• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Chaos

ne vedd magadra hogy nem ereget marketingfilmekben látható kis bubikat. Attól még teszi a dolgát.
Nekem minden akváriumban van, de nem igazán látom bubizni max néha ereget egy nagy gömböt, de jobb szeretem ha nem látom hogy dolgozik úgy legalább beoldja a vízbe az oxigént és nem szökik meg a buborékkal. ;)
 
ne vedd magadra hogy nem ereget marketingfilmekben látható kis bubikat. Attól még teszi a dolgát.
Nekem minden akváriumban van, de nem igazán látom bubizni max néha ereget egy nagy gömböt, de jobb szeretem ha nem látom hogy dolgozik úgy legalább beoldja a vízbe az oxigént és nem szökik meg a buborékkal. ;)
Köszi a felvilágosítást!(y)
 
ne vedd magadra hogy nem ereget marketingfilmekben látható kis bubikat. Attól még teszi a dolgát.
Nekem minden akváriumban van, de nem igazán látom bubizni max néha ereget egy nagy gömböt, de jobb szeretem ha nem látom hogy dolgozik úgy legalább beoldja a vízbe az oxigént és nem szökik meg a buborékkal. ;)
Lehet hogy ez egy hülye kérdés lesz, de számomra ez még új. Így hogy nem látszik hogy bubizik, honnan fogom tudni hogy csere éret ? és mit kell cserélni?
Egy ilyen leírás találtam róla:
30 literes akváriumokhoz 1 db katalizátor
60 literes akváriumokhoz 2 db katalizátor
25°C víznél és 1 db katalizátor használatával az üzemeltetési idő kb. 4 hét
25°C víznél és 2 db katalizátor használatával az üzemeltetési idő 2hét
 
Szia Micro!

Nos, egy kicsit elszabadult a káosz, és nagyon belenyúltam, vagyis megritkítottam a növényeket, egy párat meg is szüntettem.

Tehát itt az a kérdésem, és véleményt kérnék, abban hogy ezekkel a növény felállással, kell még ide Co2. Eddigi víz csere 15-20% pihenttett csap víz volt, a többi meg RO. Most már csak RO víz lesz, és a visszasózás Dennerle Shrimp Bee King GH+. A taiwanok 8-an maradtak. Világítás vissza van véve 65%-ra. Tápozás, heti egyszer. A DIY szűrő, hamarosan le lesz cserélve (jövő héten jön meg) egy JBL Cristal Profi e401-re. A növények közül ezek maradtak:

Anubias sp. 'nangi', Anubias nana 'mini' sp. 'petit', Eleocharis parvula 'mini', Microsorum pteropus 'Narrow', Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf ', Taxiphyllum barbieri, taxiphyllum flame, Vesicularia ferriei Weeping, riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus, Nomaphila stricta compact (1 tő), Hygrophila pinnatifida(1 tő).
A felsorolásban szereplők nagy része nem igényli, de a CO2 adagolásával szebbek a növények (amennyiben más tápanyagokból és fényből is van elegendő) a Ph-t is alacsonyabban lehet tartani.
Amennyiben leállítod a gázt, minden mást is csökkenteni kell, mert megborulhat az eddigi beállt egyensúly!
A problémát az okozza hogy nem lehet megjósolni, mit-mennyivel, csak tapasztalati úton működik.
Pl:- világítás erőssége, ideje, magassága,
- tápozás mennyisége, gyakorisága,
- vízcserék,
- szűrés erőssége,
- stb...
Kérdés, hogy van-e kedved újra mindezt kikísérletezni, megéri az a kevés CO2-on spórolás, kicsit ritkább karbantartás (mert azt nem lehet teljesen megúszni)?

AmegA
 
Szia Micro!


A felsorolásban szereplők nagy része nem igényli, de a CO2 adagolásával szebbek a növények (amennyiben más tápanyagokból és fényből is van elegendő) a Ph-t is alacsonyabban lehet tartani.
Amennyiben leállítod a gázt, minden mást is csökkenteni kell, mert megborulhat az eddigi beállt egyensúly!
A problémát az okozza hogy nem lehet megjósolni, mit-mennyivel, csak tapasztalati úton működik.
Pl:- világítás erőssége, ideje, magassága,
- tápozás mennyisége, gyakorisága,
- vízcserék,
- szűrés erőssége,
- stb...
Kérdés, hogy van-e kedved újra mindezt kikísérletezni, megéri az a kevés CO2-on spórolás, kicsit ritkább karbantartás (mert azt nem lehet teljesen megúszni)?

