• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Chaos

Ha ezt a két képet megnézed, akkor látszanak a riccia szálak.
Érdemes figyelni rájuk, mert elképzelhetetlenül kis darabkákból is képesek kifejlődni olyan helyeken, ahova az ember nem akarta telepíteni őket legyen az gyep, másik moha, dekor, bármi.
Ha ilyen hívatlan telep kezdeményt lát az ember, érdemes azonnal kicsipeszelni, mert hamar át tudja venni a kezdeményezést és akkor már késő.

Lehet hogy hihetetlennek tűnik, de nálam pont az ellenkezője.
Ez az a riccia a mi vegetál. Bubizik de algásodik is, néha nő is egy kicsit.
DSCF4923.JPG

Másfél hónapja amióta beraktam a fát, még egyszer sem mutatott penész foltot, csak is itt ennél a 2 ágnál, amin a riccia van. Ez a 2 nem is bubizik. Egy héten belül legalább 2x le kell kefélnem, de nem akar megszűnni. Úgy gondolom hogy ez penész és nem alga, mert nem zöld, inkább sárgás-fehér, meg nagyon sűrű az algához képes.
DSCF4927.JPG

DSCF4924.JPG

Ez meg itt külön-külön.

DSCF4925.JPG

DSCF4926.JPG

Ha valaki másnak is van ötlete hogy mi lehet a probléma, és van javaslata, azt szívesen fogadom, és megköszönöm.
 
2017 április 5

Helyzetjelentés

Majdnem minden szép és jó, csak van icipici problémám.:nailbiting:

Mivel észre vettük hogy jön a nyár, hát az én kockámban is érzékelhető. A CRS-ek és a CBS-ek elkezdtek kivetkőzni magukból, ami eddig nem volt jellemző. A héten, szinte minden nap találok 3-4 "bundát".Az olvasottak szerint, az jelenti hogy jól érzik magukat. De a problémám az hogy aki eddig olvasta a naplómat, és látta a képeket, nem álok túl rosszul. Az utolsó bejegyzéseimben írtam hogy szombattól áttértem a GA tápokra. Na és itt kezdődik a valódi problémám, mert a EL tápokkal nem jelentkezet ilyen probléma . Szombat óta a Hygrophila corymbosa 'Kompakt' és a Pogostemon helferi elkezdtek rohadni. Ma is kb. 20 levelet szedtem ki. Szeretném tudni hogy mi lehet az oka . Szívesen fogadok javaslatokat, tanácsokat, ötleteket. A 18 l-ben a tápozás a következő: EL Carbo 3 csep/ nap, a micro-macro/nap, amennyi a képen látható:
DSCF4930.JPG

Ez most sok vagy kevés?
 
Ma megvolt a víz cserém, igaz hogy elég későn, de meg volt.
Így most nem szolgálok képekkel, mert mire véggesztem, már a naplemente volt.

Viszont ma a poralgán kívül nem nagyon kellet vakarnom, és azt is csak az üvegről . A 2 problémás ágról, kiiktattam a ricciát a forgalomból.
DSCF4927.JPG
Az ágak kaptak egy kis carbo kezelés, kívül-belül. Az ág végébe, beleszúrtam egy tűt, és fecskendővel belenyomtam egy kis carbo-t. A riccia helyében javai mohát kötöztem. Kíváncsi vagyok hogy ez után is 2-3 nap múlva, megjelenik a penész vagy az alga.

Így ma víz cserékor rájöttem hogy nekem valami elbaltázott Caridina cantonensis sp. Crystal Red (CRS)-em van. Én inkább Crystal Red Rili -nek nevezném. Pirosnak pirosak, de ahol fehér kellene hogy legyen, ott inkább átlátszó mint a rili. Néha van egy két kis fehér folt rajtuk. Ha a farkukkon nem lenének a fehér pöttyök, azt mondanám hogy rili. A feketéken azon látszik rendesen a fehér fekete. A kicsin viszont, látszik rendesen a fehér csíkok. De aztán lehet hogy az később megváltozik.
 
