• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Teljes spektrumú és COB ledes lámpák

GaborK

Kertész szaki
Sziasztok!
Nyitnék egy ilyen topikot is ahogy fejlődni látom a technikát.
Kezdetnek bedobnék két nevet / gyártót / modellt, hátha valaki próbálkozott már ilyesmivel + egyet ha valaki DIY módon próbálta.

kész "gyári cuccok":
VIPARSPECTRA PRO 600
Mars Hydro TS600 Quantum Board
.. hasonlók

DIY "alapanyag:
Teljes Spektrumú COB led – 20W

Leírás alapján nekem nagyon nagyon szimpatikus az egész termékcsalád környéke.
Árban.. hát.. ha lenne pár rábólintás nálam tapasztaltabbtól, akkor azt mondanám árban is okés:)
mindkét gyártónak vannak igazán (árban is) kemény cuccai de már lehet találni 50k huf körül is olyat, ami papíron (legjobb tudásom szerint) elsőre okésnak ..tűnik.. egy 180 literes akváriumra pl.

+ ha igaz / pontos méréssel készült spektrumot adnak a kapcsolódó webshopokban, akkor (hangsúlyos, legjobb tudásom szerint :) ) ez méginkább tetszetős.

Szóval az lenne a kérésem, hogy meg tudná esetleg véleményezni valaki ezeket és / vagy hasonlókat ?
Akár DIY - full spektrum ledeket, akár a hasonló kész "növényes" (elsődlegesen nem akvarisztika ha minden igaz) dolgokat egy akvárium fölé ?

DIYben nem állnék neki, bár van itthon egy rakat nem használt proci és videokártya hűtő is, a "vízvédelem" is megoldható, de.. elsőre inkább majd akkor, ha nagyon hobbistáskodni akarnék.
- persze ez is érdkes téma lenne, mert az 5050 és 2835 ledek mindenféle kombinációjáról olvasni már mindent is lehet, de ezekről még nem találok annyi mindent. Csak, hogy hűteni kell. nagyon. :)

jó dolog lehet ez vajon, vagy felejtős ?

előre is köszi szépen!
//Biztos felmerül, hogy mire kell. 180 liter,
szeretnék brazil stílusra váltani, a piros növények végett kezdtem el újra nekiállni a keresgélésnek. tényleg szép pirosak nélkül a brazil stílus olyan semmilyen lenne.. szerintem/vagyis amit én szeretnék az piros.
PH okés (6.6 körül volt, volt - mert épp szét restartra készülök :) de azt hiszem ez menni fog, vagy akár lentebb is)
2 szűrő van, egy OASE Biomaster 600 és egy eheim eXperience 350
utóbbin van egy skimmer és ő "hajtja" az inline diffusert is a OASE Biomaster meg "csak" szűr szóval remélem a korrekt co2 is most megoldott lesz.. eddig sima difikkel próbálkoztam de az 1 hét tesztüzem alatt ég és föld lesz remélem a különbség.
talaj alá lávakő, korrekt talaj és táp..stb. + ezt lehet változtatni, a fényt meg.. hát, ahhoz lámpát kell cserélni ha nem okés.. szóval itt tartok most, hogy rázsongtam ezekre a lámpákra, de a tudásom és tapasztalatom megállt.
 
najó. úgy fel lelkesültem hogy elkezdtem kicsit még kutakodni.. úgy 4-6 órán keresztül.
az előbbi kérdésem még mindig áll :D de meg fogom próbálni picit felpimpelni a mostani lámpát.
1w-os 10.000k-es és 1w-os full spektrumos növényes ledekkel (utóbbiból is sikerült találni olyat, ami önmagától "fehér látszólag" és nem lesz minden lila meg rózsaszín)
igazából 2 lámpa sín közé befér mégegy. + lsd lentebb a diy terveket.

ha teljesen badarság jön ki belőle, akkor lebontom és lesz belőle valami szép fény asszonypajtásnak valahova a lakásba :D
viszont azzal fogok kezdeni, ami végképp érdekesség, (bár már kicsit lámpa perverzióm lett) hogy elkezdem erősen hűteni a meglévő cuccokat...

Ezért //röviden konyhanyelven, ha minden igaz, minél melegebb, annál inkább "nincs piros", szóval aggathatok én fel bármit, ha 40-50c körül eldobja a piros erejének közel a felét.
szóval elsőre hűtőbordákat nézegetek.. kicsit naivan azt hittem, hogy a "3in1" kb 1w-os, kb 70 lumenes /db lesz a titok. Ahogy pl a chihiros WRGB 2 adatlapjából kijön.
De van itt még bőven látnivaló.. Gondolok itt a dobozolásra rendes aktív hűtéssel.

Azt hiszem folyt.köv a diy topikban. Van egy rakat hőm. szenzoros relém, jönnek a bordák, ventilátorok, rajzolok + nyomtatok neki valami dobozt és terveim szerint elrejtem az egész cuccot egy "nem nyomtatott" szép fém házban.
de ez még nagyon odébb lesz.. :) addig még jópár órát el kell olvasgatni..

egy példa konkrét gyártótól:
bár nem ilyen ledjem vannak/lesznek..

általánosan egyre több helyen megtalálok hasonló görbéket.
mgj. viszont ha mire végzek mindennel és minden piros növény amúgy is pirossá válik már a jelenlegi setupban is,
akkor asszonypajtásnak nem szólunk egy szót sem, hanem úgy fogjuk elmesélni, hogy látod na ezért lett piros. :)
 
Back
Oldal tetejére