• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első próbálkozás 30x30x35-ös méretben

2059286ec0193a3756f66a5b09bf83a0.jpg

Wellness anci módra. :)
 
Jó rég nem írtam az akváriumról. A vízcseréken kívül most túl sok mindenre nem is maradt idő.
Két hete beköltözött két csigaevő csiga a lányok legnagyobb örömére. Hétvégén pedig nekiestem az ollóval az mc-nek, mert már vagy 10 cm vastag lett.
Nyírás előtt így nézett ki:

5e71cfb9b15d936d93fef49fff97ce86.jpg


Utána pedig így:

225f99362eaa2eaf96154e563a92181e.jpg


Ma pedig arra értem haza, hogy a bal oldalon az mc teljesen felszakadt. Természetesen pont akkor, amikor elutazunk...
Mit lehet ezzel kezdeni? Hirtelen ötletként lesúlyoztam, bár nem sok reményem van azzal kapcsolatban, hogy majd visszanő a gyökérzet a talajba.
Jövő szerdán leszünk újra itthon, ha addig nem javul, akkor kiszedem az egészet és beültetem újra. Vagy mást ültetek a helyére. Majd még megálmodom a medence szélén a következő napokban.
 
Történt ma egy kis átalakítás. Legutóbb az MC felúszotta vízfelszínte. Másfél hét súlyozás után úgy döntöttem, hogy kiszedem és újraültetem. Kiszedés után viszont azt láttam, hogy a közepe sárga, így szimplán kiszedtem és valami mást találok ki oda.
Jelenleg így néz ki:
d579d1ff50d9116cf48cdab93a367ae7.jpg
 
Kicsit elhanyagoltam a naplóírást, de az akvárium mèg egyben van.
Az MC kiírtása után újabb problémákat kell megoldjak. Milyen unalmas lenne, ha nem lenne gond... A jelenlegi helyzet ez:

22e405ae9165acdc0269c656169798e8.jpg


Jobb oldalra bekerült egy Ludwigia Palustris és nèhány Rotala Bonsai. A maradék helyre pedig HM-et gondoltam, de az anci másképpen képzeli, mert naponta többször kitúrja.
 
Kicsit elhanyagoltam a naplóírást, de az akvárium mèg egyben van.
Jobb oldalra bekerült egy Ludwigia Palustris és nèhány Rotala Bonsai. A maradék helyre pedig HM-et gondoltam, de az anci másképpen képzeli, mert naponta többször kitúrja.
ezért mondjuk, hogy ancinak nincs helye növényes akváriumban :whistle: sajnos mindent kitúrnak mindenhonnan, de ez a pici kocka még ráadásul nem is túl ideális neki
 
Tetszik! Egyszerű, szép.

Edit: a sárgulással ne törődj, ezek a növények (HC, MC, glosso is) mivel nem vizinövények, víz alatt túl kompaktra nőnek. Igazság szerint ritkítani kellene őket, nem csak nyírni - szerintem. Nálam felszakadt a HC, de a benne lévő nagyobb növények... majd egyszer kiveszem :)
 
Sziasztok!
Szeretném a modik segítségét kérni a napló bezárásában. Az akvárium a hétvégén szét lett bontva. A következő fejben terveződik, de már csak a költözés után fog startolni. Az is lehet, hogy már nem 30 literben. :)
Köszönöm mindenkinek aki olvasta, véleményezte és ellátott jótanácsokkal.
 
Back
Oldal tetejére