• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Szabi üvege :)

Varga Szabolcs

Kertész szaki
Sziasztok!

Kicsit félve kezdek bele ebbe a napló dologba de úgy gondoltam ha hasznos tagja akarok lenni ennek a közösségnek akkor be kell mutassam a saját üvegemet is :)
Valamikor régen akvarizáltam, hát vagy 25 éve szóval eléggé megkopott volt a "tudásom" a témában aztán 2 vagy 3 éve rátaláltam a YouTube-n erre a csodálatos hobbira, majd eljutottam a GA-ba és attól kezdve nem volt menekvés :ROFLMAO:
A lehetőségeimhez képest és ügyelve a családi béke szentségére egy 60P Low-tech akvát raktam össze ami alapvetően egész jól üzemelt 1 1/2 évig de a nyár elejére úgy éreztem kell valami új, valami "szebb" így érkezünk el a jelenlegi "Szabi üvege" dologhoz.
Az akvárium Szeptember elején indult, nézzétek el nekem, hogy nem onnan kezdtem a naplót de féltem mi sül ki belőle :ROFLMAO:
Sötét indítással kezdtem csak a talaj és a scape volt az akvában azt hiszem egyszer cseréltem benne 50% vizet, mivel van egy kis pincénk adott volt a hely és a körülmények is megfelelőek voltak, ez három hétig tartott.
Ment bele a baci minden nap, plusz a talajban is volt ADA bacter 100.
Ezt követően került a helyére az üveg és kezdődött az ültetés, alapvetően azt kell mondjam probléma mentes volt az indítás egy kis barna algát leszámítva nem volt vele gond :)
Maga az üveg így áll össze :)

Akvárium:
-
Green Aqua Opti-White 60P

RO:
-
Green Aqua 100 GPD

Talaj:
-
ADA power sand basic S
- Japanese Soil 8 liter

Szűrés:
-
OASE Biomaster 250 thermo
- Seachem Matrix és Aquario Neo Pure vegyesen 1/1 liter
- Seachem Purigen ( 2 zacsi )

Világítás:
-
Chihiros WRGB Slim 60

Co2:
-
Soda stream

Dekor:
-
Láva kő
- Vas fa

Növények:
-
Micrantheum sp. Monte Carlo
- Hygrophile Pinnatifida
- Anubias sp. petite ( talán)
- Anubias nana "Pinto"
- Pogostemon Erectus
- Rotala "Singapore"
- Eleocharis acicularis mini
- Cryptocoryne albida brown
- Nymphaea Lotus
- Hydrocotyle verticillata
- Hydrocotyle tripartita
- Riccardia chamedryfolia
- Phyllanthus fluitans

Halak:
-
12db Amand Lazac
- 2 db gyönyörű kobalt gurámi
- 3 db otto

garnélák:
-
4 db Amano
- 30 db red cherry

Hát hirtelen ennyi, tudom nem az elejétől kezdtem de tartottam tőle mi lesz belőle :)















 
Utoljára módosított:
Gratulálok az akváriumhoz. A gurámik mennyire mozdultak rá a garnikra? Van garnéla szaporulat? Mekkora az áramlás? Valahol azt olvastam, hogy a gurámik inkább állóvizi halak és nem annyira szeretik a nagy áramlást.
 
Gratulálok az akváriumhoz. A gurámik mennyire mozdultak rá a garnikra? Van garnéla szaporulat? Mekkora az áramlás? Valahol azt olvastam, hogy a gurámik inkább állóvizi halak és nem annyira szeretik a nagy áramlást.
Köszi! Hát megmondom őszintén én nem tapasztaltam hogy piszkálnák őket de az biztos ,hogy kicsit kevesebbet mozognak nyílt terepen :) szaporulatról sem beszélhetünk még nem találkoztam kicsikkel!
Az áramlás nem olyan vészes egy OASE Biomaster 250 üzemel amihez aquario neo akril ki/be folyót használok szerintem nem vészes :)
 
Sziasztok!

Kicsit félve kezdek bele ebbe a napló dologba de úgy gondoltam ha hasznos tagja akarok lenni ennek a közösségnek akkor be kell mutassam a saját üvegemet is :)
Valamikor régen akvarizáltam, hát vagy 25 éve szóval eléggé megkopott volt a "tudásom" a témában aztán 2 vagy 3 éve rátaláltam a YouTube-n erre a csodálatos hobbira, majd eljutottam a GA-ba és attól kezdve nem volt menekvés :ROFLMAO:
A lehetőségeimhez képest és ügyelve a családi béke szentségére egy 60P Low-tech akvát raktam össze ami alapvetően egész jól üzemelt 1 1/2 évig de a nyár elejére úgy éreztem kell valami új, valami "szebb" így érkezünk el a jelenlegi "Szabi üvege" dologhoz.
Az akvárium Szeptember elején indult, nézzétek el nekem, hogy nem onnan kezdtem a naplót de féltem mi sül ki belőle :ROFLMAO:
Sötét indítással kezdtem csak a talaj és a scape volt az akvában azt hiszem egyszer cseréltem benne 50% vizet, mivel van egy kis pincénk adott volt a hely és a körülmények is megfelelőek voltak, ez három hétig tartott.
Ment bele a baci minden nap, plusz a talajban is volt ADA bacter 100.
Ezt követően került a helyére az üveg és kezdődött az ültetés, alapvetően azt kell mondjam probléma mentes volt az indítás egy kis barna algát leszámítva nem volt vele gond :)
Maga az üveg így áll össze :)

Akvárium:
-
Green Aqua Opti-White 60P

RO:
-
Green Aqua 100 GPD

Talaj:
-
ADA power sand basic S
- Japanese Soil 8 liter

Szűrés:
-
OASE Biomaster 250 thermo
- Seachem Matrix és Aquario Neo Pure vegyesen 1/1 liter
- Seachem Purigen ( 2 zacsi )

Világítás:
-
Chihiros WRGB Slim 60

Co2:
-
Soda stream

Dekor:
-
Láva kő
- Vas fa

Növények:
-
Micrantheum sp. Monte Carlo
- Hygrophile Pinnatifida
- Anubias sp. petite ( talán)
- Anubias nana "Pinto"
- Pogostemon Erectus
- Rotala "Singapore"
- Eleocharis acicularis mini
- Cryptocoryne albida brown
- Nymphaea Lotus
- Hydrocotyle verticillata
- Hydrocotyle tripartita
- Riccardia chamedryfolia
- Phyllanthus fluitans

Halak:
-
12db Amand Lazac
- 2 db gyönyörű kobalt gurámi
- 3 db otto

garnélák:
-
4 db Amano
- 30 db red cherry

Hát hirtelen ennyi, tudom nem az elejétől kezdtem de tartottam tőle mi lesz belőle :)















Szia! A 2 gurámi nem cseszteti egymást?
 
Szia,

megragadott a topicod, mert egyrészt én is Szabi vagyok :), másrészt nekem is másfél éves low-tech guppis (csak hím) 60P-s akva után "hozott a Jézuska" egy 200-as üveget.

Naplóírásra én is csak nagyon félve merek vállalkozni, de azért lehet, hogy én belevágok Nálad hamarább. Egyelőre az eszközbeszerzési fázis végén járok, és összeáll(ni látszik) lassan a hardscape is (Seiriyu+ vasfa).
 
Back
Oldal tetejére