• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Path to enlightenment - 54L Ryuboku

Fotózni még mindig nem tudok... :p
8248429072_e608c49b65_c.jpg


Az isot rosszul lőttem be, még tanulom a manuális beállításokat a nikon coolpix l120-asunkon. Nem tudom, hogy az ison, meg a fehéregyensúlyon kívül tudok-e még valamit változtatni.
 
Fotózni még mindig nem tudok... :p
8248429072_e608c49b65_c.jpg


Az isot rosszul lőttem be, még tanulom a manuális beállításokat a nikon coolpix l120-asunkon. Nem tudom, hogy az ison, meg a fehéregyensúlyon kívül tudok-e még valamit változtatni.


Úgy néz ki neked még mindig jobban megy mint nekem :D Mondjuk nekem nincs is jó gépem :( Ami volt az is most gatya :(
 
Az iso beállításokat csesztem el. Véletlenül a legutóbb 200-ra állítottam és úgy maradt. Majd hétvégén lesz rendesen időm remélem. :) Egy állvány lenne még jó... :(
 
Avagy DIY kókány megoldások? :D
Asszem az asszony ki is irtana, ha bevinnék minden cuccot a fényképezés miatt. :p Már így is pengeélen táncolok, és azt sem tudom, hogy a szűrőanyag csrét hogy adom be... És még halak is kellenének. :p
 
Sajnos a mikulástól csak hidrákat kaptam. :( Mondjuk ez legalább annyiban jó, hogy a víz tiszta, de ez elég sovány vigasz.
(Azért egy új talaj porszívó befigyelt.. :D)
Van esetleg valami tipp a hidrák kiirtására vegyszerek nélkül, vagy csak az a feda... akármi jó rá és semmi más? A parvula levelein, meg az üvegen virágoznak. :(
 
Lassan aktuális lenne a halak betelepítése is, hogy ne csak garnélák legyenek.
Ami tuti, az 5db Oto, mellé pedig gondolkozom a következőkön:
10-15db boraras brigittae
vagy pedig 7-8db popondetta furcata
Utóbbiban szeretném a véleményeteket kérni, hogy mennek-e egy ilyen és ekkora akiba? A barátnőm mindenképpen ilyeneket szeretne, mert nagyon tetszenek neki, én meg kissé bizonytalan vagyok, ráadásul inkább a boraras felé hajlok. :)
Nem tudom, mennyire fontos, hogy nem lágyvíz van az akiban.
 
Ma kiruccantunk Törökbálintra, a kedvenc üzletünkbe és ennek eredményeképpen beköltözött az akiba 5db oto és 12 db furcata. :)
Boraras brigittae-t terveztem, de nem volt, így jött a B terv és a furcata-k.
Kb egy órás szoktatás után mentek az akiba és már brancsba is álltak, gyönyörű, ahogy viháncolnak. :D
Az otok is vígan nyalják az algát az üvegről. Végre megtelt élettel az aki. :)
Ezek a halak nagyon szépek és egyáltalán nem félősek. Nagyon örülök, hogy a beszállítók brigittae-t most nem hoztak! :D
Vasárnap próbálok lőni pár képet majd. :)
 
Mai update:
Imádom a halaimat! :D ezek a furcatak nagyon jópofa halak, imádják produkálni magukat, le is filmeztem őket, sajna elég bénán sikerült. Mielőtt elővettem a kamerát, a paruvula szálai között kergetőztek. Es akkor a kis gagyi videóm... Sajna csak a youtube editorral tudtam nekiesni, normális gép híján... Szóval bocs a gyatra minőségért.
 
Tegnap este nagy baklövést követtem el... A párom kapott tőlem egy laza egy órás masszázst. Relaxációs zene, pár mécses fénye mellett... Mivel a nanom még világított, lekapcsoltam gyorsan a szekrényben az elosztót.
Most reggel jutott eszembe, hogy a külső szűrő is erről megy. :(
Vagy két órán keresztül állt az egész. Remélem nem kapok cserébe alga bummot. Még jó, hogy pont ma lesz nagy vízcsere... :(
Ezt leszámítva boldog karácsonyt minden növényfejnek! :)
 
2 óra leállás még nem a világvége, sokunknál volt több is önhibából (is)(nálam biztosan), visszakapcsoltam és ment tovább az élet.
 
De ha ugyanazt a kényeztetést szeretnéd megadni a szűrődnek is a baleset után, akkor használj egy kis baktérium boostert. Mécses nélkül is működik :D(y)
Nagy gond nem lesz így sem úgy sem, de egy magabiztos masszőrnél ahol a meghitt hangulatvilágítás adott, mindig legyen egy kis szűrő baktérium. :)
 
Én míg talajcserét csináltam addig állt a szűrőm!(9h-20h-ig,30l-es hordós külső!)
Nem örültem neki de nem tudtam hogy megoldani!
Visszakapcsoltam és azóta is megy és nem látom jelét,hogy valami probléma lenne!
 
Nos nagyjából rendben megy minden... :p
A halak és a garnélák jól érzik magukat, a hidrák eltűntek.
Sajnos a barna alga is jól érzi magát, nem nagyon akar eltűnni. :( Illetve van némi ecset is két oldalt az acicularison, ami csak pár szálat érint, viszont a viviparán hátul eléggé kezd elterjedni. :( Nem tudom, hogy mi lehet a gond, a világítási időn nem emeltem, a tápozáson nem változtattam, az áramlásra gyanakszom.
Most csak simán a csonkot használom beömlőnek esőztető nélkül, ami jobb elöl van, a szívócsonk pedig jobb hátul. Erősen gondolkozom, hogy beszerelem az esőztetőt valamelyik rövid oldalra. Lehet, hogy a viviparát jobban a főkő mögé ültetem, hogy a kisebb kövek mögött csak acicularis legyen, és az esőztetőt pedig beszerelem bal oldalra a szívócsonkkal együtt.

Ötletek, tanácsok, vagy valami tipp, hogy mit csinálok rosszul?
 
Back
Oldal tetejére