• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Chaos 102 literben

SMAdrián

Kertész bálvány
A "kérdés" címből megvásárolt akvárium.
Nem volt könnyű a elszállítás, úgy hogy a berendezés is meg maradjon, meg a flóra és fauna is túl élje, kb. 10cm vízben, de meg oldódót.

Ahogyan látom és látni is fogjátok, ez is inkább egy káosz, semmilyen rendszeresség nincs benne.

Tehát akkor ez lesz a "Green Chaos 102 literben"

A napló, nem egy kezdeti napló, mert nem én indítottam el. Én csak a jelenlegit folytatom. Szétszedni nem akarom, mert az év második feliben elköltözünk. Addig is, így folytatom.

Akvárium: Diversa 80x35x40 (102 L) íves, tudom nem túl nyerő

Technika:
szűrő: JBL Crystal Profi Greenline e901 külső szűrő, a gyári kerámia gyűrűk maradtak,matrix trop, Seachem Matrix, perlon ,szivacs ,csak a beömlő részén van
világítás: Aquamorf LDX4, felbővítve 2x 2835 led szalaggal 9000K, TC420 vezérlővel.
CO2: 4kg palack ,ZEHEN reduktor,Camozzi tűszelep,ACL elektromágneses szelep,visszafolyás gátló,ISTA 3-1-ben porlasztó, 2m Co2 cső.
Dekoráció: aljzat Aquatic Nature fekete apró kavics, meg valamilyen fa darabok
Fauna: 10db neon, 10db rubin tetra, és kb. 200db garnéla.
Flóra: Anubias sp. 'nangi', Anubias nana 'mini' sp. 'petit', Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula 'mini',Microsorum pteropus 'Narrow', Rotala rotundifolia, Hygrophila Polysperma, Taxiphyllum barbieri ,Vesicularia ferriei Weeping, Pogostemon helferi , Riccia fluitans, Hemianthus callitrichoides Cuba,Myriophyllum Matogrossense, Potamogeton crispus, Fissidens Fontanus, Taxiphyllum Flame, Hydrocotyle tripartita, és valami Bucephalandra féle.

Így nézet ki: DSCF5035.JPG

A mai napon megtörtént a visszatöltés, akvárium és szűrő takarítás, meg némi barkácsolás.

Alga vakarás, ajzat porszívózás (rá fért), növény nyírás, a szűrőben szivacsok kiiktatása, helyettük bekerült az egyik kosárba mátrix trop, a másikban Seachem matrix, a legfelső szivacs helyett meg perlon, a kerámiás kosár maradt, baktérium kultúra miatt. A vízben is ment Seachem Stability.

A barkácsolással az történt hogy a lámpát felbővítettem kettő 2835-ös led csíkkal 9000k (1250lm/m), meg csináltam neki magasabb lábakat (8cm).

És akkor most így néz ki:
DSCF5036.JPG

DSCF5037.JPG

Egyenlőre ennyit tudtam kihozni belőle.
 
Utoljára módosított:
A lámpa bővítés hogy lett megoldva? Pár képet kérnék róla, ha lehet.

Üdv.

Most per pillanat nem tudok képet készíteni róla. De meg próbálom leírni: A lámpa testen, a 2 szélin van még annyi hely hogy ráférjen 1 csík szalag. A betáplálást, meg a bejövő tápról elosztottam a 2 meglévő fehére. Tehát amit eddig egy fehéret táplált, most 2 táplál, és ugyan ez a másik oldalon is.

Remélem érted amit írtam.:)
 
Szerintem jó lett, nekem tetszik. Sok és szép egészséges növény. Jól is van elrendezve.
Köszi
A Microsorumon , egy pár levelén van némi feketedés. Lehet hogy azt le fogom vágni,azokon látszik hogy öregebbek, de még várok vele, mert vannak hajtásai, és hagyom hogy egy kicsit nőjenek.
 
Nem tudom kinek milyen tapasztalatai vannak a táp váltással, de ez a akvárium Easy-Life-al volt tápozva. A tegnapi feltöltés után, ugyan ezt a tápot kapta. Viszont, át fogok váltani a mic-mac-ra. Az a tapasztalatom a Green Chaos-al, hogy nem kellet volna hírtelen váltanom, mert egy két növényt megviselte a váltás, és most kezdtek úgy magukhoz térni. Itt azt fogom megpróbálni, hogy 2 hétig fokozatosan adagolom a mic-mac-ot . Ma egy kicsit kevesebb Easyt + egy kis mic-mac, holnap még kevesebbet az egyikből és egy kicsit többet a másikból, ameddig át nem veszi a helyit.

