• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Chaos

Nem tudja valaki hogy ez milyen növényi lehet, ami a jávai moha közt kinőtt? esze veszettül tud nőni. Most már nem csak a jávai közt nő, hanem a riccia közt is megjelent.

DSCF4481.jpg

DSCF4488.jpg
 
Ahogy írtam a legelején hogy heti 2x vízcserét szoktam csinálni. Ez nálam kedden és szombaton szokott megtörténi.

Ma meg volt a vízcsere és az első planária kezelés Fenbendanin-al. Remélem sikerrel járok, de ahogy láttam, a rubin tetra-k is besegítenek. Észre vettem hogy elkezdték vadászni a nővények közt. Csütörtökön kap még egy adag Fenbendanin-t. (Követem az itteni kollégák receptet és tapasztalatokat. Köszönöm annak aki ezt kitapasztalta és megosztotta.) Aztán szombaton 50% vízcsere. Kíváncsian várom az eredményit és remélem hogy sikeres lesz.


Úgy látom hogy a fenti növényt senki nem ismeri, és senki nem találkozott vele.:(
 
Tegnap meg volt a Fendanininos kezelés utáni 50% vízcsere. A szűrő takarítás (perlon csere + 20 ml Seachem Purigen beiktatás) . Meg még bele öntöttem fél kupak Stabilityt. A tegnapi folyamán a co2 is kifogyott. Tehát "újra töltés" is volt
DSCF4705.jpg

Bővült a crystal család, 10 db.

DSCF4677.jpg

DSCF4682.jpg

DSCF4687.jpg

DSCF4695.jpg

DSCF4701.jpg

DSCF4700.jpg

Viszont, valami baj van a Bucephalandra-val , mert nagyon stagnál, és el lepte az alga.
Ez volt a február 18-ikai Green Chaos helyzet jelentés.
 
Viszont, valami baj van a Bucephalandra-val , mert nagyon stagnál, és el lepte az alga.

Szia! :)

A többi növényed egészségesnek tűnik...szerintem vele sincs semmi baj. ;)
Növeszti a gyökereket? Nem a talajba ültetted ugye?

A fentebbi kérdésedre, hogy "milyen növényt kaptál a mohával együtt" így kapásból sajnos nem tudok válaszolni, de rémlik valami hasonló egy naplóból majd lecsekkolom neked.

Nem akarlak elszomorítani, de nem kicsi ez az akvárium ahhoz, hogy halakat tarts benne?
Ha jól számolom 18,5 literes medence és ha mindent összeadunk az élettérként használható víz összmennyisége 15 liter körüli lehet, de inkább kevesebbre tippelem.

Egyébként klassz kis medence! (y)

További szép napot! :)
 
Szia! :)

A többi növényed egészségesnek tűnik...szerintem vele sincs semmi baj. ;)
Növeszti a gyökereket? Nem a talajba ültetted ugye?

A fentebbi kérdésedre, hogy "milyen növényt kaptál a mohával együtt" így kapásból sajnos nem tudok válaszolni, de rémlik valami hasonló egy naplóból majd lecsekkolom neked.

Nem akarlak elszomorítani, de nem kicsi ez az akvárium ahhoz, hogy halakat tarts benne?
Ha jól számolom 18,5 literes medence és ha mindent összeadunk az élettérként használható víz összmennyisége 15 liter körüli lehet, de inkább kevesebbre tippelem.

Egyébként klassz kis medence! (y)

További szép napot! :)
Én is úgy látom hogy elég szépen növögetnek a többi növény, és szépen is bubiznak, csak a bucém stagnál.:( Pedig most 2 hete, még virágzott. De az is lehet hogy megviselte a múlt heti kezelés. Lehet hogy történt valami a víz kémiával amit ő nem díjazz. Fára vannak ültetve, de ami az előtérben van, az egy lyukacsos fa, és azon keresztül, már a gyökere a talajban ért.
Hát igen, 18.5 l a kocka. Halakhoz egy kicsit kicsi, de valami sűrűbb mozgást akartam látni.:) Eleinte elég félénkek voltak, de most már megszokták, és elég jól érzik magukat. Most már ha hozzá közeledek az akváriumhoz, már jönnek az üveghez, mert azt hiszik hogy kaját kapnak.
 
Én is úgy látom hogy elég szépen növögetnek a többi növény, és szépen is bubiznak, csak a bucém stagnál.:( Pedig most 2 hete, még virágzott. De az is lehet hogy megviselte a múlt heti kezelés. Lehet hogy történt valami a víz kémiával amit ő nem díjazz. Fára vannak ültetve, de ami az előtérben van, az egy lyukacsos fa, és azon keresztül, már a gyökere a talajban ért.
Hát igen, 18.5 l a kocka. Halakhoz egy kicsit kicsi, de valami sűrűbb mozgást akartam látni.:) Eleinte elég félénkek voltak, de most már megszokták, és elég jól érzik magukat. Most már ha hozzá közeledek az akváriumhoz, már jönnek az üveghez, mert azt hiszik hogy kaját kapnak.

Ha a vizeddel lenne baj, az nem csak a buce kárára menne és valószínűleg elsőként a garnélák jeleznék, hogy valami probléma van, nem a növények.
Planária kezelés, hát esetleges, de még előfordulhat, bár planária és növény eléggé távol állnak egymástól rendszertanilag...vagyis a planária kezeléshez használt szer kis mértékben lehet hatással a növényekre, de ez is csak spekuláció, biztosra nem tudom.

Nem próbálsz meg áttérni a heti egy vízcserére...nem biztos, hogy olyan jó az ha hetente kettőször bolygatod a rendszert, ami igyekszik egyensúlyt kialakítani az akváriumodban. Pláne, ha csapvízzel cserélsz, amiben mindig van olyan változó, amit nem tudsz kiküszöbölni.
 
