• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia Gibba - a kinyírhatatlan gyom

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Egy apró világoszöld növénykét szeretnék bemutatni!
A rence félék családjába tartozik.
Ragadozó, vagyis apró élőlények elfogására alkalmas kis zsákocskával rendelkezik.
Trópusokon él, kedveli a meleg, lágy, savanyú Ph-jú vízet.
Önmagában a vízfelszin közelében terjed, páfrányszerűen kunkorodó hajtásokkal, de benőhet más növények közé is,
ilyenkor is igyekszik a hajtásait a fény felé irányítani. Hajlamos összenőni mohákkal (Jávai, Riccia), ekkor nagyon
lefoghatja az alsóbb régióba jutó fényerőt.
Könnyen szakadnak le róla kis darabok, amelyek szintén életképesek (így lehet felgyorsítani a szaporodását).
A nagy áramlást is elviseli, de jobban nő csendesebb helyeken (mocsári).
Hajlamos az algásodásra.

Vigyázat! Nagyobb élőlények beletekeredhetnek (nekem egy karmosbékám fulladt meg tőle)! Halivadékot elvileg
elkaphatja (bár a zsákocskái kb. 1.5mm átmérőjűek)!


A garnéláim vígan legelésznek rajta, van szaporulat is rendesen (Cseresznye).
Kereskedésben csak egyszer láttam (a tulajdonos azt mondta hogy egy alga-ezért ingyen megkaptam).
Internetes oldalon láttam, alatta elfogyott felirattal.
Eleinte lassan szaporodik, körülbelül egy év után ugrott meg nálam az álomány, azóta ajándékozgatom.
Külön nem etetem, a halaim kapnak fagyasztott Cyklopsot, abból jut valamennyi neki is.

IMG_2016.JPG


IMG_2026.JPG


IMG_2019.JPG


IMG_2018.JPG
 
  • Like
Reactions: TZ
Sziasztok!

Nagyon strapabíró növényke, akár centis darabokból is képes megújjúlni.
Finom világoszöld szálaival, megtörhető egy nagyobb sötét felület egyhangúsága.

Egy elszabadult szál:

IMG


A.ttila
 
A cím kicsit hatásvadász, de tény, hogy ha egyszer beeszi magát a gyönyörű gyepbe, megőszülünk mire kiszedjük őket.

Egy mai netes képről jutott az eszembe és látom hogy még nincs saját topikja.

1487884_701188199912701_59636603_o.jpg
 
Én Attitól kaptam belőle, és nyugodt szívvel mondhatom, egyenrangú partnere a szintén kiírthatatlan békalencsének!
Elég egyetlen kis darabka, és főnix módjára pillanatok alatt képes behálózni az akváriumot! Ezen még Fülöp herceg sem tudta volna magát átverekedni, ha ez fonta volna körbe Auróra (Csipkerózsika) kastélyát!:ninja:
Engem arra emlékeztetett, mintha a Vénusz légycsapója "sorba lenne kötve", és persze mindez a füzérke vízben.
Jópofa kis növény volt, de nyugodtabb vagyok, hogy nem les az újszülött/ivadék garnéláimra és picurka kis razbóráimra!;)
 
Back
Oldal tetejére