• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Pláne, mert nem vezet(het)ne semmi értelmes eredményre. :) Ha megengeditek, feltennék egy késdést: lehet-e olyan jó a DIY, mint az eredeti, gyári cucc? Nem. Ki is fejtem:
Az egész DIY dolog mozgatórugója a költség csökkentése, semmi más.
A "civil" életben egyedi gépek, készülékek tervezésével foglalkozom (ez komolyabbnak hangzik, mint amilyen), és tudom, ahogy mindenki, hogy egy adott termék nem azért kerül annyiba, mert annyi az előállítási költsége. Az eredeti ikercsillagot annak az összegnek kb. a töredékéből állítják elő, amiért meg lehet venni, de ez teljesen normális. Mire egy akváriumba kerül, számtalan költségnövelő tényező befolyásolja az árát (adók, vám, kereskedők által rátett haszon, gyártói haszonkulcs, stb... mittomén, nem vagyok közgazdász), idealizmus lenne azt várni, hogy 10 ezerért adjanak egyet.
Más kérdés, hogy ha valaki a kezébe vehet és megvizsgálhat egy ilyen terméket, még akkor is nagyon sok pénz, és nagyon sok idő kellene hozzá, hogy le tudja másolni, mert vannak olyan infók, amiket csak vizsgálatok, tesztek sorával lehetne megtudni. Ahogy régen is volt rá példa a keleti blokkban, hogy nyugatról hozott gépeket próbáltak lemásolni, nem nagyon szokott sikerülni. A twinstar piacra dobását valószínűleg évek munkája előzte meg, ami akkor anyagi hasznot nem hozott. Ki tudja, hány elrontott prototípus volt, mielőtt a ma ismert formája létrejött? Azokat mind ki kell valakinek fizetnie, ez pedig a végfelhasználó lesz.
A másik, hogy amennyire én tudom, nincs konkurens termék a piacon. Nem, hogy a DIY vonalon mi, amatőrök, a profik se tudják megcáfolni vagy reprodukálni az eredményeket, ezzel lenyomni az árat.
Amit még nem láttam itt leírva, pedig jó volna megemlíteni: a design. Aki víz alatti kertészkedéssel foglalkozik, az nagy eséllyel ad a dolgok küllemére is, amik az akva közelébe kerülnek. Különben minek dolgozna az ember egy csomót, hogy valami szépet alkosson, ha aztán elcsúfítja valamivel? Jó példák erre a DIY szűrők: lehet olcsón kihozni, ami tudja, amit kell, de nem lesz szép, illetve lehet jó is, szép is, de akkor nem lesz olcsó (pl. Patzu rozsdamentes szűrője gyönyörű is, igényes, de ha valaki otthon akarja megcsinálni kellő ismeretség, stb. nélkül, az kösse fel a gatyáját...)
Végül, de nem utolsó sorban: a tömeggyártás. A sorozatban gyártott valami mindig olcsóbb az egyedinél.
Az, aki megpróbál az eredetivel teljesen azonos tudású, vállalható kinézetű készüléket alkotni, egész biztosan át fogja lépni azt a vételárat, amit most a twinstarért kellene fizetnie. A "valamit valamiért" logikát követve tehát nem arról kell vitatkozni, hogy tudunk-e olyan jó (a szó általános értelmében) készüléket előállítani, mint a Twinstar (mert nem tudunk). Olcsón próbálunk kihozni valamit, és a lehetőségekhez képest a legjobb eredményt elérni, erről szól a DIY, nem arról, hogy az eredetivel versenyezzünk. Peace! :)