Véleményeket, tapasztalatokat, és javaslatokat szívesen fogadok.
 
Üdv.

Most per pillanat nem tudok képet készíteni róla. De meg próbálom leírni: A lámpa testen, a 2 szélin van még annyi hely hogy ráférjen 1 csík szalag. A betáplálást, meg a bejövő tápról elosztottam a 2 meglévő fehére. Tehát amit eddig egy fehéret táplált, most 2 táplál, és ugyan ez a másik oldalon is.

Remélem érted amit írtam.:)

Így képzeld el a lámpa bővítésit
akvarium_led_D2_4_3_800450.jpg
Vallójában te voltál a ötlet gazda ezzel a múltkori válasszal:
" Kevés a fénye. Csak 2 fehér csík van benne. Az LD4 sokkal erősebb. Ha aquamorf akkor szerintem LD4."
 
A helyzet jelentés erről a káoszról, annyi hogy gazdátlanul maradt egy hétig. A tápozás kimaradt, poralga az üvegen, dögivel, más nagyobb alga mennyiség nincs. Ma meg volt a víz csere és alga kaparás az üvegről.:nailbiting: Pedig azt terveztem hogy átállok a Green Aqua Micro Macro-ra , hát ez a múlt héten nem jött össze.:hungover: De viszont az akvárium, úgy fogadott, mint ha a múlt hét végén (április 22),meg sem nyírtam volna a növényeket.:LOL: Most sem nyírtam meg őket. Ha valakit érdekel, Rotala.... és hygrophila....., ingyen elvihető, vagy még cserébe elfogadok egy kis riccardiát.

Hát így néz ki most (ez nem a múlt heti kép)
DSCF5067.JPG
 
Helyzet!?

Szerintem nem kell leírnom hogy milyen egy akvárium, 2 hétig gazdátlanul hagyva. Ezért nem is csináltam róla képeket. Olyan látvány fogadott, mintha a szilveszteri vagy farsangi parókáját, valaki bedobta az akváriumba. :mad::banghead:Kb. 5-8 cm fonalalga volt az üvegen meg a növényeken. Valójában szép zöld volt minden.:banghead: A tegnapi napom ráment a takarításra: üveg , szűrő, növények.:mad: A növényeket nem sikerült rendesen megsikálni, meg carbózni. Reménykedem hogy ha vissza ál a rend, majd eltűnik. Ami túl algás volt, és reménytelennek látszott, azt megnyírtam. De viszont hónapok óta olvasgatom mások tapasztalatait, hogy a carbó, csak helyszíni kezelés, ilyen helyzetben, és ami még segíthet, az a foszfát színt megemelése. Túl sok carbózást nem mertem csinálni a garnélák miatt, és a berendezést nem igazán lehet kiszedni, hogy külön kezelhessem, mert benőtték a növények. Ezen a 2 hét alatt, semmilyen növény tápot nem kapott, csak ami a kaja maradékból maradt, ha maradt, amit az automata etető adagolt , meg a fauna ürülékéből, de az nem sok. Tehát most emeltem a Co2 és a carbó adagolást, meg pluszban adagoltam foszfátot, a napi mic-machoz.

Most csak azok a képekkel szolgálok ami a takarítás után történt..............miután lenyugodtam.:)

DSCF5156.JPG
DSCF5157.JPG

DSCF5161.JPG

DSCF5162.JPG

DSCF5165.JPG

DSCF5192.JPG
DSCF5193.JPG

DSCF5231.JPG
 

Attachments

  • DSCF5233.JPG
    DSCF5233.JPG
    449.2 KB · Megtekintések: 1
Első sorban köszönnöm [URL='https://akvakertesz.hu/members/luigi13.3924/']Luigi13[/URL] -nak ,hogy kissegítettek riccardia és Hygrophila pinnatifida növényekel. A riccia-t lecseréltem a riccardia-val.

Elégé felborult az egyensúly ebben a káoszban, a múltkori 2 hét gazdátlanul hagyás után. ezzel a parókás dologgal(zöld szakállalga) még mindig küzdök, és még ráadás ként jött még a pont (csak a növényeken) és barna alga.

