• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

Kicsit kimerészkedtél az indica rabságából és ez mindenképp jó.
Nyugi, van pár hely ahonnan tudok majd kérni, ha úgy érzem itt van újra az ideje:D De most mindenképpen valami nagyon mást akartam. Talán legközelebb meg egy vasfás+mohás lesz, hiszem ha a Twinstar beválik, akkor az sem lesz már akkora szívás.

Egyébként nem csuklottál a buli alatt?????;)
 
Helyzetjelentés:
Mára már sokat tisztult a víz, de azért nyomtam egy 60%-os vízcserét. Utána:eek::eek:
Jelentem ezennel megjött a 3D :watching:
Az MC és HC meg elkezdett bubizni rendesen:happy:
Ha így megy tovább, akkor holnap vízcsere és utána bedobom a Twinstart. A Twinstar az írja, hogy új aki indításánál csak akkor rakd be, ha már lement a zavarosság.
 
Sziámit és más algaevőt is tervezel?
4 vagy 5 Otom van jelenleg és max 10 amano. Az amanoktól nagyon fosok, hogy mindenhol letúrják a talajt a homokra. Azon gondolkozom, hogy érdemes lenne-e megpróbálni nélkülük?
Mást nem is terveztem, bízom a Twinstar hatalmában:rolleyes:
 
4 vagy 5 Otom van jelenleg és max 10 amano. Az amanoktól nagyon fosok, hogy mindenhol letúrják a talajt a homokra. Azon gondolkozom, hogy érdemes lenne-e megpróbálni nélkülük?
Mást nem is terveztem, bízom a Twinstar hatalmában:rolleyes:

Azért valami minimális csapat kell. Nálunk most a 90-es aksiban nem tolják még le a talajt. Lehet a spec építés. Szerintem nálad sem lesz gond.
De a sziámit a Twinstar is javasolja.
 
Nagyon jó lett a végeredmény, látszik, hogy profi csapat dolgozott rajta :) Kíváncsi leszek, hogy alakul. Gratu!
 
Hát nem tudom, hogy irigyeljelek, vagy sajnáljalak. Én személy szerint egyedül szeretem a scapet összerakni, de az ültetést már csinálhatja más, főleg ha hc, vagy UG. De azért ha ezek a srácok ideállítanának hozzám lehet én is robbantanék egy akváriumot, aztán a kezükbe nyomnám a dekorokat és hajrá.
Tetszik a scape, meg a növényesítés is. Ebből csak valami jó sülhet ki!
 
Hát nem tudom, hogy irigyeljelek, vagy sajnáljalak.
Ne sajnálj;)

Ma este hazaértem és végre azt tapasztaltam, hogy a köd eltűnt a vízből(y) Azért csináltam egy 50%-os vízcserét és mivel már nem bírtam tovább magammal, ezért bedobtam az akiba a Twinstart NANO-t. Bubizik ezerrel:happy:
A működés után percekkel később is tele van a víz rengeteg, nagyon apró buborékkal.

Ami még kimaradt:
A talaj feltöltése előtt jól elfelejtettem elővenni és porrá törni, a pont erre a célra vásárolt ADA Bacter Ball golyókat. Ha már így alakult, akkor 2 darabot azért bedobtam a szűrőbe a perlon alá, hadd szórja szanaszét szépen lassan az akváriumban. Igaz a szűrőnek nincs rá szüksége, mivel a szűrő folyamatosan működött az elmúlt hetekben a régi akváriumom alatt, ahol egyébként most a halak tanyáznak.

Az indítást a GA recept alapján rögtön 7 óra világítással és a szokásos magasságba állított lámpával, végig 4x39 wattal szeretném tolni. Mint tudjuk ez jár némi kockázattal, de az is kockázatos ha a HC és Parvula nem kapja meg ami neki jár. Egyetlen problémám, hogy a 4-ből 3 cső pont 1 éves. Remélem, hogy a héten be tudok szerezni új csöveket.

A HC és MC most is bubizik rendesen, így remélem hamarosan összenőtt gyepes képekkel szolgálhatok.

Friss állapot:

_DSC0495
by eMZé, on Flickr
 
Mi az a dzsungel? :rolleyes:
Olyanra gondoltam,(ne haragudj meg érte) ,mint pl.a Weedy volt.Ne mondd hogy nem egy dzsungel volt ehhez képest????Szóval nem fognak -akkor ugy kérdezem -a magasabb ,sűrűbb növények hiányozni ?????Sorry ha rosszul fogalmaztam(n)
 
Csak vicceltem;)
Természetesen tudok róla, hogy eddig be voltam fertőzve a dzsungeles akik látványával, különösen az indica fertőzött meg egy életre. De néha muszáj váltani és ezt a váltást már nagyon régóta halogattam, illetve nem tehettem meg sajnos. Viszont most egyenlőre nagyon meg vagyok elégedve a minimál iwagumi látványával és ez remélem így is marad jó darabig.
HC-m még például sosem volt. Most ezt is kipróbálhatom végre:)
 
Csak vicceltem;)
Természetesen tudok róla, hogy eddig be voltam fertőzve a dzsungeles akik látványával, különösen az indica fertőzött meg egy életre. De néha muszáj váltani és ezt a váltást már nagyon régóta halogattam, illetve nem tehettem meg sajnos. Viszont most egyenlőre nagyon meg vagyok elégedve a minimál iwagumi látványával és ez remélem így is marad jó darabig.
HC-m még például sosem volt. Most ezt is kipróbálhatom végre:)
:notworthy::notworthy::notworthy::notworthy::)
 
Back
Oldal tetejére