• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első próbálkozás 30x30x35-ös méretben

Mostanra egyetlen halacskánk maradt csak. :(
Mi lehet a gond? Az első kettő elvesztése után ezeket mértem:
Ph: 7
Kh: 5
Gh: 8
Az ötödik elpusztulását gyakorlatilag végignéztem. :( Egyszercsak azt csinálta, hogy leereszkedett a parvula tetejére és 5 perccel később vége volt.
:(
Ez elég fura...
Hírtelen két dologra tudok gondolni.
1. nem volt elég oxygén a vízben.
2. valami fémszennyeződés lehet a vízben? (esetleg más...)

Betegség ilyen gyorsan nem teríti le a halakat, pláne nem egyszerre... (ilyet még nem láttam, nem hallottam)

Részvétem a halakért... :cry:
 
Meglátjuk reggelre megmarad-e az az egy. Amikor bekerültek az akváriumba, akkor egy rögtön leúszott a talajhoz. Ő volt az első. Akkor hirtelen arra gondoltam, hogy az autóút volt megterhelő a GA-ból hazáig. Aztán amiket korábban írtam, mostanra tanácstalan lettem.

A gyerekek még nem tudják. Holnap sírás lesz, mert már nevük is volt.
A párom is megkönnyezte... Első látásra megkedvelte mindenki ezeket a kis halacskákat.
 
:(
Ez elég fura...
Hírtelen két dologra tudok gondolni.
1. nem volt elég oxygén a vízben.
2. valami fémszennyeződés lehet a vízben? (esetleg más...)

Betegség ilyen gyorsan nem teríti le a halakat, pláne nem egyszerre... (ilyet még nem láttam, nem hallottam)

Részvétem a halakért... :cry:
A másodikat kizárnám, semmi fém nincs az akváriumban. RO vizet használok bele.
Az elsőt hogyan tudom ellenőrizni? Van két ancim is, ők egy hete költöztek és vidáman élnek.
 
A másodikat kizárnám, semmi fém nincs az akváriumban. RO vizet használok bele.
Az elsőt hogyan tudom ellenőrizni? Van két ancim is, ők egy hete költöztek és vidáman élnek.
Akkor azt is kizárnám így hírtelen, mert akkor az anciknak is lenne bajuk...
Így nagyon passzolom a dolgot... Hírtelen fellépő stressz elméletileg okozhat gondot.
Ez nagyon fura és bosszantó... :(
Remélem fényderül a dologra, mert így akkor nagyon para lesz újra halat vinni a medencébe.
Hülye kérdés, átszoktattad őket? vagy csak simán bele a vízbe?
Azért kérdezem, mert amikor én kb. egy éve beszereztem belőlük egy adagot, akkor átszoktatás után is látszott hogy sokkolva vannak (pedig kb. 2 órán át adagoltam nekik az új vizet)
 
Hát, ha két órán át kellett volna szoktassam, akkor nem szoktattam. Fél órát szoktattam. Lehet, hogy itt rontottam el?
Miből látszott a sokk? Nekem úgy viselkedtek, hogy behúzódtak az egyik sarokba. Arra gondoltam, hogy félénkek.
 
Nálam konkrétan mintha csak vegetáltak volna, meg se mozdultak. Eltűnt mindegyik a sarkban, mint Nálad. Az egyikre azt hittem én is akkor hogy elpusztult, de nem. Aztán pár óra után elő merészkedtek.
Én arra gyanakodnék hogy stressz.
Remélem másnak is lesz ötlete, mert eddig ez csak az én tippem...
 
Ammónia rendben van. A seachem ammonia teszt folyamatosan sárga. Az RC-k mind megvannak. Egy galaxy maradt, az mostmár vidáman úszkál. A teljes akváriumot szépen beúszkálja.
 
Mi lehet a gond?
Mielőtt magadat, vagy a víz paramétereket hibáztatnád nem ártana tudni, hogy a tenyésztőnél/boltban milyen vízben voltak.
Ezen kívül ahogy @Barnapl írta, hozhattak magukkal is valami nyavalyát.
Te egyetlen hibát követhettél el: ha egyből bedobtad a halakat az új lakóhelyükre. Ha nagyon eltérő a két víz ez okozhat olyan sokkot, hogy pillanatok alatt elviszi őket.
 
