• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Path In The Forest

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Sziasztok!

Mint már szerintem sokan tudjátok át rendeztem az akimat! ;)
Megpróbáltam ugyanazokat a dekorációs elemeket felhasználni mint az előzőnél csak az elrendezés lett más és a talaj.
Jobban rá akartam állni a talajra, így most a talajnál csak ADA-t használtam!

Az akvárium mérete és a többi szükséges technika nem változott a világításon kívűl!

Akvárium mérete: 45*27*30 ,36 liter (Opti White)
Világítás :TMC GroBeam 1000 ND LED
Szűrés : JBL e900 ,ADA Do!aqua Mini-MV-1, ADA Do!aqua Jet-JP-1
Aljzat : ADA Power Sand, Amazonia I, Amazonia Powder
Co2 : Nagynyomású rendszer, Atomizer in-line diffusor
Tápozás : Ada Brighty K,Ada Brighty Step 2,
Vízcsere : hetente 50%
Növények : Pogostemon helferi,Cryptocoryne willisii ,Cryptocoryne indonesia, Cryptocoryne nevellii, Elechoaris parvula, Echinodorus tenellus, Java moss, Flame moss, Fissidens fontanus, Hydrocotyle sp., Microsorum Narrow, Marsilea Hirsuta,Lilaeopsis brasiliensis,Rotala Indica, Anubias petite
Élőlények : Otocinclus affinis, Amano shrimp,Red Cherry,Sakura shrimp
Dekoráció: Nyasa rocks, Ada Red Moor

Most körülbelűl 1,5 hetes az aki, sajnos a parvula barnul, de majd remélem kiheveri, már jártam így, a martima is elolvadt nagy része, de reménykedem benne hogy észhez tér hiszen még nagyon fiatal az aki!
Sajnos a vizem már az első feltőltés után besárgult, ez mint már megtudtam az Amazonia mellékhatása, a bejáratási időben előfordul, remélem el is tünik (NA Carbonnal és napi vízcserékkel harcolok hogy mihamarabb tiszta legyen a vízem) .

Opti white akvárium:
5203962178_1e4cf61869.jpg


ADA Power Sand
5203363563_4a8ca64666.jpg


Dekorral és Amazonia talajjal (powder még nincs benne)
5203363885_ab3bc6a1b1.jpg


Powder-el és növényekkel még a víz feltőltés előtt!
5203962644_abde5a1462.jpg
 
Nagyon izgalmasnak látszik. Tetszik.

de..
Már akkor rá voltam állva az "erdős" layoutokra (tudom hogy ez nem az), mielőtt nagyon díjazták volna, és én is erdős setup-ot szeretnék indítani, remélhetőleg még idén... és éppen ezért kicsit mindig soknak érzem, hogy az egész dekorfa "be van moházva". Nem sok az egy kicsit?

Másoknak nem hiányzik, hogy azért látszódjon is valami a dekorelemekből?
Ha fára kötözött moha mennyiségét kicsit itt ott lenyesnénk nem lenne jobb?

Elég "keményen fogalmaztam", de ennyire messze nem kardinális :) hisz összeségében nagyon nice összeállítás ez.
 
A fotókat nézve amano pár korábbi fotója ugrik be. Szeritnem nagyon izgalmas kezdés, ha a mohát karban tudod tartani egész rövidre nyírással szerintem nem lesz gond vele.
Igazi nature aquarium. Jó látni ilyesmit időnként.