A mostani állapotáró,l ezzel a felvétellel tudok most szolgálni:

 
Így képzeld el a lámpa bővítésit
View attachment 29864
Vallójában te voltál a ötlet gazda ezzel a múltkori válasszal:
" Kevés a fénye. Csak 2 fehér csík van benne. Az LD4 sokkal erősebb. Ha aquamorf akkor szerintem LD4."
És hogyan oldottad meg a plusz csíkok forrsztásánál a kábeleket, hogy ne nézzen ki ramatyul? Hogyan vitted kintről belülre? Esetleg egy fényképet majd lőhetnél a kedvemért!
 
Ez elég szomorú látvány. Azt hiszem ez lenne az a pont, amikor elgondolkodnék egy blackout-on. Aztán a fény-táp egyensúlyt be kell állítani.
Május 1-jén még minden rendben volt, aztán 20 napra rá kezdett jönni az alga. Azt írod, hogy volt egy kis szünet a tápozásban, majd rátoltad a co2-t, meg foszfátot. Lehet, hogy ez volt a kiváltó ok? Vagy sok volt a kaja, amit az automata adagolt? Vagy más?
 
Ez elég szomorú látvány. Azt hiszem ez lenne az a pont, amikor elgondolkodnék egy blackout-on. Aztán a fény-táp egyensúlyt be kell állítani.
Május 1-jén még minden rendben volt, aztán 20 napra rá kezdett jönni az alga. Azt írod, hogy volt egy kis szünet a tápozásban, majd rátoltad a co2-t, meg foszfátot. Lehet, hogy ez volt a kiváltó ok? Vagy sok volt a kaja, amit az automata adagolt? Vagy más?

Üdv.


Szomorú de igaz.:cry:
Tudom hogy hozzátok képes, még nagyon kezdő vagyok, de a BO, számomra a végső megoldás lenne. Viszont nekem most ara kell rájönnöm, hogy mitől borult ki a "bili". Én is hasonlókra tippelek, amit te is írtál. A kaja túladagolása és táp hiánya, elképzelhető ok. De van egy másik is, az hogy a szűrő teljesítménye lecsökkent, mert nagyon koszos volt a perlon. A Co2 és a foszfát adagolása csak a tisztítás után történt meg. A foszfát csak egyszeri alkalommal volt eddig. A másik észrevételem az hogy , mikor minden rendben volt, szinte hetente kellet nyírnom a növényeket. Mikor visszajöttem, alig nőttek, mintha stagnáltak volna. Tehát ez a probléma, az első hétben keletkezhetett be, én úgy gondolom. Most amióta, újra adagolom a tápot meg én adagolom a kaját, a növények újra beindultak, igaz a CO2 magasabb szinten megy, és a világítás egy órával kevesebbet.
 
Nos, eszembe jutott ez is, mert ép ránéztem az akváriumra és működésben volt, és ezt gyorsan le is kameráztam. Nem tudom, mit és hogyan csináltam, de ehhez már másfél hete nem nyúltam hozzá. Eddig, minimum 2 naponta meg kellet ráznom hogy rendesen működjön, mert akkora lerakódása volt. Nekem ez rejtély. :cool:

 
Nekem a Black Mollyk + a CO2 beállítása + idősebb algás levelek eltávolítása sokat segített ilyen algáknál.

Üdv.
A Co2, kb. 1 hete fel van tolva egy kicsit. A hétvégi vízcserénél, tervben van, az erősebb algás levelek levágása. Viszont a mollyktól tartok egy kicsit, mert sok az ifjonc garnéla. De ha szóba is jönne, akkor is csak valami ifjoncok. De még egy kicsit türelmesen varok, meg figyelem, hát ha rájövök hogy mitől borult ennyire ki a "bili". Egyensúlynak is kell idő.
 
2017.június 05.
Helyzet, a következő:
Így nézet ki, még a múlt héten.:nailbiting:
DSCF5348.JPG
Történt egy kis alga pucolás,meg növény nyírás.
A mai napon azt vetem észre, hogy lassacskán kezd vissza állni a rend. Az alga visszavonulást fújt, és a növények is újra elkezdtek nőni.:happy:
És most így néz ki:
DSCF5376.JPG

DSCF5378.JPG

DSCF5379.JPG

felülről
DSCF5380.JPG

DSCF5381.JPG
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére