• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

Hát ez nagyon baró lett. Nem is láttam még olyat, hogy a dekorhomokba ültetünk. ettől függetlenül jó elgondolás, csak tudd kordában tartani az MC-t :)
Egy kicsit a GA-s 90-es akvárium jut eszembe róla...

Júliusban várlak nálunk egy hasonló scape elkészítéséhez. Majd toborzok én is :)
 
Gratula, nagyon szép és arányos landscape lett a hardscape-ből. Ismerve emzé lakhelyét, külön hátast dobtam a seiryu töréses fotótól.

Tovább erősítettétek bennem azt a tézist, hogy ennek a hobbinak a legélvezetesebb része az indítás. És ahogy elnéztem Amano prof tutorial videóit, ők sem vetik meg a kreatív gondolkodás szerves oldószerét, úgyhogy szerintem nagyon helyesen követtétek a példáját.

De mit nem láttam, már is rákattant emzé a Twinstarra? :)
 
Egyébként tényleg úgy éreztem magam sokszor mint Amano mester. A fiúk csak pakolták, forgatták a köveket és kérdezgették: eMZé ez itt jó lesz, tetszik neked?
remélem volt infra pointered, meg vakkantgattál, ők meg ahányszor feléd fordultak mindig meghajoltak egy kicsit, vagy legalább a fejüket megbiccentették :D:D VIDEOT!!!
-- "Zoli san, így gondoltad a sziklát?"
-- "NEM!"
-- "Akkor így?
-- "NEM!"
-- "Zoli san, nekem így már nagyon bejön, hagyhatjuk így?"
-- "TAKARODJ AZ UTCÁRA KÖVET TÖRNI!"
 
remélem volt infra pointered, meg vakkantgattál, ők meg ahányszor feléd fordultak mindig meghajoltak egy kicsit, vagy legalább a fejüket megbiccentették :D:D VIDEOT!!!
-- "Zoli san, így gondoltad a sziklát?"
-- "NEM!"
-- "Akkor így?
-- "NEM!"
-- "Zoli san, nekem így már nagyon bejön, hagyhatjuk így?"
-- "TAKARODJ AZ UTCÁRA KÖVET TÖRNI!"

Hát ez nagyon nagy xD
 
Köszönöm a meghívást eMZé-nek, nagyont jó buli volt, s remélem valamennyire hasznomat vettétek, élmény együtt dolgozni ilyen csapattal (y)
Sokat tanultam ismét, s megfigyelni @Cecska Mester boszorkányos sebességű és technikájú növénytelepítését,
hát szaktársak, az nem mindennapi élmény ;)
@eMZé pedig tanulmány írhatna "A szike, a kalapács és a porszívó használata az akvakertészetben" címmel. :D

szolgálati közlemény:
Zoli, rágyújtáshoz kölcsönvettem a nőcis öngyújtót a füstölő mellől, ma reggel megdöbbenten konstatáltam hogy a kabátzsebemben maradt. :nailbiting:
Első adandó alkalommal visszaszolgáltatom, sorry :sorry:
 
Köszönöm a meghívást eMZé-nek, nagyont jó buli volt, s remélem valamennyire hasznomat vettétek, élmény együtt dolgozni ilyen csapattal (y)
Sokat tanultam ismét, s megfigyelni @Cecska Mester boszorkányos sebességű és technikájú növénytelepítését,
hát szaktársak, az nem mindennapi élmény ;)
@eMZé pedig tanulmány írhatna "A szike, a kalapács és a porszívó használata az akvakertészetben" címmel. :D

szolgálati közlemény:
Zoli, rágyújtáshoz kölcsönvettem a nőcis öngyújtót a füstölő mellől, ma reggel megdöbbenten konstatáltam hogy a kabátzsebemben maradt. :nailbiting:
Első adandó alkalommal visszaszolgáltatom, sorry :sorry:

Ozzy, te pedig a fakanál használatáról írhatnál :)


Én is köszönöm a meghívást itt is, egyetértek, hogy jó scapet sikerült összehoznunk.
 
eMZé pedig tanulmány írhatna "A szike, a kalapács és a porszívó használata az akvakertészetben" címmel.
Viccelsz, éppen ebből írom a doktorimat:D


szolgálati közlemény:
Zoli, rágyújtáshoz kölcsönvettem a nőcis öngyújtót a füstölő mellől, ma reggel megdöbbenten konstatáltam hogy a kabátzsebemben maradt.
Első adandó alkalommal visszaszolgáltatom, sorry

Nem dohányzom, inkább barkács céllal van otthon efféle szerszám;)
Viszont nálam meg az Amano mestertől kapott egyedileg gravírozott és aláírt talaj egyengető szerszámod maradt itt áldozatul:happy:
Na majd valamikor cserélünk.
 
