• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Weedy - 90x45x45 (182 liter)

Oda-vissza nézegettem a korábbi "elvadult" és a mostani "letisztult" képet. Nem tudom, melyik tetszik jobban. Viszont egy kérdés: mekkora az akvárium? Előrelapoztam, de nem találtam - vagy csak nézek, de nem látok?
 
Ez a pasztell kékes szürkés zöldes háttér nagyon hangulatos. Ez az aki gyári opálos háttere lenne?
Az akvárium üvege optiwhite, így az üvegnek nincs színe. Hátulról matt fólia van rajta, ami egy enyhén zöldes-kékes árnyalatot ad. A fal 5 centire van az üvegtől, így rengeteg fény verődik vissza róla. Ja és egészen világos sárga színű, talán ez még rá is erősít valahogy a kékes hatásra.
 
Jelentem még mindig egyben...........illetve:cool:

Sajnos az algákkal való küzdelem még sem volt egyszerű. Rengeteg helyen jelent meg az ecset alga:mad:
Annyira rossznak ítéltem meg a helyzetet, hogy nem is nagyon tudtam mit tegyek a növények megmentése érdekében. Szerettem volna ha a maradék 2-3 hónapra még használható állapotban tudni a növényeket. Részben a következő akva indításához, részben a fórumon való "terítéshez".

Két hete úgy döntöttem lesz ami lesz tarra nyírom a parvulát, blyxat és acicularist. A Microt nagyon megtéptem, csak minden 4. levél maradt, mert a többi algás volt. Na meg kivettem az összes követ, aminek igen nagy jelentőséget tulajdonítok. Így két hét elteltével úgy tűnik nagyon jó döntés volt, még ha nem is néz ki így túl jól az összkép. De itt most nem ez számít.
Ha már itt tartunk az akvárium elindult egy korábbi fénykorából származó fényképpel az idei HAC-n:)

Az indica talán még sosem volt ilyen vörös. Már régóta megvan de még mindig imádom, egyszerűen nem tudok betelni vele.
De beszéljenek inkább a képek:


Rotala indica....love forever
by eMZé, on Flickr


Pogostemon erectus
by eMZé, on Flickr


Weedy???
by eMZé, on Flickr


without stone
by eMZé, on Flickr


MIcro + indica
by eMZé, on Flickr


Algee
by eMZé, on Flickr
Azért van még a kis rohadékból:mad:


Bonsai
by eMZé, on Flickr
Köszi @Tibi


Blyxa japonica :)
by eMZé, on Flickr

Ezt meg @viktorlantos kedvéért:) Ilyen egy két hete tarra nyírt Blyxa japonica;)
 
Átérzem a helyzetet. :inpain: Én is sokat b..szakodok vele... Nem tudom ki találta ki az ecsetalgát, de monnyon le!!!!(n)
Én több dolog együttes hatására tudok csak gondolni, hiszen korábban nem volt ilyen mértékű burjánzás.
  • A talaj már szennyezett
  • Kevés a növény a korábbi verziókhoz képest, így a két szűrő együtt túlságosan mozgatja a vizet - a reaktor nélkülit lefojtottam
  • A Fuji kövek nagyon porózusak és eszméletlen mennyiségű mulmot tárolnak. Hiába a Carbos kezelés, állandóan vissza jön rá az alga
Hogy nálad mi lehet az oka(n) Jó kérdés.
 
Back
Oldal tetejére