AmegA
Köszi a felvilágosítást!(y)

Amit az egyensúlyt illeti, elég ránéznem az akváriumra , mérés nélkül, azt mondhatom hogy elégé felborult. Azon csodálkozom hogy a élőlények még élnek. A por és a barna algán kívül nincs más alga jelen(amit én látok). De a barna alga az beborított mindent. Még egy kicsit várok vele, és ha nem javul a helyzet, bontás lesz. Nem tudom és nem értem mi történhetett. Valahogy úgy hírtelen változott meg az egész. Pedig az utolsó időben, elég szép volt.

A Co2 azért kérdeztem, és nem azért mert azt kis Co2 megspórolnám, mert a nővények ami bent maradt, nem igazán igénylik. Valóban a Co2-tól szebbek lesznek a növények, ahogyan te is írtad.

Mondhatnám hogy inkább low-tech.

A szűrőt most cseréltem JBL CristalProfi e401-re.Az is most le van fojtva a felire, hogy ne centrifuga legyen. A világítás 24 W 2725lm, dimelve 65%-ra, magassága 10cm a víz felszínitől, a világítási idő meg napi 10 óra, ebből 2és fél óra napkelte és napnyugta effekt.
Vízcsere, heti 50% RO, visszasózva Dennerle Shrimp Bee King GH+
A tápozás TF, gyári ajánlásával.
 
Még ne gondolkozz bontáson, ha csak a két alga zavar (bár lassan sok hely nincs a garnéláknak a növénytömegben)!
A szűrés tuning is segíthet.
Évszak váltáskor (vagy inkább fűtési szezon) rendszeresen felüti a fejét az alga (saját tapasztalat), hogy ez a fényviszonyok- vagy a hőmérséklet változásának (vagy mindkettőnek) tudható be azt majd talán egyszer valaki kideríti.
Talán ezért szerencsés ősszel indítani az akváriumot, ha akar had jöjjön a fránya alga és akkor miután levonult tavaszig lehet élvezni a medence látványát!

AmegA
 
Még ne gondolkozz bontáson, ha csak a két alga zavar (bár lassan sok hely nincs a garnéláknak a növénytömegben)!
A szűrés tuning is segíthet.
Évszak váltáskor (vagy inkább fűtési szezon) rendszeresen felüti a fejét az alga (saját tapasztalat), hogy ez a fényviszonyok- vagy a hőmérséklet változásának (vagy mindkettőnek) tudható be azt majd talán egyszer valaki kideríti.
Talán ezért szerencsés ősszel indítani az akváriumot, ha akar had jöjjön a fránya alga és akkor miután levonult tavaszig lehet élvezni a medence látványát!

AmegA
A sűrű növényzet megszűnt. Egy jó pár növényt kiiktattam, és ami maradt is, elégé meg lett nyírva. Tehát most elég szelős.:LOL: A fűtési szezon annyira nem izgat, mert a radiátor le van véve minimálisra, így 23,1 fok van a lakásban, és ilyenkor az akváriumokban 23,8 szokott lenni. Ha esetleg felmegy 24-re, kinyitom a erkély ajtót. :LOL::ROFLMAO:
 
gondoltam hogy a távolabbi felére már kifogy belőle a szusz :)
Muszáj volt, 4x fúrtam rá még ekkora lett, még így is vissza van véve a szűrő a felire, mert máskép centrifuga lenne.:LOL: De egyébként a jobb utolsón van a legnagyobb flow. A ball oldalin van a legkevesebb.
 
Amit elfelejtettem a tegnap írni, hogy tegnap a szűrő cserénél, a régi szűrőben meg találtam az egyik Amano-t , a 2-ből, mert annyi volt itt. Úgy 1 hónapja eltűntek. Már le mondtam róluk, és úgy gondoltam hogy majd megtalálom valamikor, mikor pont nem keresem, valahol kiszáradva. Ez a egy darab, egy hónapig elvolt a szűrőbe. Akkor mégsem volt olyan :poop: a víz, hogy túlélte. De a másik még mindig rejtély számomra.
 
Helyzet erről a Chaos-rol, az hogy most, jelenlegi állapotában, Kudarcnak nevezném és azt hiszem hogy bontásra van ítélve. Valószínű hogy hétvégén bontásra kerül.:(:cry:
 
Ennek itt a VÉGE!

És kérnék egy moderátort, hogy helyezze a befejezetek közé.

Előre is KÖSZÖNOM!
 
Back
Oldal tetejére