• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Chaos 102 literben

Mai napig elég sok változás történt itt, amit az algát illeti. Nagyjából eltűnt a szakállalgám, az ecset meg a pont alga még egy-két levélen jelen van. De ahogy látom jó úton járok. A Co2 és a carbot még mindig emelt szinten adagolom. Viszont egy másik probléma jelent meg, a víz felszíni hártya. Már egy hete, naponta , reggel meg este le kell szednem papír törlővel.
DSCF5471.JPG
DSCF5474.JPG
DSCF5475.JPG
DSCF5477.JPG
 
102 L Green Chaos, meg változott, 126 L-ben (80x35x45)

Szombaton este , történt egy kellemetlen meglepetés. Az egyik sarkán elengedte a ragasztás, és kb. 20 L víz kiszabadult a padlóra. Ennyit a Diversa akváriumokról. De az is lehet hogy meg viselte a szállítás, mikor megvásároltam.

A berendezés, szinte ugyan az, de a fauna állomány, elégé megcsapant, szombatról - hétfő-re, még vettem egy új üveget.

Képek a mostani állapotról:
DSCF5630.JPG

DSCF5631.JPG

DSCF5632.JPG

DSCF5633.JPG

Sem időm sem energiám, nem volt hogy átrendezem, mert gyorsan kellet cselekednem.
 
Majdnem 2 hét után,a áttelepített komplett berendezés egy másik üvegben ( a nagy melegek ellenére),így néz ki a Chaos. 29-30 fokos a víz. Víz csere csak 1x volt, mic- mac tápozás, a gyártó ajánlása szerint heti 1x, és még +ban 1ml foszfátot. Carbo 3ml naponta. Eddig (és le kopogom) még nem bukkant fel komolyabb alga, és az anubias szárakról kezdet eltűnni a feketeség , ami még rajta maradt. Egyes nővények, nagyon beindultak.
DSCF5694.JPG

DSCF5697.JPG

DSCF5698.JPG
 
2017.09.25
Már rég jegeztem bármit is, mert nem nagyon volt mit. Táp és világítás, ugyan azok maradtak. Az alga kevésbé van. A gaz meg nő.:D
View attachment 40994

És pár részlet:
View attachment 40995

View attachment 40996

View attachment 40997

View attachment 40998

View attachment 40999

View attachment 41000

View attachment 41001

View attachment 41002

Ehhez a barkácsolt ("twinstar-hoz") nem nyúltam hozzá 2,5 hónapja, és még így működik:
View attachment 41003
Durván ózonozik.
 
Hétvégén, történt egy kis érdekesség, és egyben baleset is. Ami az érdekességet illeti, hogy egyes növények, elégé kivörösödtek. Ami a balesettet illeti, az hogy pénteken reggel vizet cseréltem, és felkapcsoltam a világítást, a program indítása ellőt. Elutaztunk hétvégére, és a világítás úgy maradt, elfelejtettem visszakapcsolni a vezérlőt. Tehát péntek reggel 9 óta, egészen tegnap este 8-ig, full-on ment a világítás. Szerintem emiatt vörösödtek ki a növények, de ennek meg lesz majd a böjtje is, ami azt illeti, hogy már elkezdődött, mert a mohák közt már megjelent a szakáll és a fonal alga.
DSCF6145.JPG

DSCF6146.JPG

DSCF6138.JPG

DSCF6147.JPG
 
Hétvégén, történt egy kis érdekesség, és egyben baleset is. Ami az érdekességet illeti, hogy egyes növények, elégé kivörösödtek. Ami a balesettet illeti, az hogy pénteken reggel vizet cseréltem, és felkapcsoltam a világítást, a program indítása ellőt. Elutaztunk hétvégére, és a világítás úgy maradt, elfelejtettem visszakapcsolni a vezérlőt. Tehát péntek reggel 9 óta, egészen tegnap este 8-ig, full-on ment a világítás. Szerintem emiatt vörösödtek ki a növények, de ennek meg lesz majd a böjtje is, ami azt illeti, hogy már elkezdődött, mert a mohák közt már megjelent a szakáll és a fonal alga.
View attachment 41794

View attachment 41795

View attachment 41793

View attachment 41796
Limnophila aromatika?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ma meg volt a víz csere, meg egy kis kertészkedés, "gyomlálás, ritkítás, nyírás, alga kaparás és irtás, (amennyire tudtam). Amit tudtam, kiszedtem, és beáztattam Carbo-s vízbe. A többi, fogkefézés. A mohákat muszáj volt megnyírnom, mert azokról sehogy sem jött le, csak tépkedtem ki. Így maradt az olló. A gyepnek egy része is fel szakadt.:banghead:
És most így méz ki, egy kicsit szellősebb lett:
DSCF6178.JPG
 
Back
Oldal tetejére