• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Aquarium Chihiros Doctor
Ezt beírjátok az ismert aukciós oldalra és kb negyed annyiért meglehet venni mint az ismert készüléket.
Pici,occó,kínai de gondolom ugyan azt tudja.

Szia!
Tökéletesen mondod. Pici, occó és csak gondolod, hogy ugyan azt tudja. Se teszt, se hatástanulmány, se 'Isten bizony' dokumentum, hogy tényleg titán a háló és a többi. Nem azt mondom, hogy nem tudja ugyan azt, azt állítom, hogy messziről jött áru Kínából bármi lehet. Én pl. ezért nem veszek ájfont vagy nájki cipőt sem innen, mert semmi garancia nincs rá, hogy eredeti cucc minőségi anyagokból. :)
De ez csak az én véleményem, légy vele óvatos.
 
Szia!
Tökéletesen mondod. Pici, occó és csak gondolod, hogy ugyan azt tudja. Se teszt, se hatástanulmány, se 'Isten bizony' dokumentum, hogy tényleg titán a háló és a többi. Nem azt mondom, hogy nem tudja ugyan azt, azt állítom, hogy messziről jött áru Kínából bármi lehet. Én pl. ezért nem veszek ájfont vagy nájki cipőt sem innen, mert semmi garancia nincs rá, hogy eredeti cucc minőségi anyagokból. :)
De ez csak az én véleményem, légy vele óvatos.
Van egy oldal ahol részletesen le van írva minden róla.Persze ettől még lehet hulladék az egész,nem tudom.
Lehet bevállalom és kipróbálom.
 
Én speciel sosem láttam még élőben működni ezt a ködgenerátoros ionozokszidációs masinériát, valamint nagyon messze áll tőlem a kémia. Szóval eléggé tudatlan vagyok ebben a témában. Az eredeti termék videóján, valamint itt belinkelt diy változaton is ugyanazt láttam (jönnek a ködben a bubik, kb úgy mint a vendorok :) ). Az a kérdésem, hogy köd és köd között is van különbség? Az eredeti és a diy változat anódjai és katódjai között áram hatására végbe mehet másmilyen minőségű kémiai folyamat? Van beavatkozás az eredeti TS-ban? Vagy csak a fémháló betápjai vannak? A felhasználó csak be-ki tudja kapcsolgatni a készüléket, vagy van rajta valami állítási lehetőség? Egy rendes kertésznek kell ez egyáltalán? Ha ez van, akkor nincs alga? Vagy ami van, azt kevesebbnek látja (tudatalatti)?

Több kérdésem egyenlőre nincs :p
 
Na belekotyogok én is - lehet fölöslegesen :)
Az eredeti és a DIY is elvileg vizet bont, erre rájött mindenki, azaz h2 és o2 lesz a h2o-ból ezért látjuk a "ködöt".
Viszont arról továbbra sem tudunk semmitsem, hogy a vezérlő "csak ki-be" kapcsolgatja, vagy vált polaritást esetleg mást is mér....valahogy ezt nem kapta szét senki sem, nem mérte ki senkisem....

Egyébként rápörögtetek a rácsra+design-ra, de kérdem én, mennyiből jön ki az első 3D print+titán rács, mivel ezt a fejet teljesen legálisan lehet 15e-t megvenni, és mi van ha erre a fejre kötünk simán áramot, elvegzi a dolgát... a nagy titok az a külső dobozban van szerintem, ami továbbra is 40e-t kostál...., ha viszont nem csinál semmitsem (amit kétlek) akkor a világ legjobb marketing fogása eladni egy tápegységet 40e-t :DDD
 
Szerinted ha egy darab fröccsöntött műanyag meg pár cm2 rács 15e akkor ennek fényében hogyan áraznál be hozzá egy tápot ami még be ki kapcsolgat néha?
 
