• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Chaos

Forró vízzel én is átöblítem a leveleket, meg az égertobozt (hogy a port leveressem róla), de az öblítés után éppen csak elkezdi engedni a színét.
A színében van a vitamin, mondom én! :D
 
Forró vízzel én is átöblítem a leveleket, meg az égertobozt (hogy a port leveressem róla), de az öblítés után éppen csak elkezdi engedni a színét.
A színében van a vitamin, mondom én! :D
ezt Szentgyó-tól tudom és javasolta egy múltkori beszélgetésben. Igaz ő 1 percet mondot.
de én sem akarok teát csinálni az akvárium vízből, ahogyan Rebal is megjárta:D
 
Utoljára módosított:
Egy kicsivel több mint 9 hónapos a Green Chaos, és a napokban égy kis átalakításon gondolkodom, nem újráépítés, csak egyszerű, kiszedem a HC gyepet. És miért?
Több okokból is:
- minden vízcserékor, porszívózni szoktam a gyepet, elég alaposan, és mire a végére járnék, azt veszem észre hogy a víz kevesebb mind fele.
- gyep nyírásnál, amit mostanában elég sűrűn kell, a faágat ki kell szednem, mert nem tudok leérni az ollóval.
- ágakon növő növények, lassan be is árnyékolják.
:(

Egyes kertész társaknál, az akváriumaik láttán, meg tetszet a bazalt zúzalékos aljzat.
 
A hétvégi 59 óra folyamatos full világítás, nem okozott problémát (mint a Green Chaos 102 literben], alga szempontjából) Viszont, egy más kellemes meglepetés fogadott:
DSCF6142.JPG

DSCF6144.JPG

És még ez itt:
DSCF6134.JPG
Egyenlőre csak ezt vettem észre. Lehet hogy többen vannak, de elő fordulhat, hogy csak ez van egyedül.
 
Nos, egy kicsit elszabadult a káosz, és nagyon belenyúltam, vagyis megritkítottam a növényeket, egy párat meg is szüntettem.

Tehát itt az a kérdésem, és véleményt kérnék, abban hogy ezekkel a növény felállással, kell még ide Co2. Eddigi víz csere 15-20% pihenttett csap víz volt, a többi meg RO. Most már csak RO víz lesz, és a visszasózás Dennerle Shrimp Bee King GH+. A taiwanok 8-an maradtak. Világítás vissza van véve 65%-ra. Tápozás, heti egyszer. A DIY szűrő, hamarosan le lesz cserélve (jövő héten jön meg) egy JBL Cristal Profi e401-re. A növények közül ezek maradtak:

Anubias sp. 'nangi', Anubias nana 'mini' sp. 'petit', Eleocharis parvula 'mini', Microsorum pteropus 'Narrow', Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf ', Taxiphyllum barbieri, taxiphyllum flame, Vesicularia ferriei Weeping, riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus, Nomaphila stricta compact (1 tő), Hygrophila pinnatifida(1 tő).
 
Vallójában ezt a 2 szűrőt néztem ki, Eheim Classic 2211 és a JBL CristalProfi e401, de JBL mellet döntöttem. Azért is döntöttem emelet, mert a JBL már van, csak az e901, és halk, igaz hogy az 2,8 m-re van a fülemtől. Az Ehem Eheim Classic-ről olvasva itt a fórumon, és más fórumokon, így mérlegeltem a hozzászólásokat, és sokan panaszkodnak hogy elég zajos, meg a szűrő térfogata elég kicsi. Így hozzá vetve a mostani DIY szűrőmhöz aminek 3,8 l a térfogata, halk! de a hátránya az hogy a eddigi tapasztalatokból, a szivattyúja Tunze 300L /h, nem tud teljesíteni. 2-3 hetente ki kell hogy takarítsam. A másik amiért a JBL-t választottam, a szűrő térfogata nagyobb mint a Eheimé, meg halk, mert az akvárium az éjjeli szekrényen van, tehát a szűrő, szinte a fülem mellet van.
 
Ma megérkezet a szűrőm JBL CristalProfi e401, és egy Oxydator mini, amit még menet közben rendeltem.

Ma ki is cseréltem a szűrőt. Mindent kipakoltam belőle, csak a előszűrő szivacsot hagytam meg. Alsó tálcát megpakoltam, a régi szűrőből , Matrix trop-al. A felső tálcában, ugyan úgy a régi szűrőből a Mátrix, Seachem Purigen, és új perlont.

Valaki mondja már meg hogy, mitől mehetett fel a TDS-em 220-ra. Reggel 117 volt és most estére 220. Most az utolsó 2 hétben, minden reggel és este mérni szoktam a PH-t és a TDS-t. A PH változatlanul maradt. Vízcserét nem csináltam, csak annyi vizet pótoltam amennyit a szűrő be szippantott, és az is tiszta RO víz TDS 3.

Meg a Oxydatort sem értem, mikor beraktam , rövid időn belül el kezdet szépen bubizni, most este csak a belsejében látok apró buborékokat.
 
Back
Oldal tetejére