Mielőtt magadat, vagy a víz paramétereket hibáztatnád nem ártana tudni, hogy a tenyésztőnél/boltban milyen vízben voltak.
Ezen kívül ahogy @Barnapl írta, hozhattak magukkal is valami nyavalyát.
Te egyetlen hibát követhettél el: ha egyből bedobtad a halakat az új lakóhelyükre. Ha nagyon eltérő a két víz ez okozhat olyan sokkot, hogy pillanatok alatt elviszi őket.
Ha nem is egyből, de úgy érzem, hogy tovább kellett volna szoktassam őket. Inkább több részletben kis akvavíz hozzáadásával.
Tuti én hibáztam. Nem hinném, hogy a GA-ban betegek lettek volna a halak. Azt teljesen kizárom.
 
Nalunk csapvizben voltak ami kb 14-es. PH 7 felett a levegoztetes miatt. Az uj kornyezetben mas volt a viz, de nem dobtad be a vizbe egybol. Co2 nem volt? Nem volt sok?
 
Érzékenyebb halaknál azt szoktam csinálni, hogy a szállító vizükkel beleöntöm őket egy akkora vödörbe, ami kb négyszerese, de inkább nagyobb, mint a szállítóvíz térfogata.
Utána egy légpumpa csővel elkezdem átfejteni a leendő lakhelyük vizét a vödörbe. Van, hogy még egy kis csapot is beiktatok, hogy jobban lassíthassam a víz átfolyását.
Ez a folyamat vödör méretétől és a csaptól függően simán eltarthat másfél-két óráig. Ezalatt a halakat letakarom, hogy minél kevesebb inger érje őket. Ez az idő a kényesebb halaknál is elég az átszoktatáshoz, a testükben az ozmotikus nyomás kiegyenlítődéséhez, így kisebb a stressz az áthelyezéskor.
Ha a halak nem kényesek, ugyanez a folyamat 10-30 percnél nem több.
 
El voltam maradva ennek a naplónak az olvasásával.Nagyon szép lett ,és tök jó ötlet volt a kövekkel megoldani ezt az emelést.Nagyon jól mutat,közben pedig szépen be is nőtték a növények.Gratulálok (y);)
 
Én az Otoimat kb. 8 órán keresztül szoktattam az új helyükhöz. Igaz hogy 820-as volt TDS a boltban az enyém meg 130. Így nem volt gond velük.
 
A másodikat kizárnám, semmi fém nincs az akváriumban. RO vizet használok bele.
Az elsőt hogyan tudom ellenőrizni? Van két ancim is, ők egy hete költöztek és vidáman élnek.
Szerintem ez egyértelmű:co2 sokk!!Ha ilyen gyorsan elpusztulnak akkor másra nem nagyon tudok gondolni.Reggel mikor még nincs co2 a vízben akkor kellett volna telepíteni őket.......Arról nem találtam semmit a naplódban ,hogy éjszakára le áll a co2-d?
 
Nalunk csapvizben voltak ami kb 14-es. PH 7 felett a levegoztetes miatt. Az uj kornyezetben mas volt a viz, de nem dobtad be a vizbe egybol. Co2 nem volt? Nem volt sok?
Sajnos a co2 leállításra már csak akkor gondoltam, amikor kettő elpusztult.
 
Szerintem ez egyértelmű:co2 sokk!!Ha ilyen gyorsan elpusztulnak akkor másra nem nagyon tudok gondolni.Reggel mikor még nincs co2 a vízben akkor kellett volna telepíteni őket.......Arról nem találtam semmit a naplódban ,hogy éjszakára le áll a co2-d?
Igen, éjszakára leáll. Legközelebb amikor a halak költoznek, akkor a co2-t is leállítom jóval előtte. Lehet aznap nem is fog menni.
 
én akárhányszor költöztetek be halat, aznapra teljesen lekapcsolom a CO2-t, legközelebb próbáld meg. a reggeli beköltöztetés kicsit macerásabb, főleg ha mondjuk délután tud az ember csak elmenni halakért, nem kéne reggelig zacsiban tartani őket :)
 
én akárhányszor költöztetek be halat, aznapra teljesen lekapcsolom a CO2-t, legközelebb próbáld meg. a reggeli beköltöztetés kicsit macerásabb, főleg ha mondjuk délután tud az ember csak elmenni halakért, nem kéne reggelig zacsiban tartani őket :)
Köszönöm, ezt fogom én is csinálni. Inkább nem megy a CO2 aznap.
 
Back
Oldal tetejére