• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zille első garnélása

Kislányomnak jövő héten névnapja lesz. Alapvetően abban állapodtunk meg, hogy halas akváriuma csak akkor lesz, ha már iskolába megy. Mivel nagyon szeretett volna egy saját üveget, belementem, hogy egy icike-picike garnis üvegje lehet. Vettünk neki egy hátsó szűrős 4,9literes akvárium szettet. Lámpa beépített, épp hogy csak egy kis fényt ad, de talán választott növényeknek elég lesz.
Kb 6 hete áztatom rendszeres vízcserével az aktív talajt (talán fluval, de nem vagyok biztos benne). @kadet -tól fogunk majd pár darab garnélát kapni bele.
Zillével tegnap este részletesen megbeszéltük, hogy mi lesz az építési menetrend. Pillanatragasztózáson kívül szinte mindent egyedül csinált. Büszke voltam, mert eleocharist is úgy ültette ebbe a vékony kis rétegbe, hogy csak egy úszott fel végül. Persze a végére a csipeszezéstől kicsit megfájdult a keze. :) Este teszek fel képet még.

IMG_2699.jpeg
 
Utoljára módosított:
Na ilyen lett. Tudom nem valami nagy szám, de első nekifutásra marha büszke vagyok rá. A jobb oldalon ki kellett hagyni egy kis helyet, mert oda egy kastély jön majd… Remélem nem olvad semmi majd ki belőle. Tbányán látta a dánióban hónapokkal ezelőtt és egy gyenge na menjünk már pillanatomban rávágtam neki, hogy persze majd ha egyszer lesz saját akváriumod, majd tehetsz bele ilyen mini kastèlyt… A probléma, hogy marha jó memóriája van az ilyenekre.

IMG_5248.jpeg
IMG_5247.jpeg
Növények: Eleocharis mini
Monosolenium tenerum
Crypto parva
Bucék

A crypto és a bucék a terráriumi nevelő dobozból jöttek.

Magáról az akvárium szettről. A megnevezni nem kívánt online szlovák, vagy cseh oldalról jött. Kb az a minőség is. Nem nyalni akarok a GA-nak, de ott ritkán futni bele ilyen minőségbe.
Alapvetően nem lenne rossz a hátsó részes szűrés. Jó a kialakítása, tényleg adja magát, hogy a lehető legtisztább víz érkezzen vissza a látványrészre. Azzal sem lenne nagy bajom, hogy az egész műanyag.
A probléma a beömlővel kezdődik. Nem lehet úgy állítani, hogy ne csobogjon, nem lehet vízfelszín alá vezetni, csak ha tökig töltöd az egészet. Megoldást kerestem alin, remélem kompatibilis lesz ami egyszer majd érkezik…
Második személyes problémám. Nem teljesen néma. Lehet azért majd halkul idővel, de fene se tudja. Én GA-val és az egész növényes akvarisztikával pont azért ismerkedtem meg anno, mert hangtalan belső szűrőt kerestem és kaptam tőlük dennerle márkában.
A harmadik és legkisebb gond a lámpa. Van rajta kék, fehér, lila sor. De minek. Tengeribe ez a fényerő GERONIMO sem ér. Akkor meg miért nem fehér az összes? Időzíteni meg iszonyat macera, mert a szűrő usb-je közvetlenül a tetőbe megy vissza, szóval usb hosszabbító kell…

Mindegy. Kezdésnek, meg ismerkedésnek a garnélákkal jó lesz. Kapott 2m 8mm-es átlátszó csövet a vízcseréhez, meg egy pipettás üveget apt3 complettel. Majd meglátjuk az igyekezetet, meg a rendszerességet.
 
Jelentem mind a 8 garnéla él és virul! Napi átlag 2 jbl garnéla bogyeszt kapnak, amíg ilyen picik nem adunk többet. Reggelente egy csepp apt3 is megy bele. Azért ennyi, mert egy csepp elvileg 0,05 ml. A leírása szerint 100l-re kellene 3 ml. Egy így pont az 1/3-a. Ennyi fényre nem kell több.
IMG_5279.jpeg
IMG_5280.jpeg
 
Nos. Újra kellett indítani a projektet egy 10 literesben, mert a szett lámpája megadta magát. No comment. Átmenetileg került bele pár növendék galaxy razbóra. Valószínűleg a napokban beleteszem a pico co2 szettet is. Csak kell még egy hosszabbítós elosztó.

