyűrűre gondoltam, hanem egy átlagos AF-esre, ami kb. 20 ezer, ha meg már fém bajonettes, akkor már 30 ezer. ;)
A gépem egy Canon D500-as egy 18-200-as obival, így a gépen tudok mindent állítani.
A tervem egy L-es 100-as makró, csak egy kicsit várni kell, hogy összejöjjön rá a keret. :lol:
Volt már a gépemen ilyen, hát mit mondjak. Fantasztikus obi, csak úgy karcol! :thumbup:
Ha esetleg megtetszik a közgyűrűvel való fotózás, akkor lehet, hogy veszek egy AF-eset addig is, míg nem jön össze az L-es obi.
 
Én is a pénz gyűjtés fázisában járok és folyamatosan változik az elképzelés. Néha közgyűrű, néha 100as makró (nem L-es). Szóval semmi sem 100% míg meg nem veszem. :D
Viktor képei sem gyengék az L-es makróval. :thumbup:
 
Ha már veszel egy 100-as makrót, akkor az L-es legyen. Ég és föld a kettő közötti különbség, én próbáltam. Tudom, az árban is különbség van, ezért nincs még nekem sem meg. :lol:
 
Én is használtan bár szinte zsír új állapotban vettem az L-est viszonylag jó vétel volt. Előtte próbáltam a sima 100-ast az sem volt rossz. Képileg nem tudom mennyi az eltérés, mert a sima 100-hoz nem volt világításom, hogy rendesen teszteljem.

Az L-es motorja miatt nagyon baba. Csendes, gyors. A rázkódásvédelem macro fotóhoz nem jó max portré szerintem.
Összeségében jó vétel, de a sima 100-as obival is piszokjó képeket lehet csinálni. Ahogy itt minden trükkközéssel is szuper macro-kat látni időnként.

100L-et az új váz miatt vettem egyébként.
 
Technikai adatok:

Akvárium:
54l, (60x30x30)

Talaj:
JBL növénytáptalaj (2,5l)
ADA Aqua Soil Amazónia általános talaj (9l)

Szűrés:
Eheim Professionel 3 2075 (1250 l/h, ami 23x-os megforgatás)
3 csomag substrat pro, 1 csomag biomech
+ Seachem Purigen

Világítás:
Hagen Glo HO 2x24W
2db Osram 865-ös cső van benne

CO2 rendszer:
5kg messer palack
Papilon reduktor
Aqua Medic mágnesszelep
Green Aqua Buborékszámláló
AM 1000 reaktor
Tetratec viszafolyásgátló szelep
Green Aqua CO2 Drop Checker
Green Aqua CO2 indikátor oldat

Fűtés:
SERA 50W

Tápozás:
EI szerint
Green Aqua Növény wellnes csomag

Dekoráció:
15kg Seiryu kő

Egyéb kellékek:
ADA Bacter Ball
Easy Life Fosfo
ADA hőmérő ( 6mm, átlátszó)
Papilon hajlított olló
JBL Power Clean tisztító oldat

Növények:
Előtér:
Glossostigma elatinoides
Kövek tövében:
Echinodorus tenellus
Hátul kétoldalt:
Eleocharis parvula vs Lilaeopsis brasiliensis, vagy mind a kettő
Középen hátul:
HM vagy valami más apró levelű stem növény, ami szépen megbokrosodik és formázható. (Ajánlatokat szívesen fogadok)
Esetleg ide kerül a Lilaeopsis brasiliensis.

Az aki remélhetőleg jövő héten indul majd. :)
szép grat.
 
Back
Oldal tetejére