• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Ideiglenesen összeütöttem egy elektronikát egy megmaradt arduino uno-val. Be kellene állítanom az időzítést. Mennyit legyen bekapcsolva, és utánna mennyit pihenjen?
 
megszületett!, már csak a rozsdamentes hálót kellene megtalálnom ...
829280.jpg
 
Sziasztok.

Hát elég komoly viták vannak itt. :)
Tudom volt már korábban róla szó, de valaki nem vett e-b@y-ről egyet, ami aztán tényleg megszólalásig hasonlít az eredetire és már kb. 15e- lehet venni.
Ha igen, írhatna, hogy az milyen.

Vagy ezek a diy megoldások amikről vitáztok, hogy ki hogy fogja akarja megcsinálni még 15-nél is olcsóbbak lennének?
 
A háló kb. 2000 ft amiböl kijön 3 garnitúra. Ennél persze be lehet szerezni olcsóbban is.
Én 1kg anyagot 5000-ért veszek a 3d nyomtatóba, abból azért kijön pár db.
Arduino nano 2000 körül. Fet legyen mondjuk 50ft, táp 1500 ft.
Ez kb a minimál konfig.
 
Èn nem akarom formailag lekoppintani. Nem is akarom szem elè tenni. Ma vettem 370ft-èr egy kis teaszűrőt. Egy fekete kupak a test. Trafó csak 6 voltos- van pár itthon. Fèl óra alatt össze raktam. Teszi a dolgát egy darabig.
 
Én is szórakoztam egy kicsit itthon, Az enyém úgy 6 centi átmérőjű, 0,8mm-es rozsdamentes acél rács. Távtartó 4-es festo cső :D (így kicsit csúnyácska, de majd szerzek plexit)
Első körben próbáltam 11,1 voltos LiPo akuval, illetve, egy 9-12 voltos, áramgenerátoros Power LED táppal, itt kis mértékben az áramgenerátoros felé hajlik a buborékok mennyisége. akkuhoz hasonló eredményt adott a 12 volt, 5A-es táp is (LiPo akkutöltő tápja). Próbáltam egy kínai 18 voltossal is, na az siralmas, TP-link router tápja, amire amúgy az van ráírva, hogy 9 voltos kell.
Legerősebb bubizást a netbook 19 volt 2,1A-es tápja adott

Nézem a youtube-os videókat, és feltűnt, hogy ott szinte robbanásszerűen indul be a bubizás, nálam meg 19 volt mellett is lassabban. Lehet, hogy ez a titán porlasztó sajátossága, vagy a gyári efeletti feszültségen dolgozik.
 
na megbuheráltam, még csak próbaverzió.. az állítólagos rozsdamentes acél rács elég haar megfeketedett... RO vízben is muzsikál, de csapvízben tolja a bubit rendesen.
Akkus csavarozó akumulátoráról, megy most, 14 V, 1 A
Bocs a minőségért
 
Tápról nem próbáltad? Akkuról nekem valahogy nem volt valami erős a bubizás. Csináltam én is videót az enyémről, az akvárium a jövő héten szét lesz szedve, ezért némileg elhanyagoltnak tűnik, sajna már nem bírtam az algával.
a táp 19 volt 2,1A
 
na megbuheráltam, még csak próbaverzió.. az állítólagos rozsdamentes acél rács elég haar megfeketedett... RO vízben is muzsikál, de csapvízben tolja a bubit rendesen.
Akkus csavarozó akumulátoráról, megy most, 14 V, 1 A
Bocs a minőségért
Elég profin néz ki ez a 3D nyomtatott tartó!
 
Nézem a youtube-os videókat, és feltűnt, hogy ott szinte robbanásszerűen indul be a bubizás, nálam meg 19 volt mellett is lassabban. Lehet, hogy ez a titán porlasztó sajátossága, vagy a gyári efeletti feszültségen dolgozik.

Megkérünk egy TS tulajt, hogy lessen már rá arra a tápegységre és nézze meg, hogy hány voltos. Köszi
 
Tudtommal 16 voltos, de szerintem az elektronika is fel tudja tornászni, esetleg valami kondenzátoros pufferelés működhet ?
22404681_982d763b8c00ea0d83403446025f2b22_l.jpg
 
Tudtommal 16 voltos, de szerintem az elektronika is fel tudja tornászni, esetleg valami kondenzátoros pufferelés működhet ?

Ez egy sima kapcsolóüzemű tápegység, semmi extra. Szerintem, ha a vezérlő 16V-ot kap, akkor a ikercsillag, kevesebbet max. 12-13V-ott. Kerestem a titán áramvezetési tényezőjét, de szerintem sokkal jobb vezető mint az acél ami kb. 10 (Am/Vmm2) ezért működhet látványosan jobban. Ha nem így van, akkor nem tudom hol van a kutya elásva :p
 
Back
Oldal tetejére