• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Chaos

SMAdrián

Kertész bálvány
December 18-án indítottam ezt a kockát és ezt a nevet találtam jónak.

Green Chaos

Hát nem is tudom hogy ennek itt lenne a helye vagy inkább a DIY-ben.

- Akvárium: 25x25x30

- világítás: DIY - Led 2835 (6500 K) 2835 (9000 K) 24 W 2725lm + piros meg kék ,napi 12óra dimmelve amiből 8 órát megy 70%-on, a többi, naplemente és napfelkelte.

- szűrés: DIY külső- 125 PVC 40cm hosz.Tunze 300L /h (substrat pro(2kg), seachem matrix(100ml), 3cm M20 szivacs, perlonvatta

- fűtés: nincs (lakás hőmérséklet 23-24C)

-CO2: DIY élesztős - 2L alumínium szódás palack, rászerkesztve egy 10bár nyomásmérő, elzárócsap, Camozzi tűszelep, ISTA CO2 diffi mini kúp, 1 bubi/20ms

- talaj: 5db jbl kugeln (feldarabolva), ADA Amazonia

- tápozás: adagolás pipetta - Easy-Life = Carbo/nap 1csep, Profito /nap 2csep, Ferro/2x hét 1csep,Kálium/2x hét 1csep,Fosfo /hét 1csep , de előtte hígítva 1csep 5csep vízzel.

- hardscape: 2 db tölgy gyökér.

- fauna: 5 db rubin tetra, 4 db amanda, 2 db Caridina multidentata, 2 db Neocaridina cf. zhangjiajiensis snowball, 14 db Caridina cf. cantonensis Crystal red

- flóra: Anubias sp. 'nangi', Anubias nana 'mini' sp. 'petit', Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula 'mini', Microsorum pteropus 'Narrow', Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf ', Rotala rotundifolia, Hygrophila Polysperma, Taxiphyllum barbieri , Vesicularia ferriei Weeping, Pogostemon helferi , Riccia fluitans.

- vízcsere: 2x/hét 40%, 30% pihentet csap víz a többi meg RO

és még egy DIY ikercsillag amivel még próbálkozom.

Ha rájövök hogy hogyan lehet képet beilleszteni, akkor majd azzal is tudok szolgálni.
 
Amit még pótolnék a fenti leírásban az, hogy szűrést először egy Aquel Fan 3 oldottam meg,de elégé rontotta az összképet, így hát elég gyorsan lecseréltem. De lehet hogy illet volna a káoszban ha hagytam volna bealgásodni. :D

A Rotala rotundifolia, Hygrophila Polysperma nem bolti növények, hanem tavaly hoztam a Hévízi csatornájából.

A ' Green Chaos' -rol csak annyit kell tudni hogy nem túl sok energiát fektettem a berendezésén, de ez majd a képeken is fog látszódni, amit még nem tudom hogyan lehet ide beilleszteni.

Még új vagyok itt a fórrumon és még nem igazán tudom kezelni. A flickr nem igazán szeretném használni, csak ha nincs más lehetőség. Tudomásom szerint ez yahoo-s , de lehet hogy rosszul tudom, és nincs jó tapasztalatom a yahoo-val.

A segítséget elfogadom és megköszönöm.
 
Üdv! Mint kezdő társ a képek beillesztéséről annyit tudok mondani hogy amíg el nem éred a 25 kommentet és a két hét tagságot addig csak külső linkről fog működni, ha az előbbiek megvannak elivleg a komment mezőn lesz majd kép feltöltés gomb (mindjárt meglátom ez a 25. kommentem):D
 
2017. január 18
DSCF4480.jpg
DSCF4481.jpg
DSCF4488.jpg


itt viszont szeretném tudni hogy ez mi? a jávai moha közt, mert nem győzöm kiirtani. Szerintem ezt a jávai mohával hozhattam.
ha valaki választ tud adni erre a növényre, azt megköszönném.
 
Azt kell, hogy mondjam pofás az aki! A név pedig több mint találó, de jó értelemben. Az meg külön plusz pont, hogy a növények egy része saját gyűjtés! (y)
 
bocs a kép minőségért de csak egy Fujifilm Finepix 2000 van, amivel tudok képet készíteni, és ez inkább játék gépnek minősül :)
 
Köszönöm az a moderátoroknak hogy át helyezték a növényesben, ha ott a helye :) én a garnélásban raktam, mert én sem voltam biztos hogy hol a helye.
 
Back
Oldal tetejére