• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Nano a kisasztalon

Gtxtt

Kertész segéd
Sajnos a 10 literes cube akváriumom megadta magát. Kénytelen voltam új akvárium után nézni. Mivel a kisasztal nem nagyon terhelhető így maradtam egy újabb nano akváriumnál. 7 év után nem újdonság de halaim megint nem lesznek. :LOL:

Akkor jöjjenek a részletek:
-akvárium mérete: 30x18x24 cm azaz ADA Mini S utánzat opti white üvegből
-világítás: kezdetben 8W-os kínai ledes lámpa később kiegészítve Haqos Stellar 13 lámpával (egy Philips Tornado 12W 6500K égővel). Ezek helyett lett 12W-os ledlámpa kb. 2 hónap után.
-szűrés: Sobo WP-618H akasztós szűrő (tervben van a lecserélése - kevésnek érzem)
-CO2: Aquario zselatinos élesztős rendszere (ment kb. 1 hónapig azaz jelenleg CO2 nincs).

A Tropica Aquarium Soil aljzat már bevált és most is ezt választottam. Alatta némi táptalaj (talán JBL aquabasis).

Növények amik átkerültek a régi aksiból:
-rotala sp.'Nanjenshan'
-anubias barteri var. nana 'petite'
-microsorum pteropus narrow
-mhyllanthus fluitans
-alternanthera reineckii 'Mini' - új növény
-cryptocoryne parva - új növény


Előlények:
-Red cherry - sok
-süncsiga - 2db

Scape:
-Vasfa - nem vittem túlzásba :)
 
Sajnos az Alternanthera reineckii 'Mini' nem igazán váltotta be a reményeimet. "Szépen megnyúltak" bokrosodás helyett. Valószínűleg a szép magyar névre hallgató "vörös gyökér úszó" eléggé leárnyékolta. Esetleg több metszés sem ártott volna neki .. Emiatt jobb oldalon kicseréltem Cryptocoryne wendtii green-re. Bal oldalon még gondolkozom mi legyen. :unsure:
 
Sajnos az Alternanthera reineckii 'Mini' nem igazán váltotta be a reményeimet.
Ne izgasd magad. Én egy évig kínlódtam vele. 1 év alatt összesen kb 4, nem egybefüggő hetet volt szép. Semmi sem volt jó neki. Mindent is kipróbáltam 3x. Az egy hisztis πcsa.
Végül helyreállt a világ rendje, éreztettem vele, hogy nem vagyok haragtartó típus:

stewie.gif


Azóta a feleségem szerint is kisimultabb vagyok!!:p
 
Ne izgasd magad. Én egy évig kínlódtam vele. 1 év alatt összesen kb 4, nem egybefüggő hetet volt szép. Semmi sem volt jó neki. Mindent is kipróbáltam 3x. Az egy hisztis πcsa.
Végül helyreállt a világ rendje, éreztettem vele, hogy nem vagyok haragtartó típus:

View attachment 179049


Azóta a feleségem szerint is kisimultabb vagyok!!:p

Követtem a példád. 😁
 
Én azért sajnáltam, mert egyébként nagyon szép növény, csak nem megyek vele sokra, ha a szépségét csak mások napló képeiből ismerem :)

szerk: Neptun növénytápot is rég láttam már használatban, nagyon retro :p

Tropica Premium Nutrition-t használtam évekig. Ehhez az új setuphoz viszont ki akartam próbálni valami mást.
Ha már low-tech akkor gondoltam lássuk a Neptun növénytápot. :) Végül kellett vennem mellé macro tápot is.
Azóta olyan nagy gondom nincsen a zöldségekkel, leszámítva persze a kedvenc vörös növényünket. 😅
 
Rég jártam erre. :) Az akvárium azóta is szép de 3 hete volt egy durvább zöld szakállalga "támadás". Egész jól sikerült átvészelni de a rotala sp.'Nanjenshan'-t kénytelen voltam rendesen levágni. Azóta se tért magához..
A Phyllanthus Fluitans feladta a harcot. Bepenészesedett. Régen egy hét alatt benőtte a felszín felét de mostanában már csak mállott szét. A kép elkészítése után kidobtam.
Az Anubias, Cryptocoryne és Microsorum növények egész jól érzik magukat. Nem bánom, hogy lassan nőnek. Éppen elég a heti vízcsere és takarítás. A "fűnyírás" nem hiányzik. :D

A Terraplázán sikerült pár új lakót beszerezni: 9 db érdekes névre keresztelt Raccoon tiger garnélát.

A zöld dzsungelben nem egyszerű észrevenni őket. :D
 
A kemény 2 db süncsiga viszont telerak mindent petékkel.. Tetszenek és lehet vennék is még pár darabot de nem merek. Minden második levél le van sz... petézve :D
 
Back
Oldal tetejére