:thumbup: :clap:
 
Szerintem ez akvakertésztől függ hogy kinek mi tetszik!
Tudom hogy milyenekre gondolsz, de nekem azok a fa dekorok ahol a fa végein van egy kis pamacs, példáúl azok nem jönnek be, nekem az ilyen egészben a fára futtatott mohák az igaziak!
Nállam sincs minden faág moházva és a talajon lévő 2 fa dekor sincs mohával befuttatva.
Tehát nekem azok a fák jönnek be amik vagy teljesen mohásak vagy egyáltalán nem!
 
viktorlantos said:
A fotókat nézve amano pár korábbi fotója ugrik be. (...) Igazi nature aquarium.
Egyetértek! Grat Tibi, ismét egy szép aki, bár tőled ez már alapkövetelmény. ;)
 
Cecska said:
de nekem azok a fa dekorok ahol a fa végein van egy kis pamacs

:) :thumbup:

Én sem a pudli uszkár kutya style-ra gondolok :)
Meg lehet ízlésesen csinálni hogy a vége / darabok látszanak.
btw éreztem, hogy túl hangsúlyosra sikerült az írásom, de nem akart az lenni ennyire.
Természetesen ahány ember annyi ízlés és "saját világ" maximálisan tiszteletben tartom és azért az ízlésed eléggé rendben van. Grat.
 
Ez nagyon jó lesz! Az utolsó képen már fel van töltve az aki vagy még üres csak be van ültetve?
Ja bocs most látom hogy írod is hogy még nincs feltöltve. Egy töltött képek kapunk majd? ;)
 
uhh.. jol sikerült nagyon ez az összkép,nekem nagyon bejön. egy feltöltött akváriumos képre én is kíváncsi lennék.
 
Nagyon jó lett, Tibi! Profi indítás, de tőled nem vártunk mást ;) Még sok-sok képet, és véleményt a TMC lámpáról. :clap:
 
Nagyon durva lett, Tibi, gratulálok! Tényleg ADA feelingem van, ha nézem. Pont úgy mint Amano bácsi csinálja. Feltöltöd vízzel és holnap mehetne is versenyre. :thumbup:
Egyébként szerintem is legyen befuttatva a fa csumára mohával, abból baja sosem lehet az emberfiának. Ha más nem, közelítsd praktikus oldalról. Nem kell arra figyelned, hogy időnként megfaragd a fát vagy ledolgozd róla azon felesleges moharészeket, amiket nem kívánnál rajta látni. Mert ugye az értetlen mohának hiába beszélsz, hogy "oda ne menj, ott nem szabad nőnöd!" Nem olyan, mint a hernyó, hogy lekened a fa alját mésszel és nem fog felmenni rá.. (vagy hogy is van ez? :crazy: )
 
Hiperszuper!

Nagy grtula Tibi! És külön tetszik a növények mennyisége, amit beszórtál indításkor. Bravó!
 
Csatlakozom az előttem szólókhoz, és én is gratulálok. Nagyon hangulatos az összkép.
CKPeter said:
És külön tetszik a növények mennyisége, amit beszórtál indításkor. Bravó!
Én is pont azt akartam megjegyezni, hogy azért elég hálás, ha egy berendezéskor ekkora mennyiségű "saláta" áll rendelkezésre. Egy teljesen új aki indításakor ha pénztárcafüggő a dolog, elég nehéz megfelelő mennyiségű növényt beszerezni. Az előző akiból átmentett flóra viszont nagy mozgásteret biztosít.
 
Jó hangulatú, nagyon eltalált kompozíció, különösen teszik a Hydro folyó. Kíváncsian várom a további fotókat. Nagy gratula! :thumbup: :clap:
 
Egy kis helyzetjelentés:
Ma pont 2 hetes az aki. Végre a sárga víz eltünt, viszont az Amazonia még mindig porolódik és naponta kell tisztítanom a mohákat e miatt, a parvulát drasztikusan visszanyírtam ,remélem észhez tér végre és nekilódúl majd a növésben.
A világítással meg vagyok elégedve, bár gondban voltam és vagyok is még a magasság és a világítási időtartam miatt, 4 órát világítottam 30cm-ről, mától megróbálok 6 órát világítani és figyelem a változásokat (idővel kitapasztalom).
S az aki már vízzel feltőltve, ezt ma lőttem.

5208508547_2c348deb56_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére