• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Path In The Forest

Tibi gratu az akihoz és köszi, hogy megosztottad ;) :thumbup:

Remélem nem haragszol, ha egy kritikával élek feléd ;) Csak segítő szándékkal teszem.

Az új fotó amit feltöltöttél engem egy kicsit egy gondozatlan kertre emlékeztet. Ahol a növények elkanászodva növögetnek.
Persze ettől még egészséges és szép, de nekem ez a gondozas hiányzik hozzá, hogy csettintsek rá és azt mondjam..ez igen!

Persze van akinek pont az ilyen elburjánzot kert a természetes, de versenyen úgy látom inkább a rendezett akváriumok vannak nyerő pozícióban.

Szerencsére dokumentáltad az aki fejlődését így tudok olyan állapotot mutatni ahol még sikerült féken tartani a gazokat. ;)

5418039241_1aa6973256_z.jpg


5490584581_cccdafb495_z.jpg


A probléma egyébként nem egyedi, a legtöbbünk beleszalad ebbe a pofonba. Van egy pont ahol nagyon nehéz már kordában tartani a növényeket, illetve ilyenkor jön elő mennyire volt szerencsés a korábbi növényválasztás, mennyire tudjuk kitolni azt a pontot, amikor még formában tartható az akvárium, amikor még szépen nyírható. Lehet ilyenkor lenne érdemes megnézni, hogy mi az a növény, amit esetleg cserélni kellene, hogy a látvány még finomodjon, vagy épp visszazökkenjen az eredeti kerékvágásba. Ha nem sikerül, akkor az akvárium már elindul a leejtőn. Túlléptél a csúcsformán.

Az akvárium ettől még nagyon szép, és egészséges minden, a tőled megszokott minőségben mondhatnám. ;)

Én lehet nekiesnék kicsit az ollóval és a bal oldalon rendet tennék a fa körül, nem írnám le ezt az akváriumot még.

Remélem nem haragszol a segítő szándékú kommentért. ;) :angel:
 
Cecska said:
Köszi szépen Daníí és histi, csak remélni mertem, hogy nektek is annyira tetszik mint nekem!! ;) :cool:

...vagy nekem :thumbup:

Egyebekben egyetértek Viktorral, én is hajlamos vagyok "dzsungelesíteni". Utána nagyon nehéz visszahozni az akit, mert talán sajnálja az ember a drasztikus ritkítást, illetve (pl. én) elveszítheti az arányérzékét. Én korábban úgy ritkítottam, hogy a túlburjánzott növényt (pl. hydro) teljesen kiszedtem, majd csökkentett darabszámban visszaültettem belőle.
 
Köszönöm Viktor az észrevételeket, teljesen igaz mind az amit leírtál, majd megpróbálom az ollót egy kicsit jobban forgatni, s remélhetőleg legközelebb egy másik fazonú aki képpel tudok elő rukkólni!! ;)
atti76 said:
Egyebekben egyetértek Viktorral, én is hajlamos vagyok "dzsungelesíteni".
Szerintem azért vagyunk hajlamosabbak dzsungelesíteni, mert amikor megépítünk egy akit és túl vagyunk a bejáratáson, tehát csak nézzzük ahogy a kis akváriumunk élettel telien él, elfeletkezünk az összképről és csak észrevesszük hogy ott is vannak növények ahova nem is szerettünk volna, ekkor jön az OLLÓ!!! ;) :lol:
 
Gratulálok. Jól néz ki az aki. A kép meg úgysem versenyre megy, ilyenkor lehet kicsit túlburjánzott a dolog. Könnyebb nem passzoló növényeket lenyisszantani, mint nem létezőeket odatenni, ahová éppen szeretnénk ;). Nekem egyébként jobban bejött a sötétebb tónusú ösvény. Az emeléssel nincs gond (bár elöl szerintem lehetne alacsonyabb), de én inkább valami "kavicsos" jellegű dekorációt használtam volna. Pl ilyet: http://www.greenaqua.hu/ada-congo-dekor ... s-2kg.html
 
zoi said:
Az emeléssel nincs gond (bár elöl szerintem lehetne alacsonyabb)
Itt azért nem árt nem elfelejteni, hogy 30 (vagy 27?? ezt sosem tudom :) ) cm magas akváriumról lévén szó azért nem baj, ha van némi talaj a növény alatt, amibe ez a fránya gaz kapaszkodni tudjon. Nekem a fotóról úgy tűnik, a talaj vastagsága nem lehet több 4-5 centinél, annyi meg kell is, külöben az ember már rögtön az ültetésnél gondban van, márpedig a mellékelt ábra mutatja, itt biza ezzel nem volt hiba!
Nagyon tetszik az az "ágaskodó" féle mohád a szántás két oldalán. Az a Flame, ugye? Igazán tetszetős fazon. Máskülönben meg ne is törődj senkivel. Az én ollóm be se férne ebbe az akiba :lol:
 
Tibi jó cimborám, ezért is írtam a kommentet neki. ;)
Többet szeretne versenyezni, ezért az apró részletek más fontossággal bírnak.