Na belekotyogok én is - lehet fölöslegesen :)
Az eredeti és a DIY is elvileg vizet bont, erre rájött mindenki, azaz h2 és o2 lesz a h2o-ból ezért látjuk a "ködöt".
Viszont arról továbbra sem tudunk semmitsem, hogy a vezérlő "csak ki-be" kapcsolgatja, vagy vált polaritást esetleg mást is mér....valahogy ezt nem kapta szét senki sem, nem mérte ki senkisem....

Egyébként rápörögtetek a rácsra+design-ra, de kérdem én, mennyiből jön ki az első 3D print+titán rács, mivel ezt a fejet teljesen legálisan lehet 15e-t megvenni, és mi van ha erre a fejre kötünk simán áramot, elvegzi a dolgát... a nagy titok az a külső dobozban van szerintem, ami továbbra is 40e-t kostál...., ha viszont nem csinál semmitsem (amit kétlek) akkor a világ legjobb marketing fogása eladni egy tápegységet 40e-t :DDD
Azért földöntúli dolgokat se kell beleképzelni!
Főleg mert semmilyen vízparamétert nem mér,így nem is befolyásolja semmi a működését csak az előre programozott ki-bekapcsolás.Ami az indításnál sűrűbb működést jelent.(ezt írta valaki korábban)
Szóval feltételezhetjük nyugodtan a mellett,hogy bizonyítottan hasznos,ez egy jó marketingfogás is!
 
Viszont arról továbbra sem tudunk semmitsem, hogy a vezérlő "csak ki-be" kapcsolgatja, vagy vált polaritást esetleg mást is mér....valahogy ezt nem kapta szét senki sem, nem mérte ki senkisem....

Szerintem szárazon is el lehetne indítani, abból valószínűleg nem lehet baj, közben rá kellene dugni egy multimétert a porlasztóra, az egyből megmutatná mekkora feszültséggel működik, illetve hogy cserélgeti-e a polaritást. Amúgy ha jól emlékszem az első ilyen másolat, 16 voltos táppal ment, mert az eredetihez is ekkorát adtak, de ez a vezérlőn keresztül azért változhat.
 
Ha viszont áramgenerátoros üzemben megy akkor ez nem jó megoldás. A legjobb az lenne ha a csatlakozónál beiktatni egy közdarabot, így meg lehet nézni működés közben, illetve azt is hogy kemény illetve lágy víz esetén tartja e az áramot...
 
A legjobb lenne egy eredetit felboncolni.Én szívesen megtenném,bírom az ilyesmit.:D Abból minden kiderülne,a feszültség,áram,időzítés.
 
Ha valakinek van egy használaton kívüli cucca, szívesen megnézem, van digitális rögzítős oszcilloszkópom.

Látszatra jól működik, nem is tudtam, hogy már ennyire előrehaladott állapotban van a prototípusod! És ez, hogy van otthon digitális oszcilloszkópod....kész :D
 
Nem tart semeddig sem, csak a hálóra kellett várnom. Azóta tegnap este csináltam másik átdolgozott 3d tervet, a nyomtató meg éjjel kinyomtatta. Jelenleg a vezérlőt tervezem, amely figyelni fogja az áramot is, így nem lesz érzékeny a víz oldott anyag tartalmára. Mivel nem csak ezt vezérli, így ez kicsit összetettebb lesz... (arduino mega)
 
Szerintem szárazon is el lehetne indítani, abból valószínűleg nem lehet baj, közben rá kellene dugni egy multimétert a porlasztóra, az egyből megmutatná mekkora feszültséggel működik, illetve hogy cserélgeti-e a polaritást. Amúgy ha jól emlékszem az első ilyen másolat, 16 voltos táppal ment, mert az eredetihez is ekkorát adtak, de ez a vezérlőn keresztül azért változhat.
Az ötlet jó, de skóp kellene rá (egy 30 éves MCUval is úgy váltok értékeket, hogy kiröhögi a multimétert) aztán akkor megvan a jelalak, idő, amplitúdó.
Már csak arra lennék kíváncsi hány embernél van otthon skóp és TS egyszerre :D:cool:

Fej meghajtásához szerintem H-híd lenne jó félvezetővel...
 
Back
Oldal tetejére