(Bocs az Offért :oops: )
"Amit még nem láttam itt leírva, pedig jó volna megemlíteni: a design. Aki víz alatti kertészkedéssel foglalkozik, az nagy eséllyel ad a dolgok küllemére is, amik az akva közelébe kerülnek."
Két dolog tart vissza,hogy vásároljak egy Twinstar-t!Az egyik a termék ára, a másik a design.
Feltételezések (és az ára)alapján sokat kísérleteztek mire elkészült a Twinstar,akkor valami esztétikusabb porlasztófejet is kitalálhattak volna!Szerintem nagyon csúnya és egyáltalán nem illik egy aksiba.
A másik a vezérlőegység kis doboza!Miért kell az aksira cuppantani?Szerintem az is baromi rondán mutat.Hosszabb vezetékkel szépen ellehetne rejteni a szekrénybe pl.Ja,hogy akkor nem látnák az emberek,hogy mi is az!?
 
Elég nehéz lenne nem észrevenni ha nem porlaszt.;)

Pedig ne gondold. Elmúlik az időszak amikor gyönyörködünk a bubizásban. És el is felejtjük, hogy bent van.
Elég egy gyors áramszünet és ugyanazt látod legtöbb esetben. A porlasztót. Ami azt gondolod működik, mert sosem nézed. :)

Mivel mi is többször megszívtuk már a boltban, gondolom nem egyedi eset.
Nem is kell áramszünet, csak kikapcsolod vízcsere közben, vagy kihúzod a közös elosztót.

Nah mind1 ez csak a gyakorlati nyűg. Ettől még lehetne kisebb és lehetne észrevehetetlen ahogy írtad.
 
Két dolog tart vissza,hogy vásároljak egy Twinstar-t!Az egyik a termék ára, a másik a design.
Feltételezések (és az ára)alapján sokat kísérleteztek mire elkészült a Twinstar,akkor valami esztétikusabb porlasztófejet is kitalálhattak volna!Szerintem nagyon csúnya és egyáltalán nem illik egy aksiba.
A másik a vezérlőegység kis doboza!Miért kell az aksira cuppantani?Szerintem az is baromi rondán mutat.

Ez szubjektív. Nekem mondjuk mindkettő tetszik. :)
 
Sziasztok. Ma elkapott engem is a hev, hogy készítsek egyet magamnak de nem volt itthon saválló rács. Gondoltam egyik nagy bevásárlóközpontban veszek egy fém szitát. Nincs csak műanyag. Még három boltot bejártam, ami délután öt után nyitva volt de sehol nem találtam. De mivel nagyon meg akartam nézni, hogy össze tudom-e rakni én halandó, így össze szedtem azt, ami volt itthon. Rács híján a régi házimozi hangfalának a fém rácsát használtam. Tudtam, hogy nem lesz az igazi... így nem is fektettem hangsúlyt a külalakra. Kivágtam köralakra, hagytam két fület bekötésnek, ráforrasztottam két vezetéket. Közé raktam két műanyag kötegelőt távtartónak és műanyag ragasztó pisztollyal rögzítettem - majd körbe ragasztottam. Előszedtem a bébiőr trafóját. Asszem 9 volt 0.3 amper - ha hülyeséget írtam tegyétek a tizedes vesszőt idébb, vagy odébb... vagy ahová akarjátok - grátisz. Bedugtam és egy hiper titkos tudományos módszerral ellenőriztem még egyszer, hogy az anód és katód feszültség alatt van-e, ha bekapcsolom: egy szál rézdróttal összezártam őket és volt köztük pici szikra. Fasza! Megnyalni nem sok kedvem volt. Ezzel a vízbűl nyerhetem ki a zoxigént.
Valami isteni sugallat miatt nem a kis "satnyanövényneveldés" kísérleti akváriumomba próbáltam ki, hanem egy kis átlátszó literes edénybe. Bekapcsolás után elindult a millió kis bubi fölfelé... és a víz tetején néhány másodperc elteltével a fémrács atomjai is megjelentek :) Egyszerűen feloldódott a fém. Persze már összerakáskor is látható volt, hogy ez az anyag nyomokban sem acél.. és nem is vas, hanem valami spiáter, hulladék, századszor újra hasznosított kínai bili.
Ezt csak azért írtam le, hogy a gyakorlatból is legyen bizonyíték, hogy minél szarabb anyagot használunk fel, annál rövidebb ideig használható, ellenben annál ártalmasabb az üvegdoboz méretű természetünkre.
Titánrácsot minden akvaristának! :)