Ha a vizeddel lenne baj, az nem csak a buce kárára menne és valószínűleg elsőként a garnélák jeleznék, hogy valami probléma van, nem a növények.
Planária kezelés, hát esetleges, de még előfordulhat, bár planária és növény eléggé távol állnak egymástól rendszertanilag...vagyis a planária kezeléshez használt szer kis mértékben lehet hatással a növényekre, de ez is csak spekuláció, biztosra nem tudom.

Nem próbálsz meg áttérni a heti egy vízcserére...nem biztos, hogy olyan jó az ha hetente kettőször bolygatod a rendszert, ami igyekszik egyensúlyt kialakítani az akváriumodban. Pláne, ha csapvízzel cserélsz, amiben mindig van olyan változó, amit nem tudsz kiküszöbölni.
Meg próbálhatom a heti vízcserével. A csapi víz csak minimális, csak annyi amennyit a RO vizet belövöm 120-130ppm-re, mert nem használok keményítő sót.
 
Helyzet jelentés: 2017.február 25

A héten átálltam a heti vízcseréhez, és ma pont egy ilyen nap volt.:):D Történt némi változás. A Green Chaos át alakult egy még nagyobb káoszra.

DSCF4724.jpg

DSCF4725.jpg

DSCF4726.jpg

DSCF4727.jpg

DSCF4728.jpg

Hát mi vitt ere a döntésre? az hogy túl üresnek láttam.

A fauna részlegben, nem sok változás történt, csak a halak "ugrottak " , így csak a garnélák maradtak. De észre vettem hogy köztük is volt némi változás, darab számra. A CRS-ek , négyel kevesebb lettek, és a snowball eltűnt.:( Hát ilyen az élet, az erősek megmaradnak, gyengébbek kihullanak . Még azzon gondolkodom hogy a háttérben visszarakjam a Rotala rotundifoliát. Javaslatot szívesen elfogadok.
 
én visszaraknám;)
jól nézem, hogy szőlőágat tettél be?:woot:
Nem! Ezt a tegnap az erdőben találtam.
Nyirfa
Szőlőt azért nem merek rakni, mert az itt olvasottak után, mindenkinek bepenészedet. És én nem szeretném látni ezt a látványit. Az előző 2 hónapig volt az akváriumban és egy szikra penész sem volt rajta. Az tölgy volt. Kettő órát főztem és kutya baja nem lett. Ezzel is ezt követtem el, aztán majd meglátom hogy történik e vele valami.
 
Utoljára módosított:
Nem! Ezt a tegnap az erdőben találtam.
Nyirfa
Szőlőt azért nem merek rakni, mert az itt olvasottak után, mindenkinek bepenészedet. És én nem szeretném látni ezt a látványit. Az előző 2 hónapig volt az akváriumban és egy szikra penész sem volt rajta. Az tölgy volt. Kettő órát főztem és kutya baja nem lett. Ezzel is ezt követtem el, aztán majd meglátom hogy történik e vele valami.
Nekem a szőlővel sem volt soha semmi gond, de én is azt csináltam, amit Te. Talán annyi különbséggel, hogy én tömény sós vízben főztem pár órát.
Mutasd majd a fejlődést;)
 
Nem! Ezt a tegnap az erdőben találtam.
Nyirfa
Szőlőt azért nem merek rakni, mert az itt olvasottak után, mindenkinek bepenészedet. És én nem szeretném látni ezt a látványit. Az előző 2 hónapig volt az akváriumban és egy szikra penész sem volt rajta. Az tölgy volt. Kettő órát főztem és kutya baja nem lett. Ezzel is ezt követtem el, aztán majd meglátom hogy történik e vele valami.
Nekem mindig volt szőlő az akváriumomban,volt hogy megjelent rajta fehér ködszerű penész, de 1-2 hét és eltűnik. Utána soha többet nem jelentkezett!:)
 
Már több mint 2 hete, nem jártam itt, mert el voltam utazva, és gazdátlanul maradt a vízi világ.

Így fogadott a gazdátlan Green Chaos:
DSCF4848.JPG

DSCF4852.JPG

DSCF4854.JPG

Volt egy pár elhullásom is, pontosabban: 2 CRS, és 2 amano meg megszökött. De a CRS-eknél volt szaporulat is, mert láttam egy kicsit.

És most rendben rakás után, vízcsere, szűrő kipucolás után, így néz ki:
DSCF4858.JPG

DSCF4859.JPG

DSCF4860.JPG
 
Ma a reggeli órákban történt némi változás. Először is a szűrőnél, mert úgy vettem észre hogy nem fordul meg rendesen az áramlat (kb. az akvárium felinél, visszafordul), tehát lecseréltem, esőztetőre. Így már a Co2 bubik eljutnak hátra is. A Co2-val kapcsolatban, az történt, hogy a tegnapi folyamán megérkezet a rendelésem, és a reggeli órákban kicseréltem a Co2 porlasztót, Ista-ról kicsi Aquario Neo-ra. Működési szempontjából nem volt semmi bajom az Ista-val, nagyon is jól működöt, csak rontotta egy kicsit az összképet, ekkora akváriumban, túl nagy volt.
DSCF4904.JPG

DSCF4913.JPG

DSCF4888.JPG

DSCF4889.JPG

DSCF4894.JPG


Hétvégétől vízcsere után, áttérek a Green Aqua Micro és macro tápokra. Eddig EL-t hasnáltam.

A képek azért vörösek, mert a napkelte fázisban van.
 
Back
Oldal tetejére