• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Akkor szerintem meg próbálom 30 másodpercel járatni és ha nem lesz probléma akkor emelek rajta. Másik kérdés ,hogy a teljesitmenyel is erdemes-e játszani ?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI GRA-L09 eszközömről
A márkás verzióktól nem láthattuk, vagyis szerintem nem érdemes.
 
Eddig úgy néz ki, hogy van hatása. A kövek és a fa nem zöldülnek, pedig ez mindig problémát okozott eddig. Más alga sincs, pedig a Fissiben régebben mindig volt valami zöld szálas alga.
Pár napig nem vettem észre, hogy fullon ment a lámpa. Akkor jött egy kis pontalga, de ez is megszűnt, miután beállítottam a fényerőt.
Csodákra nem képes, de ha minden rendben van, akkor segít algamentesen tartani az akváriumot. Szóval működik.
A polaritást naponta cserélgetem, így semmilyen lerakódás nincs a rácsokon. Eddig egyszer sem kellett tisztítani.

Tudja valaki, hogy a Chihiros Doctor cserélgeti-e a polaritást?

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Jelentem, a kísérletnek vége.
Tanulságos volt.
Sajnos néhány garnéla életébe került. [emoji25]
https://akvakertesz.hu/index.php?posts/391040

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Jelentem, a kísérletnek vége.
Tanulságos volt.
Sajnos néhány garnéla életébe került. [emoji25]
https://akvakertesz.hu/index.php?posts/391040

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Kár, hogy feladod, de érthető.
Még egy dolog eszembe jutott, de nyilván már nem te leszel az, aki kipróbálja:
Korábban részt vettem ipari berendezések vízkőtelenítő készülékének készítésében, az elektronika tervezésében, gyártásában. Részletekbe nem mehetek bele (titokvédelmi okokból), de annyit elárulok, hogy az elektródák titán lemezből készültek. Semmilyen más fém nem felelt meg a célnak.
 
hogy az elektródák titán lemezből készültek. Semmilyen más fém nem felelt meg a célnak.
Igen ám csak, csak ez nem egy olyan anyag amit bárhol is találunk. :)Ez nem olyan hogy be megyünk a boltba és kérünk egy tábla titánt. De még ha találnánk is,dobnánk egy hátast, és olyan árba lenne hogy akkor már érdemes lenne egy gyári Twinstart venni. És még barkácsolni meg kísérletezni sem kellene. Tehát aki anyagiakkal nem ál túl jól, az megoldja azzal ami van, vagy amit lehet kapni olcsóban.
 
Cipőt a cipőbotból. :) Tehát bárhol tényleg nem kapható, de akinek kell, az utánajár, és beszerzi. Hirtelen két árat találtam:
- 30mm x 100mm x 3mm lemez 500,- (nyilván nem kell 3mm-esnek lennie)
- 2m2-es 0,5mm vastag lemez 22.500,-. (ebből jó néhány darab elektróda kijöhet... ;) )
... és DIY ide, DIY oda, vannak dolgok, ami nem helyettesíthető mással. Lásd H. Gábor példáját.
Másrészt, többször kifejettem már azt a véleményem, hogy a DIY, mire végül elkészül, drágább lesz, mint a gyári.
 
Szerintem erdemes chihiros/ts tartalek elektrodaval probalkozni, ezek sajnos nem 500 ft, de izlesesebb es biztonsagosabb is :)
 
Sziasztok.
Titán elektróda ide titán elektróda oda ma járt le a kéthetes tesztem. Elöször én is fém "rozsdamentes" lisztszitával próbálkoztam. Max 2 nap alatt berozsdásodott és már alig "föstölt". Ezenkívül Viktor írta, hogy nem tudjuk mi oldódik a vízbe ezekből az anyagokból. Én is megrendeltem a kínai titánt de még nem ért ide. Aztán jött egy gondolat. Munkahelyemen könnyen hozzájutok injekciós tűhöz. Legjobb tudomásom szerin rozsdamentes és saválló. Uccu neki 20db-tól nem megy tönkre a cég egy próbár meg ér. Pontosan két hete üzemel tökéletesen napi 30 percet 20 részletben. Oxidáció,lepattogás nincs. Csak úgy ontja kicsiny testéböl a micro buborékokat. Így jön a következő darab már a dizájnra is odafigyelve.
 
Back
Oldal tetejére