2017 április 5

Helyzetjelentés

Majdnem minden szép és jó, csak van icipici problémám.:nailbiting:

Mivel észre vettük hogy jön a nyár, hát az én kockámban is érzékelhető. A CRS-ek és a CBS-ek elkezdtek kivetkőzni magukból, ami eddig nem volt jellemző. A héten, szinte minden nap találok 3-4 "bundát".Az olvasottak szerint, az jelenti hogy jól érzik magukat. De a problémám az hogy aki eddig olvasta a naplómat, és látta a képeket, nem álok túl rosszul. Az utolsó bejegyzéseimben írtam hogy szombattól áttértem a GA tápokra. Na és itt kezdődik a valódi problémám, mert a EL tápokkal nem jelentkezet ilyen probléma . Szombat óta a Hygrophila corymbosa 'Kompakt' és a Pogostemon helferi elkezdtek rohadni. Ma is kb. 20 levelet szedtem ki. Szeretném tudni hogy mi lehet az oka . Szívesen fogadok javaslatokat, tanácsokat, ötleteket. A 18 l-ben a tápozás a következő: EL Carbo 3 csep/ nap, a micro-macro/nap, amennyi a képen látható:
View attachment 29008

Ez most sok vagy kevés?
Én nem nyúlkálnék bele pipettával, mert ha egyszer szennyezett, akkor beszennyezi a tápot is. Rosszabb esetben a tápod tojás leves állagúvá változik. Jobb megoldás ha a tápot először egy tégelybe kitöltöd, majd egy tűs fecskendővel felszívód és abból adagolsz.
 
Én nem nyúlkálnék bele pipettával, mert ha egyszer szennyezett, akkor beszennyezi a tápot is. Rosszabb esetben a tápod tojás leves állagúvá változik. Jobb megoldás ha a tápot először egy tégelybe kitöltöd, majd egy tűs fecskendővel felszívód és abból adagolsz.
Köszi a aggódásért, de a pipetta új volt, még nem volt használva semmire,teljesen új volt mikor elkezdtem használni. még az akvárium víziben sincs bele mártva.
 
Nem sok minden történt ebben a káoszban, azon kívül, hogy küzdök a fonal algával. A faágról eltűnt a penész, hatásos volt a carbo befecskendezés.
Ma mivel szűrő anyag beszerzési túrán voltam, visszabővítettem a garnéla számot, 4 taiwan bee-vel: 2 blue bolt, és 2 red wine, mert a CRS-ek ritkultak.
DSCF5006.JPG


DSCF5062.JPG
 
Helyzet!?

Szerintem nem kell leírnom hogy milyen egy akvárium, 2 hétig gazdátlanul hagyva. Ezért nem is csináltam róla képeket. Olyan látvány fogadott, mintha a szilveszteri vagy farsangi parókáját, valaki bedobta az akváriumba. :mad::banghead:Kb. 5-8 cm fonalalga volt az üvegen meg a növényeken. Valójában szép zöld volt minden.:banghead: A tegnapi napom ráment a takarításra: üveg , szűrő, növények.:mad: A növényeket nem sikerült rendesen megsikálni, meg carbózni. Reménykedem hogy ha vissza ál a rend, majd eltűnik. Ami túl algás volt, és reménytelennek látszott, azt megnyírtam. De viszont hónapok óta olvasgatom mások tapasztalatait, hogy a carbó, csak helyszíni kezelés, ilyen helyzetben, és ami még segíthet, az a foszfát színt megemelése. Túl sok carbózást nem mertem csinálni a garnélák miatt, és a berendezést nem igazán lehet kiszedni, hogy külön kezelhessem, mert benőtték a növények. Ezen a 2 hét alatt, semmilyen növény tápot nem kapott, csak ami a kaja maradékból maradt, ha maradt, amit az automata etető adagolt , meg a fauna ürülékéből, de az nem sok. Tehát most emeltem a Co2 és a carbó adagolást, meg pluszban adagoltam foszfátot, a napi mic-machoz.

