• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Return to the beginning - 90x45x45 (182 liter)

ebből mindenki tanul és legközelebb jobb is lehet majd:)
Igaz.Es ahogy a Viktor is írta egy korábbi képen ideálisabb volt,itt kicsit túl nőttek magukat a növények!De ez igaz pár aqua kertészre(köztük én rám is)
 
Vettem egy új állványt és rádiós távkioldót. Csináltam is egy rakás teszt képet. A halak kivételesen nagyon jól együtt mozogtak. Aztán a monitoron vettem észre, hogy minden nagyon jól működött az új technológiával, egyet kivéve. Elfelejtettem beállítani az élességet. Sebaj, itt a fájdalomdíj, avagy egy közeli a csapatról:
_DSC4073 (1) by eMZé, on Flickr
 
Hogy állsz a fonal algával?Black mollyval nem próbálkozol/tál?Nekem anno sokat segítettek az amanokkal együtt.
Állatok lettek a képek,nekem egyedül talán a fákról hiányzik egy kis moha,mert így nagyon kontrasztosan különülnek el a növényzettől,ami persze,lehet,hogy nem baj,csak az én szememet bántja.:)
 
Hogy állsz a fonal algával?
Nem jól. Sajnos a 6 fonal algázó mellett is naponta/két naponta szedegetem az algát. Kicsit olyan, mint anno a kövek fogkefézése:mad:

Black mollyval nem próbálkozol/tál?
Nem. Nekem nagyon nem jönnek be szegénykék, legalábbis ami a formájukat illeti.

Nekem anno sokat segítettek az amanokkal együtt.
Amanon erősen gondolkozom, de eléggé felment az áruk az utóbbi időben. Ráadásul imádnak kiugrálni:banghead:

Állatok lettek a képek
Köszi;)

nekem egyedül talán a fákról hiányzik egy kis moha
Nem csak Te látod így. Korábban már be is szereztem egy adag Spiky mohát, de aztán nem tudtam eldönteni, hogy valóban jól állna-e a fáknak a vastagítás. Attól tartottam, hogy egyrészt túlságosan vastagít, másrészt elveszi a vasfa nagyon jellegzetes és erőteljes hatását. Végül nem raktam fel, de lehet mégis rászánom magam.
 
A mollykat csak átmenetileg gondoltam, amíg helyre jön a medence, szerintem érdemes lenne megpróbálni.
Mohával meg tényleg csak óvatosan, egy keveset,mert ahogy írtad is, el temetheti könnyen a lényeget!
 
Ha nem riadsz vissza a vegyszerektől, akkor próbáld ki a Happy Life Algin-Regulart. Nekem nagyon fonalas volt 1 évig, aztán ez 2 hét alatt rendbe tette. És nem sínylette meg egyetlen hal vagy garnéla sem.
 
Se molly se vegyszer nem került még az akváriumba. Kezd kiöregedni és el is engedtem rendesen. 3 hete nem volt vízcsere, 1,5 hete ennek megfelelően tápozás sem volt. Ma este erőt vettem magamon és kiszedtem 2 ökölnyi fonal algát. Aztán csattintottam egyet, csak hogy meglegyen ez az állapot is. Én el bírom viselni így is, viszont lehet IAPLC-t idén kihagyom.

lost control by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Elvadultan is tetszetős ;)
Páran örülnének, ha 3 hét kihagyás után így nézne ki az akváriumuk, bár gondolom a fonal gombolyítás sem 10 perc volt. :)
 
Kihagyod???Ilyen kaliberü akinak ott a helye!Nincs elfekvöben egy koräbbi foto?Ne mär!
Fotók vannak, de egy sem olyan amire azt tudnám mondani, hogy: ez igen, ezt szerettem volna elérni. Még fogok vele játszani és ha sikerül elérni amit akartam, akkor jövőre indulok vele.
 
Fotók vannak, de egy sem olyan amire azt tudnám mondani, hogy: ez igen, ezt szerettem volna elérni. Még fogok vele játszani és ha sikerül elérni amit akartam, akkor jövőre indulok vele.
Ez nem helyes szemlélet Zoli.:mad:
Minden akvarista elfogult a saját akváriumával,mindig elégedetlen vele, hogy lehetne jobb is....stb.Szerintem csak te érzed ugy, hogy nem az igazi.Hallgass mások hangjára is ,szerintem igenis küldd be az IAPLC-re. @viktorlantos is ezt mondaná, már csak azért is, hogy minél nagyobb számban képviseltessük kis hazánkat.Én simán azt mondom , hogy ott a helye;):)
 
Indulj! Figyu szerintem ha betartják azt amit mondtak és a természetesebb layoutok lesznek fókuszban akkor ez az elvadultabb állapot akár jobban is végezhet mint egy profi minimál.

Szóval hajrá!

A fotó tuning miatt pedig szívesen ránézek, de valahogy úgy érzem megtaláltál egy szín sémát ami fantasztikusan egyedi hangulatot ad az akváriumnak. Nem érzem hogy hozzá tudnék adni.
De ha van kedved lökd át :)

Viszont mindenképp indulj!
 
Köszi Srácok!

Akkor mindenképpen az elvadult változattal indulok. A képet is vagy egy órán keresztül masszíroztam, szóval részemről többet tenni nem tudok és ha még Viktor is úgy látja, hogy jó lett, akkor megnyugodtam.
Holnap befotózom még a kicsi akváriumot is és azzal indulok az asszony nevével. Csak aztán nehogy megelőzzön. Ott a literszám az ami miatt idén is biztosan hátra sorolnak majd (40 liter), pedig érzésem szerint a pici akvárium sokkal jobban sikerült, mint a nagy. De lehet elfogult vagyok magammal szemben:D
Holnap jövök a pici képével;)
 
Persze,hogy indulsz,ez nem kérdés!Elvadult?Mit is értünk ez alatt?Ez a természetes!Nem?
 
Back
Oldal tetejére