• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Valószínűleg 16v-al megy a gyári cucc. Mert 2 dolog miatt választhattak ilyen kretén feszültségű tápot.
1. Ne kelljen alakítgatni a feszültséget. Az elektronikának úgyis 5 vagy 3.3 volt kell. Szóval ha lenne benne fesz emelő akkor miért nem 5 vagy 12v-os a táp.
2. Ha meghal inkább csak tőlük lehessen rendelni. Ne az obiból...

1. A valószínű.
 
Új design!

10414909_772203026194255_7064018254144699254_n.jpg


10841799_771711606243397_7519447509690243462_o.jpg


10981079_771711572910067_4291146541643944863_o.jpg
 
2. Ha meghal inkább csak tőlük lehessen rendelni. Ne az obiból...

Szerencsére a notebook világban szeretik használni a 16 voltos tápokat, így bőven van választék ilyen feszültségű tápokból. Az új porlasztóval kapcsolatban én még mindig nem értem miért nem lehet átlátszó műanyagból, plexiből csinálni. Nem volna úgy szebb, és diszkrétebb?
 
Angolul jól értők, mit tudtok kihámozni ebből? Ha jól sejtem a rácsszerkezetek hatásosságáról lehet szó. Az jutott eszembe, hogy az eredeti által használt rácsnál valószínűleg az is előny, hogy egy anyag az egész, így a szálak között sem fordul elő minimális kontakthiba.
http://www.engr.psu.edu/ce/enve/logan/publications/2010-Zhang-etal-IJHE.pdf

Közben megtaláltam a koppintást, Aquarium Chihiros Doctor néven árulják .Nagy a csábítás, hogy vegyek egyet, mivel 16 ezer postával, de igazából ha megvan a porlasztó, akkor a vezérlés már megvan hozzá, mert a Zen-em le tudja kezelni a kapcsolgatását.
Sajna külön porlasztót még nem árulnak hozzá, mármint a másolathoz. :D
Ezt az érdekes mintázatú rácsot talált már valaki rozsdamentesben? Milyen néven lehetne rákeresni?
 
Utoljára módosított:
Angolul jól értők, mit tudtok kihámozni ebből? Ha jól sejtem a rácsszerkezetek hatásosságáról lehet szó. Az jutott eszembe, hogy az eredeti által használt rácsnál valószínűleg az is előny, hogy egy anyag az egész, így a szálak között sem fordul elő minimális kontakthiba.
http://www.engr.psu.edu/ce/enve/logan/publications/2010-Zhang-etal-IJHE.pdf

Közben megtaláltam a koppintást, Aquarium Chihiros Doctor néven árulják .Nagy a csábítás, hogy vegyek egyet, mivel 16 ezer postával, de igazából ha megvan a porlasztó, akkor a vezérlés már megvan hozzá, mert a Zen-em le tudja kezelni a kapcsolgatását.
Sajna külön porlasztót még nem árulnak hozzá, mármint a másolathoz. :D
Ezt az érdekes mintázatú rácsot talált már valaki rozsdamentesben? Milyen néven lehetne rákeresni?
Árulnak ugyanott, kb 8e az ára.
 
Ominózus 6 voltos nememlékszemhányamperos töltővel üzemelő tésztaszűrős cuccomat próbaüzembe helyeztem, mit és meddig bír. 60 literbe ionizált. 4 óra huzamos munka után a felső háló (asszem katód) szétmállott atomjaira és a fém részecskék feloldódtak a vízben. Kissé rozsdás és opálos színű lett a víz. Az alsó háló sértetlen.
 
Azért valaki magyarázzon el valamit - lehet én értek félre valamit. Ez a rendkívüli és minőségi oxigén nem semlegesíti a beoldott co2-öt?
 
4 óra huzamos munka után a felső háló (asszem katód) szétmállott atomjaira és a fém részecskék feloldódtak a vízben. Kissé rozsdás és opálos színű lett a víz. Az alsó háló sértetlen.
Akkor úgy látszik a hosszabb élettartam miatt, tényleg úgy érdemes megépíteni a vezérlőt, hogy alkalmanként váltogassa a polaritást. Bár a 4 óra szerintem kicsit húzós, hiszen ha jól olvasom, akkor 1-1 percre kapcsol be óránként, így a 4 óra folyamatos üzem, ha jól számolom 100napi használatnak fele meg. Gyanítom különben, hogy a konyhai eszközök közül sem mindegyik rozsdamentes, volt olyan reszelőnk, ami miután megjárta a mosogatógépet szépen be is rozsdásodott.
 
Végre valaki leírta kb. Mennyit megy. Szóval óránként 1 perc. Jelenleg nekem 15 percenként megy 1 percet. Eddig mondjuk hátrányát nem láttam.
 
Én sem tudom pontosan, mert ahogy olvastam nem ugyanolyan időközönként kapcsol be, hanem először gyakrabban, majd kitolódnak az idők, újraindításkor pedig resetel a szerkezet, illetva most ahol járok a témában, alkalmanként 15-20 másodperces üzemidőről irnak. Erre kell majd valami arduino-s kódot kitalálni :). Valószínűleg ez is úgy lesz, hogy mindenkinek a saját szerkezetéhez, akváriumához kell igazítani.
 
Utoljára módosított:
Tudom hogy változik, nekem csak valami kb. érték kellett. Érdekes lenne megnézni azt is hogy az eredeti m1 és m2 módja között mi a különbség. A működési időt változtatja, vagy a gyakoriságot. Esetleg mindkettőt....
 
Frissítettem a szoftvert a fentiek szerint. (5perc szünet, 1 perc üzem) Pár nap után leírom a tapasztalatokat.
 
Back
Oldal tetejére