• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Path to enlightenment - 54L Ryuboku

Szerintem a 60*30-as polifoam lapon van, az jó viszonyítási alap, hiszen akkora lesz az aki is. Jó lesz az a méret.
 
Igaz, ami igaz, jó lenne, ha szélesebb lenne az aki legalább 30-40 centivel, dehát ez van. Meglássuk, hogy fest majd az üvegben.
 
Már most borítékolom, hogy teljesen jó a méret. Fognak látszódni a kövek, de nem lesznek zavaróan nagyok.
 
Már most borítékolom, hogy teljesen jó a méret. Fognak látszódni a kövek, de nem lesznek zavaróan nagyok.
Hát, a próféta szóljon belőled! :)
Elforgattam a bal oldali követ, most így néz ki:
8173034521_21d3532e9d_b.jpg


Sajna én úgy érzem, hogy nagyon sok ez a kő ebbe az akiba. Meg is mutatom, hogy néz ki ugyanez fentről:
8173064206_a8843261f5_b.jpg

A három baloldali kő szerintem rendben van, de a másik kettő az hatalmas. Ha kisebbek lennének, akkor tudnék egy kicsit forgatni az egészen, hogy legyen egy kis íve a dolognak, akkor a bal oldal maradna egy kicsit hangsúlyosabb és a jobb oldalra kapnék egy potenciális mezőt.

Egy másik agymenés, amit még esetlegesen életképesnek tudnék nyilvánítani, de az is lehet, hogy simán csak az agyamra ment az egész:
8173033541_df7cf36bd7_b.jpg

És a felülnézet:
8173033057_ab370f81be_b.jpg


Holnap kitelepítem a halakat és egyéb szerzeteket az akváriumból (kedden kerülnek az új gazdihoz) és takarítás után megnézem mit mutatna ez az egész az üvegben az amazoniával. Talán be is ültetem és fel is töltöm, ha jól fog mutatni. Remélem a jó Isten ad majd elég erőt, hogy ne kapkodjam el... :)
 
Jajjj, ez felülről bizony tényleg nem frankó. :cry:
Az alapterület felét elfoglalják a kövek, ez így nem lesz jó. Pedig szemből nagyon ott van, nem hittem, hogy fekszenek a kövek...
Fektetve ne használd ezeket a köveket, ha mégis úgy látod jónak, törd ketté, és a hátsó, nem látszódó részt vedd ki. Talán egy nagyobb, és egy kisebb kőrakásos layout lenne a jó. Úgy értem, hogy egyik oldalon 3-4 kő, a másik oldalon 1-2-3 szépen összeforgatva, vagy hagyod az "eredetit", és megpróbálod lefaragni a felesleges részeket.
 
A mostani állapot:
8175025212_43bd6d0655_b.jpg


Úgy érzem, hogy megtaláltam a megfelelő elrendezést, nem tudom, hogy van-e ennél több a kövekben, bennem tutira nincs. Most elkezdem rendbe rakni a szobát, mert most egyenlő a csatatérrel. :p
Szóval, ha esetleg valaki tud valamilyen tanáccsal szolgálni, hogy melyik követ hogy rendezzem esetleg, az most szóljon, vagy hallgasson örökre! :D
A takarítás után elkezdem az ültetést és a feltöltést. :)
El sem hiszem..... :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Talán már késő, de leírom...
Balról a második követ szerintem told neki a harmadiknak és mehet kicsit mélyebbre, most így csúnya az a rés köztük. A jobb szélső sem az igazi, vagy megfordítanám, vagy cserélném valami másra. A komplett bal oldal, és az elszórt kisebb kavicsok nagyon jók, nem babrálnám azokat!
 