Privátban még beszéltünk sokat, szeritem a következő fotó ütni fog! :thumbup:
 
viktorlantos said:
Tibi jó cimborám, ezért is írtam a kommentet neki. ;)
Többet szeretne versenyezni, ezért az apró részletek más fontossággal bírnak.

Privátban még beszéltünk sokat, szeritem a következő fotó ütni fog! :thumbup:

Már ez is üt rendesen :!:
 
viktorlantos said:
Tibi jó cimborám, ezért is írtam a kommentet neki. ;)
Többet szeretne versenyezni, ezért az apró részletek más fontossággal bírnak.
Jaj, már na, hát tudom én azt(at). Pontosan ezért kérdezgetlek én is Titeket, mert a kritikai észrevétel a leghasznosabb, abból tanul az ember fia növényezni. ;)
 
Szerintem sötét ösvénnyel más hangulata volt az egésznek, de így világosabb színben is csak pompázni tud, nagyon tetszik! :thumbup:
 
KaZe said:
Itt azért nem árt nem elfelejteni, hogy ...
Én csak az ösvényre gondoltam. Ott azért nem fog annyi növény gyökeret verni remélhetőleg. És pontosabban leginkább elöl tűnt furcsának a magassága.
 
Köszi szépen mindenkinek a hozzászólásokat! ;)
Nem titok hogy szeretném elindítani ezt az akváriumomat is külföldi versenyeken, nem azért építettem, de ha megállja a helyét, miért ne!? Ezért ha bármilyen hasznos hozzászólást, kritikát kapok, átgondolom és ha úgy nekem is tetszene megvalósítom! Ne nagyszabású dolgokra gondoljatok, hanem egy pár oda nem illő levél eltávolítása ami talán takarja a dekort, a stem növények nyírása, merről hogy mutatna jobban, a talaj magasságon a front üvegnél is megpróbálok lentebb vinni amennyire engedi, de vigyázni kell az ösvényre hogy megmaradjon a jellege! Az ösvény, ez szerintem mindig is meg fog osztani mindig mindenkit, van akinek a sötétebb talaj tetszik, másnak meg a világosabb, féltem hogy a feketés szürkés talaj agyon csapná a képet, mivel barna dekor talaj nincs ezért döntöttem a világosabb dekorba, de ott is 2 talaj keveredik a Nile és a Mekong, ez szerintem izgalmasabbá teszi az akit!
Ezek a dolgok szerintem már a 3. lépcsőfokba tartoznak, mert ugye az 1.-be tartozik berendezni egy akváriumot, hogy minden szabálynak megfeleljen, bármilyen stílusról is legyen szó, 2.-ba a növények egészséges felnevelése, gondozása és akkor számomra jön a 3. ahol már művészibb szemmel kell nézni az akit, hogy minden passzol-e egymáshoz, persze ezt csak akkor kell ha versenyeztetni szeretnéd a kis szeretett akváriumodat!
 
Cecska said:
Ezek a dolgok szerintem már a 3. lépcsőfokba tartoznak, mert ugye az 1.-be tartozik berendezni egy akváriumot, hogy minden szabálynak megfeleljen, bármilyen stílusról is legyen szó, 2.-ba a növények egészséges felnevelése, gondozása és akkor számomra jön a 3. ahol már művészibb szemmel kell nézni az akit, hogy minden passzol-e egymáshoz, persze ezt csak akkor kell ha versenyeztetni szeretnéd a kis szeretett akváriumodat!

Úgy gondolom, rád már nem vonatkozik az egyik kedves ügyfelemtől vett idézet:
"...így sosem jutunk egyről a háromra..."
:D
 
atti76 said:
Úgy gondolom, rád már nem vonatkozik az egyik kedves ügyfelemtől vett idézet:
"...így sosem jutunk egyről a háromra..."
:D
Igyekszem és köszi!! ;) :lol: :cool:
 
Egy kis helyzetjelentés!
Tegnapi nyírás után lőttem egy párat! ;) Még hiányzik pár hal (most 3db. amanda lazac van az akiba, még szeretnék olyan 7-8 db-ot), hogy élettel telibbek legyenek a képek s az akvárium is!! ;) Bele kerűlt egy nem kevés spiky moss is oRphEus-nak hála, sikerűlt elhelyeznem őket, még volt hova :lol: .
S akkor egy kép oldalról, ilyet még úgy sem szúrtam még be:
Látszik a háttérben a fehér karton és a 18W-os 9000K-es fénycső mint háttérvilágítás!!
5528530335_a230018afc_z.jpg

S egy másik állásból,de szintén oldalt:
5529119198_1fc112cd2e_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére