• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Path In The Forest

Gratula Cecska,
Pazar lett az akvád :eek: :thumbup:
Én a viviparával kapcsolatban annyit fűznék hozzá,hogy a rotala lehet elnyomja előbb utóbb.De próba szerencse. :thumbup:
 
Köszi szépen mindenkinek a hozzászólásokat és a tanácsokat, meglátjuk mi lesz belőlle 2011-ben!! ;) :)
snoop85 said:
Én a viviparával kapcsolatban annyit fűznék hozzá,hogy a rotala lehet elnyomja előbb utóbb.De próba szerencse. :thumbup:
A rotala helyére gondoltam ezeket a növényeket, még kigondolom, átrágom magam rajta, hogy mi legyen! ;)
Addig is mindenkinek BOLDOG KARÁCSONYT!!!! :cool:
 
Egy kis helyzetjelentés!!
Sajnos ez az év egy tüdőgyulladással indult, így eléggé elhanyagoltam az akim gondozását! :(
De most már teljes erőbedobással és odafigyeléssel, megpróbálom helyrehozni az elkanászodott növényeket!!
Kb. egy hete megnyírtam a stemeket, mert már igazi dzungeles kinézete volt az akinak! ;)
Akkor a mostani állapot:
5418039241_1aa6973256_z.jpg

5418644666_a326c79caa_z.jpg

5418645618_b5a386b914_z.jpg

Az ösvény talaját, ki szeretném cserélni valamilyen ADA dekor homokra, de még el kell döntenem melyikre!
 
Gratu, nagyon szép lett! :eek: :thumbup:
Jó ötlet az ösvény csere, biztos találsz valami szolid színű talajt. ;)
 
Tibi ez piszokjó lett :thumbup:
A dekort lehet csak ráraknám az Amazóniára. A növények már így is elég magasak az út mentén.
Simán megoldható. Akkor csak elől az üvegnél kell kicsit levenni az Amazoniából.

Egyébként fantasztikus. :thumbup:
 
Köszi szépen mindnkinek, örülök hogy tetszik, de még van dolog vele!! ;)
viktorlantos said:
A dekort lehet csak ráraknám az Amazóniára. A növények már így is elég magasak az út mentén.
Simán megoldható. Akkor csak elől az üvegnél kell kicsit levenni az Amazoniából.
Köszi, egy kicsit félek tőlle, de remélem sikerűl , egy jó kis dekorhomokra lecserélni az ösvényt!! ;)
 
Cecska said:
Köszi szépen mindnkinek, örülök hogy tetszik, de még van dolog vele!! ;)
viktorlantos said:
A dekort lehet csak ráraknám az Amazóniára. A növények már így is elég magasak az út mentén.
Simán megoldható. Akkor csak elől az üvegnél kell kicsit levenni az Amazoniából.
Köszi, egy kicsit félek tőlle, de remélem sikerűl , egy jó kis dekorhomokra lecserélni az ösvényt!! ;)

Nagyon jók lettek a mohás fák, én sehogy se bírtam rajtuk az ecsetalgával, de ez gyanítom az én hibám volt mert túl vastagon raktam rá a mohát.
Minden esetre nagyon szép összeállítás!
 
úú Cecska haxx :mrgreen:
Tényleg nagyon jól néz ki ;)
Dekorhomoknak a Nil Sand-et mondanám, mert annak a legkisebbek a szemcséi és nem vennéd észre a nagyobb darabokat.
Viszont ha az ösvény szélére szórnál egy kis kavicsot még természetesebb lenne :angel:
Öröm nézni =)
 
Ez szép lett! :thumbup:

artegor said:
Viszont ha az ösvény szélére szórnál egy kis kavicsot még természetesebb lenne :angel:
Öröm nézni =)

Én is ezt javallanám. Nagyon apró dekorkavics homokkal keverve, plusz a széleken változó nagyságú kavicsokat használnék.
 
Most nézem csak, milyen gyönyörű lett a medencéd, pazar! :thumbup:

Cecska said:
Az ösvény talaját, ki szeretném cserélni valamilyen ADA dekor homokra, de még el kell döntenem melyikre!
Én mondjuk így hagynám, mert nekem így (is) nagyon természetes mondhatnám csodálatos, de ez ugye az én véleményem, hiszen ha már eldöntötted, úgyis csak idő kérdése, hogy megvalósítsd. :) Mint egy ösvény, amin sokat nyargalásztak a garnélák és kitaposták Neked a füvet. Csak arra vigyázzanak, hogy eső után ne legyen sáros a lábuk.
Nem kell oda kavics sem szerintem, mert itt sincs. Igaz, itt némileg több fű van a traktornyomon.
Bocsi, nem akartam a saját fotómmal "elrondítani" a naplódat, így inkább a hívatkozását dobtam be:
http://farm6.static.flickr.com/5092/5427498793_9bf16ecec9_b.jpg
 
KaZe said:
Most nézem csak, milyen gyönyörű lett a medencéd, pazar! :thumbup:
Köszi, örülök hogy tetszik! ;)
Mint egy ösvény, amin sokat nyargalásztak a garnélák és kitaposták Neked a füvet. Csak arra vigyázzanak, hogy eső után ne legyen sáros a lábuk.
Nem kell oda kavics sem szerintem, mert itt sincs. Igaz, itt némileg több fű van a traktornyomon.
:lol: :lol: Ez nagyon nagy, hogy tudsz ilyeneket kitalálni!!?? :lol: :lol:
Különben nagyon jó az illusztrációs kép ;) , de elég nehéz lett volna a kb. 4cm széles ösvényen végig menni a traktorral és megkérni a garnikat hogy a nehezen beültetett füvet, tapossák le!! :D :lol: :lol:
Viszont azóta, már kicserélődött az út minősége, kapott egy Nile Sand-et és egy kevés Mekong-ot a szélére, sajna még kép nincs, de rövidesen!! ;)
 
Ez nagyon pazar lett. Persze már az elején látszott hogy ütős aki lesz. Nem is értem hogy voltál képes ennyi változatosságot és érdekes részletet 36 literbe belesűríteni! Gratula!! :thumbup:
 
Sziasztok!

Közel 1 hónap megint eltelt, most már a háttér növényeket kell megzabolázni, hogy úgy növekedjenek ahogy én akarom, de rajta vagyok a témán! ;) Nem sok minden változott, a Hydrocotyle sp. bedúsúlt, próbálom úgy nyírni hogy növelje a mélységet, Nile dekor homokkal és egy kis Mekong-al lett az ösvény fel töltve, kb. 2 hete RO vízzel cserélek vizet, ami nagyon látszik a növényeken, főleg a mohákon hogy igen is szeretik a lágy vizet. ;)
Kb. ennyi történt és akkor a képek:
5490584581_cccdafb495_z.jpg

5491178730_c4c10ef069_z.jpg

5490586441_384d9d574d_z.jpg
 
Köszi szépen Daníí és histi, csak remélni mertem, hogy nektek is annyira tetszik mint nekem!! ;) :cool:
 
Back
Oldal tetejére