• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első próbálkozás 30x30x35-ös méretben

Mai fejlemény, hogy valahonnan lett egy csigánk. Kb 1 mm-es még csak, de holnap kiköltöztetem. Remélem nem lesz több. Nem tudom honnan jött.
 
Mai fejlemény, hogy valahonnan lett egy csigánk. Kb 1 mm-es még csak, de holnap kiköltöztetem. Remélem nem lesz több. Nem tudom honnan jött.
Azt érdemes igen hamar eltüntetni, mert ahol egy megjelenik, ott rövidesen lesz több is...
"Általában" növényekkel sikerül becipelni, de nekem volt olyan hogy két hónapig semmi nem került be az akváriumba, aztán egyszer csak megjelentek...

Egyébként meg irígykedve nézem az akváriumodat ;) Nekem nagyon bejön.
 
Azt érdemes igen hamar eltüntetni, mert ahol egy megjelenik, ott rövidesen lesz több is...
"Általában" növényekkel sikerül becipelni, de nekem volt olyan hogy két hónapig semmi nem került be az akváriumba, aztán egyszer csak megjelentek...

Egyébként meg irígykedve nézem az akváriumodat ;) Nekem nagyon bejön.
Köszönöm.
Ma mindenképpen költozik. :) Lesz benne csiga, de olyan, amilyet én szeretnék kiválasztani.
 
A parvula nyírással kicsit gondban vagyok. A nyírási technikában kérhetnék tanácsot?
A szálak teljesen visszahajlanak. Gyakorlatilag karikába hajlottak.
nálam hasonló módon nőtt, enyhén hajlított GA-s ollóm van
15029975639_b48ed9ab94_m.jpg

Nem vízszintesen, hanem szinte függőlegesen nyiszatoltam vele egyenlő magasságúra a parvulámat.
Előtte utánna​
14763746841_87355fd105_n.jpg
15064138149_449fc0fd9e_n.jpg
 
nálam hasonló módon nőtt, enyhén hajlított GA-s ollóm van
15029975639_b48ed9ab94_m.jpg

Nem vízszintesen, hanem szinte függőlegesen nyiszatoltam vele egyenlő magasságúra a parvulámat.
Előtte utánna​
14763746841_87355fd105_n.jpg
15064138149_449fc0fd9e_n.jpg
Köszönöm, a hétvégi vízcserénél megpróbálom. Úgyis a tenellusra is ráfér a nyírás.
 
Beköltözött ma 6 db galaxy. Sajnos viszonylag gyorsan el is pusztult kettő.
Két dologra tippeltem hirtelen. A túl erős áramlás miatt elfáradtak, vagy a co2.
Viszább vettem az áramlást és a co2-t is kikapcsoltam mára. Meglátjuk mi lesz. A maradék 4 látszólag jól érzi magát.
Szomorú a család. :(
 
Mostanra egyetlen halacskánk maradt csak. :(
Mi lehet a gond? Az első kettő elvesztése után ezeket mértem:
Ph: 7
Kh: 5
Gh: 8
Az ötödik elpusztulását gyakorlatilag végignéztem. :( Egyszercsak azt csinálta, hogy leereszkedett a parvula tetejére és 5 perccel később vége volt.
 
Ezek tényleg gyorsan elmentek.:dead::cry: Ezek az értékek jók szerintem nem ezek okozták a bajt. Nálam Ph:6,5 Kh:5 és vidáman úszkálnak a galaxyk. Az a furcsa hogy,ilyen gyorsan történt. Az is előfordulhat hogy, nem nálad van a gond hanem a halaknak eleve volt valami gondja.
 
Back
Oldal tetejére