/Utóirat: precíz ember vagyok, de ha valamit össze akarok dobni - az szó szerint össze van dobva!/

Meséltem már a "Külső - belső" szűrőm esetéről? :D
IMG_20150223_215400.jpg
 
Na én is elkészítettem a DIY csillagomat. Lézer vágóval vágtam ki a plexit a háló az rozsdamentes. Az első verziómba csak közönséges drótott alkalmaztam, de azt nem ajánlom senkinek sem, mert 2 óra használat után úgy be rozsdásodott, hogy tök barna lett a víz. Most tuti szuperul működik, kristály tiszta a víz összesen 4 napja használom és a növények meg vannak bolondulva soha nem látott bubizásba kezdtek és nőnek is láthatóan gyorsabban mint eddig. Ha kell valakinek ilyen kivágott csillag szóljon.
Pár kép:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Utoljára módosított:
Kíváncsi leszek a továbbiakra! (y) Kellene most egy kép az akiről, meg egy idő múlva.
A sok bubi a növényeken nem csak a vízben oldott oxigén, amit a szerkezet csinál?
Dobsz róla egy videót hogy mutat amikor működik?
 
Kíváncsi leszek a továbbiakra! (y) Kellene most egy kép az akiről, meg egy idő múlva.
A sok bubi a növényeken nem csak a vízben oldott oxigén, amit a szerkezet csinál?
Dobsz róla egy videót hogy mutat amikor működik?
Ahan, csinálom nem soká.
 
Na én is elkészítettem a DIY csillagomat. Lézer vágóval vágtam ki a plexit a háló az rozsdamentes. Az első verziómba csak közönséges drótott alkalmaztam, de azt nem ajánlom senkinek sem, mert 2 óra használat után úgy be rozsdásodott, hogy tök barna lett a víz. Most tuti szuperul működik, kristály tiszta a víz összesen 4 napja használom és a növények meg vannak bolondulva soha nem látott bubizásba kezdtek és nőnek is láthatóan gyorsabban mint eddig. Ha kell valakinek ilyen kivágott csillag szóljon.
Pár kép:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Ez már annyira jól néz ki,hogy már majdnem a hamisítás fogalmát is kimeríti.;) A hálót hol vetted?
 
Na én is elkészítettem a DIY csillagomat. Lézer vágóval vágtam ki a plexit a háló az rozsdamentes. Az első verziómba csak közönséges drótott alkalmaztam, de azt nem ajánlom senkinek sem, mert 2 óra használat után úgy be rozsdásodott, hogy tök barna lett a víz. Most tuti szuperul működik, kristály tiszta a víz összesen 4 napja használom és a növények meg vannak bolondulva soha nem látott bubizásba kezdtek és nőnek is láthatóan gyorsabban mint eddig. Ha kell valakinek ilyen kivágott csillag szóljon.
Pár kép:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
És itt a videó róla (itt még 9V-os táppal hajtottam), azóta 16.5V-os laptop táppal:
DIY Twinstar-om - indavideo.hu
 
Veszel egy rozsdamentes tésztaszűrőt és abból kivágod.Én is abból csináltam.
Most titánból szereztem be aukciós link moderálva -ről.
A tésztaszűrő volt a terv nekem is - de már kicsit félek, hogy annak se lesz olyan tiszta az anyaga... ha nem jó helyről veszem.
 
Aquarium Chihiros Doctor
Ezt beírjátok az ismert aukciós oldalra és kb negyed annyiért meglehet venni mint az ismert készüléket.
Pici,occó,kínai de gondolom ugyan azt tudja.
 
Back
Oldal tetejére