• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Return to the beginning - 90x45x45 (182 liter)

EmZé nagyon eltaláltad, gratulálok, nekem nagyon bejön. A mohát hogyan lehet így odaragasztani a kövekhez? Mit használtál?
 
Szia!:)
Patent lett az új látkép!!!!;).............végre lesz megint stem-dzsungel(y), a "Weedy" is favorit volt. DE ez jobb lesz, már látom.:ROFLMAO:
 
Úgy látom, a lávaköveket végül bericcardiáztad, ez lesz a végső helyük, vagy mennek majd a fára is?
Csak kettő követ és a fákra végül nem került semmilyen moha.


A vegen ugy is pöpec kis akvärium lesz!Mert nem fogod tudni,csak fel gözzel csinälni!
Úgy indult, hogy ez csak egy átlagos akvárium lesz, aztán ki tudja, bármi megtörténhet.....


Jó vidi is köszi, hogy megosztottad
Ki nem hagytam volna, de legközelebb valami minőségibb alkotást kell hozzak.


A stemeket azért ne engedd nagyon a felszínre, mert elveszik ez a jó kis hangulat.
Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű :D
A GA-ban a fás 120-as is elszabadult kissé. A terv az, hogy lesz rövidre vágott és magas verzió is, aztán majd meglátjuk melyik lesz a befutó.


A mohát hogyan lehet így odaragasztani a kövekhez? Mit használtál?
Csipesszel megfogod a mohát. Egy csepp gél állagú pillanatragasztót raksz a mohára, majd odanyomod ahova akarod. Mindez víz alatt is működik.
 
Azt hiszem nem írtam még ide, de akkor most megteszem. Szeretem ezt a vasfás stílust úgy, hogy akármit csinálsz az akival, nálam favorit. :)
 
Akkor jöjjön végre a növény lista.

Előtér:
Tropica féle Eleocharis Accicularis mini = Parvula 4 dobozzal
A kövekre mohákat ragasztottam.
Riccardia chamedryfolia
Fissidens Fontanus
Taxiphyllum sp. Flame
Amblystegium serpens

Középtér:
Staurogyne repens
Anubias barteri v. nana Petite
Ammania Sp. Bonsai
Ranunculus inundatus
Microsorum pteropus petite

Háttér növények:
Hemianthus micranthmoides
Rotala green
Hygrophila pinnatifida
Rotala sp. Vietnam

A növények fele @Tibi -től származik, akinek ezúton is hálás köszönettel tartozom:notworthy:
 
Ami sajnos kimaradt: ADA Bacter Ball
Ez már a második indítás amikor kifelejtem az aljzatba betenni az indító baktérium kultúrát:banghead:

Aminek nem örülök, hogy a halakkal és rákokkal nem tudtam mit kezdeni, miután a szűrőt kénytelen voltam az akváriumhoz beüzemelni. Előzőleg egy 30 literes hordóban forgatta a vizet ahol a halak és rákok várták a betelepítést. Azzal azonban nem számoltam, hogy mi lesz akkor, ha átrakom az akváriumra a szűrést. Kerestem szűrőt kölcsönbe, de ez nem jött össze. Gondoltam csinálok a hordón minden nap egy feles vízcserét és így kihúzzák egy hétig, aztán költözés. Viszont a hétvégén nem voltunk itthon, ezért inkább beköltöztettem mindenkit még szombat reggel. Elvégre ammónia mentes talajjal indítottam, a szűrő meg dugig van bacikkal.

ADA diffúzor:
Hozza azt a szintet amit vártam tőle(y) Nagyon jó a hatásfoka. Alig kellett megemelni a bubiszámot a reaktoros beoldáshoz képest:)
Apropó, most nézem kezdenek bubizni a növények:happy:

Kicseréltem a lámpában az egy éves GE csöveket friss és ropogós OSRAM csövekre. Kicsit kékesebb lett a fény, de szokás szerint, mint minden csőcsere után jóval erősebb:eek:

És most jöjjön pár kép, hogy lássátok milyen az ha valaki "kevés" növénnyel indít akváriumot:

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr

3 days old by eMZé, on Flickr
 
És most jöjjön pár kép, hogy lássátok milyen az ha valaki "kevés" növénnyel indít akváriumot:
Azt a teremburáját, ez "tényleg kevés"......de milyen jól néz ki. (y)
Engem egy valami zavar egy kicsit,:oops: az ösvény melletti bal első fa mögött azaz előbukkanó krokodil fej(még a szeme is meg van), ami kiölti nyelvét.:D
Az "alsó" állkapcsát:cool:(balosabban lévő fa) közelebb tenném a felsőhöz, hogy egy kicsit függőlegesebben álljon és, hogy ne legyen akkora hézag a 2 fa között.:whistle:
 
Engem egy valami zavar egy kicsit, az ösvény melletti bal első fa mögött azaz előbukkanó krokodil fej(még a szeme is meg van), ami kiölti nyelvét.
Az "alsó" állkapcsát(balosabban lévő fa) közelebb tenném a felsőhöz, hogy egy kicsit függőlegesebben álljon és, hogy ne legyen akkora hézag a 2 fa között.
Erre gondoltam:):
N%C3%A9vtelen.png
 
Back
Oldal tetejére