IMG_5290.jpeg
 
A mai építésnek volt szép érzelmi része. Zille már egy hete minden egyes nap azt kérdezgette, hogy mikor fogjuk áttelepíteni az élőlényeket a szobájában már hetek óta sötétben bejáratódó 10 literes üvegbe. Valóságos visszaszámlálás volt. Abban a pillanatban ahogy délután belépett az ajtón már egyből ugrott az ültetésbe. Én direkt hamarabb hazaértem és előkészültem mindennel. Kivettem a növényeket, kastélyt az akváriumból, leengedtem a vizet az újból, kikészítettem csipeszt és minden egyebet stb. Szóval belevetette magát a hardscape elhelyezésébe, majd az ültetésbe is. Sajna ebbe az üvegbe nehezebb volt csipeszezni, így a füvek ültetésébe besegítettem. Szerintem túl nagy ez a csipesz, vennem kell neki egy kisebbet. Miután végeztünk és felengedtük friss lágy vízzel, kihalászta egyedül a rákokat és a halakat. Nagy beszoktatás nem volt, mert a víz hőmérséklete és KH/GH paraméterei szinte megegyeztek, így csak beleöntöttük őket az újba.
Lámpa feltesz, bekapcs.
Nézegetem, nézegetem a végeredményt és azon gondolkodom, hogy hát végülis… meg izé, de azért hát na. Csak nem kell megvigasztalnom?! Már készültem lelkileg, hogy a megértő Apa szerepet eljátszom.
És ekkor ránézek, csillog a szeme és azt mondja: EEz nagyon szuper lett! ANYA! ANYA GYERE! Gyeregyorsannézdmeg, milyen szuper lett. Úgy néz ki, mint egy IGAZI erdő!
Én ekkor már tudtam, hogy nem ugyan azt az akváriumot nézzük, de elfátyolosodott a szemem az örömétől.
 
Nos elég durva dolgok történtek a legutolsó poszt óta. Hihetetlen mély hullámvölgyből sikerült visszahozni az akváriumot. Majdnem az összes növény kipusztult és a crs csapatból is csak kettő maradt. Került bele egy pici oto és kék neocaridinák. Az oto volt az általam még soha nem tapasztalt diatom támadásra a megoldás. Egy hónapja már minden rendben.

IMG_5362.jpeg

A halak (egyenlőre nem tudjuk elengedni őket, majd valamikor azért leköltöznek a lentibe) miatt viszont már egy hete fény nélkül bejáratás alatt van egy 20 literes dennerle kocka. Tanulva a hibámból nem fluval talajjal, hanem ada amazónia v2-es talajjal indítottam (köszönet GA BF). Még 3 hét és átpakolok mindent. Bucékat és crypto parvákat majd pótolom az emers nevelő dobozaimból.
Tulajdonképpen nem bánom, hogy ennyit költözik az akvárium, mert Zille most kapott egy kisebb csipeszt és jobban be tudja gyakorolni a használatát.
 
Hétvégén kicsit megnyírtuk a növényeket. Az üvegen van egy kis zöld pont alga, valószínűleg minimális foszfáthiány lehet. Ettől eltekintve szépen beállt az üveg. Szép komótosan növekednek a növények, semmi hajrázás. Dennerle basic tápra váltottunk, ebből kap az üveg napi 1-1,5 ml-t.

Tegnap az ország másik felében volt munkám és hazafelé jövet beugrottam @szentgyo-hoz, aki volt olyan kedves, hogy ellátta Zille akváriumát egy csapat vegyes szépséggel. Este pont lefekvéskor értem haza és el tudtuk kezdeni a beszoktatást. Reggelente egy órát felkapcsol az akvárium lámpa, hogy az ébredést és öltözködést megkönnyítsük. Első dolog az volt, hogy betettük a garnikat az akváriumba. Nagy volt az öröm és nézelődés.

IMG_5408.jpeg
Nekem is kéne egy ilyen pihe-puha pizsi… Kezdek öregedni azt hiszem. :LOL:
 
Keveset voltam mostanában itthon. Zille szépen rendben tartja az akváriumot. Minden reggel megeteti az akváriumot és növénytápot is ad. Megjelent egy kis ecset alga. Valószínűleg kicsit sok a relatív vas. Jövő héttől kicserélem a pipettában Green Aqua Macro-ra a tápot.
garnélák közül csak egy ment el, egy már ékezésekor is hatalmas blue bolt. Valószínűleg túl idős volt az átálláshoz. A többi a növények között, hátul bandázik.

IMG_5426.jpeg
IMG_5427.jpeg
 
Back
Oldal tetejére