De mit nem láttam, már is rákattant emzé a Twinstarra?
Azok után, hogy a GA-ban milyen brutálisan elbánt a Tenelluson és Parvulán felgyülemlett alga mennyiséggel, azonnal felkerült az "egyszerűen kell és kész" listámra.
Gondolj csak bele, Te ennyi követ szívesen masszíroznál hetente az elektromos fogkefével? Fájó derék, stb stb
Kell ez nekem?
 
Nagyon szép lett az elrendezés ,:eek:gratula!(y).Azt azért elmondanám,hogy klafa lehet így összedobni egy akváriumot "BARÁTOK KÖZT".Tavasszal ha én indítom az újat ,lehet meginvitálom tibicuk-ot:notworthy:,ha elfogadja majd.Visszatérve ide:eMZé mit jelent a cím?ez is érdekelne .És áruld már el mennyi követ dobáltatok bele??:)
 
Azok után, hogy a GA-ban milyen brutálisan elbánt a Tenelluson és Parvulán felgyülemlett alga mennyiséggel, azonnal felkerült az "egyszerűen kell és kész" listámra.
Gondolj csak bele, Te ennyi követ szívesen masszíroznál hetente az elektromos fogkefével? Fájó derék, stb stb
Kell ez nekem?

Valahol az elektromos fogkefénél elbizonytalanodtam, aztán egy mondatjellel arréb, a "fájó deréknál" rájöttem: én is akarok ilyet. Még szerencse, hogy Karácsony lesz!
 
Sajnálom, hogy nem lehettem ott, biztosan jó kis délután este volt, hiszen a társaság adott volt hozzá.

Szerintem szuper kezdet. Kicsit kimerészkedtél az indica rabságából és ez mindenképp jó. :)
Elsőre amikor láttam az akváriumot a bal oldali magas kő zavart kicsit. De ha előtte bezöldül a kis gyep, simán működhet.

Úgyhogy személy szerint nagyon várom, hogy ezzel a technikával milyen lesz az akvárium. A Twinstartól meg azt, hogy a garantált diatomot tényleg el lehet e kerülni vele pl a HC gyep esetén ennyi fénynél.
Ha igen én leszek a következő aki megint beugrik egy nagy HC scape-be :)
 
Visszatérve ide:eMZé mit jelent a cím?ez is érdekelne .

A cím, na igen. Az a helyzet, hogy nem akartam egy 25. ideiglenes címmel indított akváriumot. Aztán fél év múlva, amikor már összeállt a dolog, akkor adni neki valami találó nevet. Illetve mindenképpen szerettem volna magyar nevet(na ez végül nem jött össze) vagy egy olyan hegység nevét választani ami kísértetiesen hasonlít a scape-re. Ilyen helyen viszont még sajnos nem jártam.
A hatalmas mennyiségű szürke kő miatt eszembe jutott a Szürke hon elnevezés. Akárhogy ízlelgettem, valahogy sehogy sem tűn 100%-nak. A hont próbáltam lecserélni másra, pl: haza, otthon, föld, hegy, de mind zsákutca.
Tibi kolléga Highland, Lowland elnevezéseiből jött az ötlet legyen Grayland. Biztos ami biztos alapon rákerestem a google-val. Az eredmény nem győzött meg. Ezért gondoltam egyet és hozzácsaptam a The new előtagot, elvégre ilyen eddig nem volt, hát most lett.

És áruld már el mennyi követ dobáltatok bele??

Ezt tényleg kifelejtettem tegnap, de mentségemre szóljon, hogy iszonyat fáradt voltam, de megígértem a többieknek, hogy vasárnap lesz napló, és lett is:)

110 kg követ hoztam el a GA-ból és cipeltem fel a 3. emeletre. 1,5 napig áztattam a köveket ecetes vízben, majd jött a gyökérkefézés:love:
Tegnap lemértem a maradékot, így pontos számot tudok mondani. Az akváriumba 35 kg Seiryu kő került. Közel 0-ás RO vízzel feltöltve méréseim szerint napi 40-el emelkedik a TDS mérő szerint a keménység értéke ppm-ben. Szóval a visszasózást egy időre elfelejthetem:D

A kezdeti homályos vizet a szűrő biztosan nem fogja tudni megszüntetni, mert a finom por a dekorhomokból származik. Nem sokkal ezelőtt csináltam egy 40%-os vízcserét, na így már sokkal jobb a helyzet. Még pár alkalom és jó is lesz.
 
Back
Oldal tetejére