• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok,
tippet szeretnék kérni tőletek.
Egy do!aqua diffúzorom van, azzal oldom be a co2-t. Lassan már ömlik be a co2, de a dc még midnig csak sötétzöld, illetve jbl proscannel ellenőrizve is édes kevés a co2. nem oldódik be rendesen.
valami tippet tudtok adni hogy hova rakjam a difit vagy mi lehet a gond? :) most a lillyvel szemben van a difi. Valami jobb beoldási módszer nincsen? külső reaktort nem szeretnék
köszönöm
 
Sziasztok,
tippet szeretnék kérni tőletek.
Egy do!aqua diffúzorom van, azzal oldom be a co2-t. Lassan már ömlik be a co2, de a dc még midnig csak sötétzöld, illetve jbl proscannel ellenőrizve is édes kevés a co2. nem oldódik be rendesen.
valami tippet tudtok adni hogy hova rakjam a difit vagy mi lehet a gond? :) most a lillyvel szemben van a difi. Valami jobb beoldási módszer nincsen? külső reaktort nem szeretnék
köszönöm
Kh mennyi? Vizfelszin mozog? Elég apró bubikat ereget a difi?
 
Sziasztok,
tippet szeretnék kérni tőletek.
Egy do!aqua diffúzorom van, azzal oldom be a co2-t. Lassan már ömlik be a co2, de a dc még midnig csak sötétzöld, illetve jbl proscannel ellenőrizve is édes kevés a co2. nem oldódik be rendesen.
valami tippet tudtok adni hogy hova rakjam a difit vagy mi lehet a gond? :) most a lillyvel szemben van a difi. Valami jobb beoldási módszer nincsen? külső reaktort nem szeretnék
köszönöm
Tudnál feltenni egy képet?
 
Eddig jól működött? Vagy új a difi?
nem új, de bazira elkezdett algásodni az akvárium és már mindent kipróbáltam, 2 hete vettem egy tesztet és akkor láttam, hogy kevés a co2. zöld volt a dc és azt hittem elég lesz. Egyébként érdekes, mert ha feljebb tekerem elkezdenek pipálni a halak, de a teszt sem mutat több co2-t és a dc se sokat változik, szóval nem értem az egészet
 
Drop checkert mosd ki. Szárítsd ki. Töltsd fel újra.

Korábban mindig erős volt az áramlás. Nem tudom ez változott e.

Világításod 6-7 óra?

Egy totál fotó jó lenne.
 
Drop checkert mosd ki. Szárítsd ki. Töltsd fel újra.

Korábban mindig erős volt az áramlás. Nem tudom ez változott e.

Világításod 6-7 óra?

Egy totál fotó jó lenne.

Az áramlás nálam mindig elég húzós téma, mivel a 2075 csöve ami a lillyhez megy le van szűkítve ha jól emlékszem 16/22-ről 12/16-ra és ugye a szűkítésnek köszönhetően is nő az áramlat.
Már megtömtem egy kosarat bio rio-val és fél gőzre van állítva a szűrő is. Ennek függvényében ilyen az áramlat:

A világítás már csak fél gőzzel megy, azaz 48w, 30 cm magasan a vízfelszíntől. 15:00-15:30 dimmel 100%-ra és 20:30-21:00-ra 0%-ra. , tehát durván 5 órát megy a 48w és még 1 órát dimmel, tehát 6 óra fény megy most fölötte.
Múlt héten hoztam tőletek egy doboz hc-t mert a mostani elég rossz állapotban volt már a sok alga miatt. Azokat beraktam, egyelőre szépen fejlődnek és úgy látom még nem algásak, de gondolom ez csak idő kérdése.
Teljesen tanácstalan vagyok. Ilyen alga invázióm még nem volt.
Fotó:
fel1.jpg
 
Sajnos nem tudok hasznos recepttel szolgálni, csak azért írok, hogy:
1. sajnálom, hogy elárasztott a fonal és ez kedvedet szegi. Ne csüggedj, ebből még simán ki tudsz jönni jól is, ez nem olyan rossz, mint mondjuk egy ecset, vagy cyano támadás. A növényeket ha jól látom, egyáltalán nem fojtotta meg.
2. kövezz meg, de ez így nem is néz ki olyan rosszul. Kinek kell a parvula, ha ilyen szép fonal mező van, nem? :)
 
Világításod, szűrésed nem lehet gond. CO2 oldalról kellene keresni a bajt. Algaevők vannak?

Az akvárium simán csak algás, menthető. Én nyomnék rá egy 3 napos sötétkúrát startnak. A maradékkal meg elkardoznék
 
Basszus én sírtam múltkor még egy kis fonal miatt,de a tied barátom nem piskóta:eek:.
Abban viszont egyetértek @Jopet -el ,hogy jobb mint egy agresszív ecset pl.
Semmiképp ne csüggedj,szerintem is menthető a helyzet;)Kitartás
szerk:nálam akkor huzodott vissza ,amikor kicseréltem az egyik csövet növényesre.Eltűnt..... ,és miután ujra visszatettem a daylight csövet ,már nem jött vissza.
 
Sajnos nem tudok hasznos recepttel szolgálni, csak azért írok, hogy:
1. sajnálom, hogy elárasztott a fonal és ez kedvedet szegi. Ne csüggedj, ebből még simán ki tudsz jönni jól is, ez nem olyan rossz, mint mondjuk egy ecset, vagy cyano támadás. A növényeket ha jól látom, egyáltalán nem fojtotta meg.
2. kövezz meg, de ez így nem is néz ki olyan rosszul. Kinek kell a parvula, ha ilyen szép fonal mező van, nem? :)

Köszönöm az együttérzést :) ha nagyon szeretnél parvulázni akkor holnap szívesen látlak és vihetsz helyette ezt :) :D

Ezen az utolsó fotón nem a Do difi van. Csak egy sima japán style nem?
igen ez egy sima japán, most a do!aqua ázik a superge oldatban, holnap rakom vissza. Ez csak tartalék.

Világításod, szűrésed nem lehet gond. CO2 oldalról kellene keresni a bajt. Algaevők vannak?

Az akvárium simán csak algás, menthető. Én nyomnék rá egy 3 napos sötétkúrát startnak. A maradékkal meg elkardoznék
algaevőnek van 5 oto, 3 géb, 10 amano. szinte senki semmit nem csinál. Azt hiszem hogy hozni fogok fonalalgázót hátha rákattan.
Tápozás miatt nem lehetnek gondok?

Co2-nél még mi lehet a baj? rakjak fel egy videót a do!aquaról is?


Basszus én sírtam múltkor még egy kis fonal miatt,de a tied barátom nem piskóta:eek:.
Abban viszont egyetértek @Jopet -el ,hogy jobb mint egy agresszív ecset pl.
Semmiképp ne csüggedj,szerintem is menthető a helyzet;)Kitartás
szerk:nálam akkor huzodott vissza ,amikor kicseréltem az egyik csövet növényesre.Eltűnt..... ,és miután ujra visszatettem a daylight csövet ,már nem jött vissza.
nem csüggedek, csak előre :) már csak le kell gyűrni és köszönöm :)
 
  • Ez a dekor szikla minden GERONIMO megfog. Szó szerint. A lukak tele vannak szemettel, halkajával stb. Ha nem porszívózod, takarítod vízcserénél előbb utóbb gond lesz
  • A HC friss ültetés ott az átszokás miatt jöhet alga. Lehet pont ezt látjuk az előtéren.
  • A szűrőd nem kavarja végre a felszínt így ennyi gáz akár elég is lehet. Bár ez a nano difi mennyiség nem sokat mond.
  • Tápozás passz. Most épp nem tudom melyiket használod. Ha egyensúly és rendszeresség van, akkor nem lehet gond.
  • Vízhőmérséklet rendben gondolom? 25 alatt?
  • Nem lehet, hogy túl sok más fény van a szobában?
 
Back
Oldal tetejére