• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Path In The Forest

Vazz, azt hittem az ADA szentélyből szúrtál be egy képet. :shock: :wtf:
Nekem nagyon tetszik, bármikor elfogadnám, igazi japán aki ;)
 
Ez.. fantasztikusan igényesen gyönyörűséges!
Megvan a tökre természetes hatása, pure scaping.
lenyűgöz. Irigyellek érte.

szerk: A ahogy így nézegetem, a legjobban szembetűnő nekem, hogy talaj félelmetesen passzol.
Eldöntöttem, hogy én is ezzel a kombóval indítok (újra). Már csak a terveimmel inkomatibilis árván maradt rami-lánykát kéne elajándékoznom (célzás a nagyközönségnek), sajnos HC, Hm és garnéla inkompatibilis.
 
Hát ezt is megéltük ;) Persze mostanság rengeteg szép akvárium van itt a fórumon, de erről valóban az ADA műhely ugrik be. Talán a színállás miatt is, persze ezzel nem kicsinyíteni akarom az akvárium értékét. Fantasztikusan összehoztad Tibi. Gratu, lassan neked be kell vezetnünk egy görgethető aláíró sávot miniatűr akvárium fotóknak, olyan ütemben gyártod az akváriumokat.

De ez most tényleg ott van. Ritkán látni akváriumot, talán nem is láttam még, ami a bejáratás időszakában így néz ki. Iskolapélda.

Hónap Amanoja.... Tibi lett. pff. :lol: :thumbup:
 
Jah igen és amiatt is érdekes, mert mindezt a sokak által még túlságosan alkalmatlan korai technológiának titulált LED fénnyel csinálod. Rock'n'roll!
 
Bámulatos! :clap:
Ha nem írod hogy 2 hetes az akvád, azt hinné az ember hogy egy kész beérett akváriumot lát. De még csak most indítodtad, és a bejáratás időszakában vagy, és így is egy remekmű! :clap: :thumbup: Mi lesz még később?
Gratulálok, csodaszép!
 
Huh, még ennyi hozzászólást, örülök hogy tetszik (látom rengeteg ADA fun van, rajtam kívűl is :lol: )! ;)
Úgy voltam vele, hogy sokan beszéltük az indításnál a rengeteg növényt, így megpróbáltam igazán teletömni az akit, de hamar rájöttem hogy az a mennyiség is kevésnek bizonyúlt amit felhasználtam (pl.indica 80 szál,parvula 5 cserép stb.).
viktorlantos said:
Jah igen és amiatt is érdekes, mert mindezt a sokak által még túlságosan alkalmatlan korai technológiának titulált LED fénnyel csinálod. Rock'n'roll!
A TMC Led lámpáról nem tudok rosszat írni, méretei miatt nagyon tetszetős, nem vonja magára a figyelmet inkább az akváriumot helyezi előtérbe.
Ezt úgy tudom példának felhozni, hogy a régi DIY lámpám szélessége 40cm volt és 15 cm-ről kellett világítanom, a mostani Ledesnek pedig 20 cm és 30 cm-ről világítok, tehát sokkal kényelmesebb a vízcsere és az akiba való nyulkálás, matatás :lol: is. Persze az ilyen fajta világítást még ki kell tapasztalni, még nem sok akvakertész van aki használná és tapasztalatokkal bírna!
viktorlantos said:
Gratu, lassan neked be kell vezetnünk egy görgethető aláíró sávot miniatűr akvárium fotóknak, olyan ütemben gyártod az akváriumokat.
Remélm jövőre eljutunk odáíg is, hogy meg kell csinálnotok! :cool:
Úgy érzem nekem annyiból van szerenycsém hogy egy 45*27-es alapterületű akváriumot rendezgetek át, egy ilyen munka sokkal olcsóbb mint pl. egy 60,90 vagy akár egy 120-as aki átrendezése, persze annyival nehezebb is, mert ugye mint mindenki tudja ügyelni kell a méretekre hogy egyensúlyban legyen minden, de így jobban ki tudom élni a kreativitásom! ;)
viktorlantos said:
Hónap Amanoja.... Tibi lett. pff. :lol: :thumbup:
pff. Én még egy kezdő fűnyíró vagyok Amano mesterhez képest, de köszönöm megtisztelt címet :lol:

Mégegyszer nagyon köszönöm a hozzászólásokt , úgy látom hogy sikerűlt berendeznem úgy az akit, ahogy szerettem volna , japo, ADA stílusban!
Megpróbálom az aki fejlődését folyamatosan képekben megörökíteni és jelenteni :cool: ;) .
 
Részemről is nagy gratuláció!! :clap: Hihetetlenül szép munka. Tényleg a természetesség, ami először eszembe jut, amikor a képet nézem. Nagyon tetszik, h ilyen nagy részletességgel rendezted be. Nagy kedvencem, már most is. Csak Így tovább!! :D
 
Szuper ez az elrendezés. :thumbup: Sokkal jobban tetszik mint az előző. Az túl tömör volt.
Ha egy kicsit hamarabb indítod, alaposan megszorongatod oRphEus-t a H.A.C.-on.
 
egedzs said:
Szuper ez az elrendezés. :thumbup: Sokkal jobban tetszik mint az előző. Az túl tömör volt.

Az előző is tetszett, de ez igazán ütős! :thumbup:
Várjuk a folyamatos naplózást!
 
Egy kis helyzetjelentés!
Szépen lassan igaz, de növögetnek a növényeim!!
A rotalát visszanyírtam, de lehet kibővítem a jobb és bal hátsó részt valamilyen növénnyel, érdekelne ti milyenekre gondolnátok!? Ami az én elképzelésem, az hogy magasabb fű szerű növény illene oda , talán Valisneria mini twister vagy Vivipara? Ugye úgy kell gondolkozni, hogy ez még is csak egy nano 36 literes akvárium! :)
Pár kép a mostani állapotról:
Megpróbáltam úgy fotózni mint ahogy versenyeken próbálkozok, tehát háttérvilágítással, technika nélkűl!
Az akit Led lámpával világítottam meg fotózáskor is ,de lehet lentebb kellett volna tenni, akkor tuti jobban sikerűlt volna a kép!
5279276009_893d112d1f_z.jpg


S a hydrotyle ösvényem:
5279878364_04249b8bea.jpg
 
Jó lesz, néztem flickr-ren is a képet már :)
Szerintem acicularis, lehet hogy az indái miatt nem olyan jó mint a vivipara, de sokkal sűrűbb látványt tudsz elérni vele, ha egyenesen akarod hagyni vagy valami formát akarsz nyírni akkor ez szerintem jobb. A vivipara kuszább, és ha hagyod felnőni a felszínre akkor nagyon szépen felfekszik, mint a versenyfotómnál. Mindkettőt jól lehet nyírni, nálam bal oldalon és jobb oldalon acicularis van, középfele meg vivipara.
 
Dani a te Acicularis-od tuti mutáns :lol: , mert volt nekem is ilyen növényem,de soha nem nőtt meg olyan nagyra amilyenre a tied!! :lol: Lehet megpróbálom a Viviparát, s ahogy mondod a víz felszinéig felfuttatni! Januárban tervezem a növény pótlást ,addig meg had dzungelesedjen az aki! ;)
 
Cecska said:
Dani a te Acicularis-od tuti mutáns :lol: , mert volt nekem is ilyen növényem,de soha nem nőtt meg olyan nagyra amilyenre a tied!! :lol: Lehet megpróbálom a Viviparát, s ahogy mondod a víz felszinéig felfuttatni! Januárban tervezem a növény pótlást ,addig meg had dzungelesedjen az aki! ;)

Hátul kb. 15 cm a talaj, így a növényke max 25 cm ;) Szerintem mindkettő jó, véletlenül pont úgy ültettem hogy a két szélére került az acicularis így ott nem nő meg olyan magasra és lehet jól nyírni.
Ma megnyírtam, holnap teszek föl képet. A levágott szálak halászása nem öröm, de el lehet vele lenni és jó nyírni, persze jó ollóval :)
 
Az előző akváriumomnál az Acicularis nálam is 15-20 cm magasra nőtt nyírás nélkül.
Nekem személy szerint jobban tetszett a két szigetet elválasztó sáv üresen.
 
Back
Oldal tetejére