Talán már késő, de leírom...
Balról a második követ szerintem told neki a harmadiknak és mehet kicsit mélyebbre, most így csúnya az a rés köztük. A jobb szélső sem az igazi, vagy megfordítanám, vagy cserélném valami másra. A komplett bal oldal, és az elszórt kisebb kavicsok nagyon jók, nem babrálnám azokat!
Már késő, de közben átrendeztem még egyszer kicsit, mivel, ahogy a fenti képen is látszik, egy gyönyörű karc virít a front üvegen, szóval kövek ki, akvárium fordít, kövek vissza. Egy kicsit közelebb raktam a jobb középső követ, a szélsőt meg picit máshogy.
Túl vagyok az ültetésen, végül a glosso és a lileapolis brasiliensis kimaradt, legalábbis egyelőre.
Most így nézünk ki (Kicsit még koszos az üveg, meg ködös a víz is, remélem lesznek majd szebb képek is, ha egyszer beindul):
8175872987_4de1a9b7f5_b.jpg


8175874175_ff99e5781e_b.jpg

A világítás egyelőre 4,5 óra, a tápozás csak easy carbo és a harangos co2. Holnaptól indulhatnak a napi vízcserék. Remélem elkerül az alga. :)
 
Jók ezek a kövek! Tetszik az összeállítás.
A világításnak a tartó lábait nem fordítva kellene berakni?
 
Jók ezek a kövek! Tetszik az összeállítás.
A világításnak a tartó lábait nem fordítva kellene berakni?
Eredetileg fordítva is volt, de úgy nem ül rá az akvárium szélére, mivel maga az armatúra 60 centi széles. Talán sikerül majd valami igényes diy megoldást találni rá, addig meg megy ezzel a felállással. azért nem fordítva csináltam, mert az kb kivitelezhetetlen lett volna.
Jah és egyébként sikerült az akvárium aljáról leműteni a keretet. Csak a sarkoknál fogta némi szilikon, amit lefaragtam, hogy nagyjából szintben legyen.

A kövekből megmaradt két darab, ha esetleg valakit érdekel, akkor PÜ-ben megbeszélhetjük. Illetve van egy szép nagy darab vasfa is, amit szintén pénzzé tennék. :)
 
Kis update.
Ma egy hetes az akvárium.
Tegnap voltam a GA-ban és vettem egy cserép viviparát hátra és három doboz parvula minit az ug helyett. Nem volt jó döntés az a növény. Gyanús volt, hogy kezd kipusztulni, bár mára kicsit úgy nézett ki, mintha észhez térne és mintha új hajtásai is lettek volna, de hosszú távon szerintem a parvula lesz a jó döntés. Ezen kívül még annyi történt, hogy egy kis amazoniát áttoltam hátra, hogy legyen egy kis lejtése a talajnak. Holnapra remélem letisztul az aki és tudok lőni pár normális képet. Szerintem jobb lett így az összkép.
Holnap még lesz egy vízcsere, aztán átállok a kétnapi vízcserékre és szerintem a világításon is emelek fél órát. Tápozás még mindig nincs, csak a napi 2ml carbo.
 
Hát, kép még ma sem lesz, mert most úgy néz ki az aki a párom szerint, mint egy horgásztó... :(
A vivipara elég ramatyul néz ki egyelőre. Sok szála bebarnult és egy nagy gubanc az egész néhol. Lehet, hogy egészen rövidre kellett volna vágnom? A parvula nagyon jól vette az első napot, szép zöld továbbra is. Remélem hamarosan elkezd dúsulni és felvenni egy korrekt mező formát. :) A staurogyne is kezd észhez térni, bár még nem az az egészségtől kicsattanó zöld a színe, de jó úton halad. :)
egyedül a vivipara ami miatt kicsit szomorkás vagyok. Próbáltam keresni leírásokat, de nem igazán találtam pontos "használati utasítást".
 
Hát, kép még ma sem lesz, mert most úgy néz ki az aki a párom szerint, mint egy horgásztó... :(
A vivipara elég ramatyul néz ki egyelőre. Sok szála bebarnult és egy nagy gubanc az egész néhol. Lehet, hogy egészen rövidre kellett volna vágnom? A parvula nagyon jól vette az első napot, szép zöld továbbra is. Remélem hamarosan elkezd dúsulni és felvenni egy korrekt mező formát. :) A staurogyne is kezd észhez térni, bár még nem az az egészségtől kicsattanó zöld a színe, de jó úton halad. :)
egyedül a vivipara ami miatt kicsit szomorkás vagyok. Próbáltam keresni leírásokat, de nem igazán találtam pontos "használati utasítást".

Viviparának adj egy kicsi időt amíg meggyökeresedik. Itt is mint a többi eleocharis fajtánál a barnulás legtöbbször levélváltást jelent.
 
Viviparának adj egy kicsi időt amíg meggyökeresedik. Itt is mint a többi eleocharis fajtánál a barnulás legtöbbször levélváltást jelent.
A levélváltás azt jelenti, hogy ezeket az elbarnult leveleket eldobja, vagy szépen át fognak alakulni és kizöldülnek?
Mikor érdemes először megnyírni? Mielőtt beültettem, olyan 20-25 centisre vágtam vissza, de nagyon kusza, ezért lehet jobb lenne visszavágni 5-10 centisre, hogy szépen nőjön fel a vízfelszínre, bár lehet, hogy ez hülyeség...
 
Barna eldob, helyette nő új :) Én néha fésűvel egyengettem az előző akimban a viviparát. Nem vicc, vannak olyan fésűk amiknek a fogai közé simán befér az ujjad. Én azzal rendezgettem néha.
 
Barna eldob, helyette nő új :) Én néha fésűvel egyengettem az előző akimban a viviparát. Nem vicc, vannak olyan fésűk amiknek a fogai közé simán befér az ujjad. Én azzal rendezgettem néha.
Azt nem fésűnek, hanem gereblyének hívják! :D
 
Ma volt az első 3 napos vízcsere.
Lassan kezd emberi kinézete lenni az akinak, a sok barna eleocharis levél között már van pár szép zöld színű is és kezdenek megjelenni az új hajtások is. A parvula mini is jól érzi magát, nála nem volt barnulás, szép zöld maradt és már látszanak a terjeszkedő gyökerek is és az új hajtások is. A stau is kezd észhez térni, gyökeret engedni.
A kezdetben elég komolynak tűnő barna alga kezd visszavonulót fújni, remélem hamarosan eltűnik, viszont ma észrevettem az egyik növény levelén és egy helyen az aljzaton kb 5Ft-os méretű körben BGA-t. Következő takarításkor megpróbálom eltüntetni... Nem volt még ilyenem soha, utána kell olvasnom. :(
Vasárnap óta megy a napi 2/2 ml micro/macro a szintén 2ml carbo mellé és a világításon is emeltem fél órát, így már 5 órát világítok.
Tegnap próbaképpen bekerült az akiba 2db RC garnéla, akik teljesen jól érezték magukat, ezért ma csatlakozott még hozzájuk 10-15db. A kövek nagyon bejönnek nekik, ahogy számítottam rá. :D Illetve az egy darab megmaradt amano garnim is átköltözött. Ő a megmaradt barna algát eszi...mit eszi, zabálja kétpofára.
Tervezek még pár otot is a későbbiekben és az amano (fedőneve: Jenő ) mellé is kell még pár darab, de majd csak később lesz belőle valami, mert karácsony, barátnő, satöbbi... :p :D
Remélem nemsokára tudok vállalható minőségű képpel szolgálni. :)
 
Itt is egy kis update a nagy hajtásban. Remélem, hétvégén tudok fotózni is kicsit, bár a viviparát addig rendbe kellene kapni...
Sajna ma volt egy elhullásom. :( Az egyik "öreg", amano méretű hipervörös garnéla elpusztult, de a többiek köszönik, jól vannak. Ez az egy valószínűleg már benne volt a korban. :( Reggel már gyanús volt, most délután meg már az egy szem amanom nyamnyogta a tetemét. :S Alig tudtam elvenni tőle. :(
A BGA eltűnt egyik napról a másikra szerencsére, pedig már kezdtem a horrort vízionálni. Kis pamacs szerű izék vannak még, de szerencsére nem terjed.
A növények meg közben elkezdtek szép szolidan bubizni és kezdenek megjelenni a front és oldal üvegeknél a kis terjeszkedő gyökerek. :)
 
Back
Oldal tetejére