• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 240 literes sügeres

B_Tamás

Legenda
sziasztok,

a nagy érdeklődésre való tekintettel úgy döntöttem, hogy indítok egy naplót az új akváriumomhoz… 😊😊

teknika:
üveg: GA 120P opti white (120x45x45)
pilács: twinstar light III SA
szűrés: egy eheim 2075 és egy 2275 seachem matrix-szal, aktiv szénnel, perlonnal, purigennel töltve
co2: GA nagynyomású rendszere, külső diffúzorral beoldva

hardscape:
táptalaj: tropica
talaj: valami jappán, de állítólag nem nyeli a foszfátot 😂
dekkorhomok: jbl sansibar river
fa: mangrove

növényzet:
hemianthus tenellum
microsorum mini coral
blyxa japonica (a kedvencem 😍)
valisneria gigantis
rotala green
valamilyen hínár
valamilyen úszónövény a fiam bettásából
+ egy szép szines növény, aminek nem tudom a nevét, úgyhogy a fa elé ültettem, hogy ti is jól megnézhessétek és eláruljátok nekem, hogy ez mi… 😊

víz:
ro, 120 tds-ig visszasózva

táp:
apt zero

halak:
boliviai tarkasügerek
kakadu sügerek
espei razbórák
galaxy razbórák

garnélák:
malawák

a koncepció:
1. egy nagy úszótérrel rendelkező, egyszerű, világos, könnyen megépíthető és karbantartható scape
2. hosszú évekig afrikai sügereztem, most ki akartam próbálni a dél amerikaikból is párat.
3. régóta le akartam cserélni a rosszul felhelyezett fekete háttérfóliát egy fehér/opál-ra, sajnos most is béna voltam, sajnos most sem sikerült jól megoldani ezt a feladatot… 😡😡😡😱🙈

bármilyen észrevételt, javaslatot, ötletet szívesen fogadok, algamentes boldog új évet kívánok nektek!!! 😊

íme pár fotó az építkezésről:

IMG_1151.jpegIMG_1152.jpegIMG_1153.jpegIMG_1156.jpeg
 
Utoljára módosított:
sajnos komoly alga problémáim voltak az elmúlt hónapokban, ezért nem jelentkeztem…. 😔
először agancs, aztán ecset, most meg már zöld szálas algáim is vannak. 🙈
heti 50% vízcserével, easycarbo helyi adagolással és úszónövényekkel próbálom felvenni a harcot az algák ellen…
ez az apt zero nem az igazi, a növények ugyan nagyon lassan nőnek tőle, ez az egy előnye vitathatatlan, de amikor még Green Aqua Micro Macro-et használtam, jóval kevesebb algám volt….

íme egy mai kép a scape-ről:

IMG_1486.jpeg
 
Én is beszívtam a Zerot. Kezdetben szép volt minden és nagyon lassan nőttek a növények. De aztán jött a küzdelem az algákkal és szenvedő növényekkel. Mióta átálltam Completre sokkal szebb minden, de sajnos gyorsabban is nőnek. Az alga az egyik akváriumból eltűnt, a másikban sajnos még van valamennyi, de ez inkább az én lustaságom számlájára írható. Jó egyébként a Zero, de kellene méregetni és egy kevés tápot még adagolni. Arra is gondoltam, hogy felváltva adom a Zerot és a Comletet. Tápodagolóm van, így ez nem lenne probléma.
 
Én is beszívtam a Zerot. Kezdetben szép volt minden és nagyon lassan nőttek a növények. De aztán jött a küzdelem az algákkal és szenvedő növényekkel. Mióta átálltam Completre sokkal szebb minden, de sajnos gyorsabban is nőnek. Az alga az egyik akváriumból eltűnt, a másikban sajnos még van valamennyi, de ez inkább az én lustaságom számlájára írható. Jó egyébként a Zero, de kellene méregetni és egy kevés tápot még adagolni. Arra is gondoltam, hogy felváltva adom a Zerot és a Comletet. Tápodagolóm van, így ez nem lenne probléma.
pont erre gondoltam én is, hogy vagy beadom a derekam és elkezdek méregetni, vagy átállok complete-re… 😊😊
 
Back
Oldal tetejére