Most csak azok a képekkel szolgálok ami a takarítás után történt..............miután lenyugodtam.:)
DSCF5062.JPG
DSCF5146.JPG
DSCF5147.JPG
DSCF5166.JPG
DSCF5173.JPG
DSCF5175.JPG

DSCF5176.JPG

DSCF5177.JPG

DSCF5181.JPG

DSCF5182.JPG
 
Hát erről a káoszról nem írnék túl sokat, inkább röviden fejezném ki magam. Itt nagyon kritikus a helyzet, itt még a gyepen is megjelent a zöld szakállalga. Ma a világítást lecsökkentettem egy órával. A carbo és a Co2, már egy hete, emelt szinten van adagolva. A DC, szinte sárga, nem lime zöld.

Ennél kritikusabb, még egyszer sem nézet így ki.:banghead::nailbiting::cry:
 
Utoljára módosított:
2017.június 05.
Helyzet, a következő:
Itt is meg történt az alga pucolás, és növény nyírás, de itt még küzdenem kell az algával. Ahogy látom itt egy kicsit nehezebben megy, de már nem annyira vészes, amilyen volt. Igaz, a garnéláknak ez kánaán, de az én szemem láttára nem.:facepalm:

Most így néz ki:
DSCF5382.JPG

DSCF5383.JPG

DSCF5385.JPG
 
Ezzel az kockával nem igazán dicsekednék, mert még van mit a tejben aprítani. A por algán kívül, amit 2-3 napon ként sikálnom kellet az üvegről, most eltűnt. A pont és a szakáll algából még van bőven, de az is inkább a lassú növésű növényeken. Itt is megjelent a vízfelszíni hártya.
DSCF5480.JPG

DSCF5483.JPG
DSCF5480.JPG DSCF5483.JPG
DSCF5484.JPG
DSCF5488.JPG
DSCF5489.JPG

DSCF5492.JPG DSCF5493.JPG
DSCF5496.JPG
DSCF5499.JPG
DSCF5502.JPG
 
Egy hét nyaralás után, most kivételesen, jó irányban, sok változás történt a Chaos-ban. Elszaporodtak a garnélák, de mivel annyira kicsik, nem tudom hogy milyenek. A Blue bolt is petés. Tápozás nélkül, eltűnt az algám, a növények beindultak, és ez a látvány fogadott:
DSCF5614.JPG

DSCF5615.JPG
 
Az égertoboztól nem sárgul a vized? Nálam a 30 literest 1 nap alatt teabarnára varázsolta...
 
Ha forralod előtte, akkor csomó hasznos anyagot kiszedsz belőle, ami miatt többek között berakjuk a garnis akvákba. :)
Purigent a szűrőbe és nincs többé barba víz.
Nekem az összes garnis akvámban van egy 100ml-es puri. A lelkem mélyén azt remélem, hogy ha valami káros kemikália kerülne a vízbe, azt is megköti. :D
 
Ha forralod előtte, akkor csomó hasznos anyagot kiszedsz belőle, ami miatt többek között berakjuk a garnis akvákba. :)
Purigent a szűrőbe és nincs többé barba víz.
Nekem az összes garnis akvámban van egy 100ml-es puri. A lelkem mélyén azt remélem, hogy ha valami káros kemikália kerülne a vízbe, azt is megköti. :D
A száraz leveleket stb. csak forrázom, mert ezzel csak a felszínen létező káros anyagokat távolítom el, így a felszínen létező gyorsan színező anyagot is. Azon kevés idő alatt nincs ideje kiázni, a rostokban még megmarad a hasznos anyag.
 
Back
Oldal tetejére