• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Ui: bps ok. Nekem ugy tunik hogy csak gyulik a szelen a sok bubi nem dobalja
kivettem a kerámiát :) körülötte a tömítés egy helyen mintha meg lenne vágva :) lehet, hogy ott megy ki a co2 és felül körben meg jön ki, de holnap megvizsgálom :D
 
kivettem a kerámiát :) körülötte a tömítés egy helyen mintha meg lenne vágva :) lehet, hogy ott megy ki a co2 és felül körben meg jön ki, de holnap megvizsgálom :D

Nah most már gép mellől, így kényelmesebb. Meg kell nézni a tömítést. Azért potyog a nagy bubi is.
De megtehetnéd, hogy a hálózati nyomást megnézed. Ezeknek a porlasztóknak elég 1.5 bar. ha túl sok az okozhat ilyesmit.
 
Nah most már gép mellől, így kényelmesebb. Meg kell nézni a tömítést. Azért potyog a nagy bubi is.
De megtehetnéd, hogy a hálózati nyomást megnézed. Ezeknek a porlasztóknak elég 1.5 bar. ha túl sok az okozhat ilyesmit.
rendben :) a do!aqua difihez is elég a 1,5? :)
 
apropó, még mielőtt elfeljtem, lehet, hogy a do!aqua azért porlaszott nagy bubikkal mer magas volt a nyomás? :)
Sanszos! Én úgy figyeltem meg a kerámia difijeimet és az aromizert is, hogy minél közelebb vagy a minimális munkanyomáshiz, annál apróbb bubikat gyártanak. Persze csak a jó minőségű kerámiára vonatkozik a dolog.
Ja, és azért azt is figyelembe kell venni, hogy mennyi gáz megy így át a kerámián, mert lehet, hogy apró bubik keletkeznek, de mégis kevés gáz jut az akvába.
 
Sziasztok, egy JBL proflora direct inline diffuzorral kapcsolatban otletelgetek. A leirasaban az szerepel, hogy a nyomoagra kell kotni minnel kozelebb a szurohoz. Ez rendben is van, nekem is igy mukodik lassan 3 honapja (bar inkabb van kozelebb az akvahoz mint a szurohoz a hely miatt), csak kicsit zavar, hogy eszmeletlenul sok buborekot nyom az vizbe, ami rogton fel is megy a vizfelszinre, szerintem a beoldodas nem igazan jo igy.... A munkanyomast 2 bar.ra allitottam nem tudom ez megfelelo-e.
Egy videon lattam a youtubon, hogy valaki a szivoagra kototte a DIY inline diffuzora, ez jarhato ut vajon? Nem tudom mennyire szerencses a CO2-t attolni a bacikon, viszont a beoldodas nagysagrendekkel jobb lenne....
Van valakinek tapasztalata errol?
 
Sziasztok! Egy új 40 literes nano beüzemelését tervezem és első körben szeretném megspórolni a CO2 felszerelést, vagy legalább is egy részét. Na nem úgy, hogy low-tech lesz, hanem a mostan 100 literes akváriumomhoz használt 2kg-os palackot szeretném elosztani a két akvárium között.

Mivel a nagyobbikban most CO2 reaktor dolgozik, úgy gondolom, hogy a másikba is egy reaktort célszerű használnom, mert a nyomást akkor tudom legjobban elosztani. A palackból kijövő CO2 csövet egy T idommal ketté osztanám, és a kis akvárium felé még rátennék egy csapot. Így vajon megoldható, hogy a kicsi kb. fele annyi gázt kapjon mint a nagy?

Mindkét akváriumon külső szűrő lenne, a nagyon Tetra EX 1200, a kicsinre pedig egy JBL e401 lesz beszerezve (ez még változhat.)
 
Sziasztok! Egy új 40 literes nano beüzemelését tervezem és első körben szeretném megspórolni a CO2 felszerelést, vagy legalább is egy részét. Na nem úgy, hogy low-tech lesz, hanem a mostan 100 literes akváriumomhoz használt 2kg-os palackot szeretném elosztani a két akvárium között.

Mivel a nagyobbikban most CO2 reaktor dolgozik, úgy gondolom, hogy a másikba is egy reaktort célszerű használnom, mert a nyomást akkor tudom legjobban elosztani. A palackból kijövő CO2 csövet egy T idommal ketté osztanám, és a kis akvárium felé még rátennék egy csapot. Így vajon megoldható, hogy a kicsi kb. fele annyi gázt kapjon mint a nagy?

Mindkét akváriumon külső szűrő lenne, a nagyon Tetra EX 1200, a kicsinre pedig egy JBL e401 lesz beszerezve (ez még változhat.)
Szerintem megoldható!

Egy-egy szelepet kell betenned mindkét! ágba a mennyiség szabályozására. Ennyi.

Gondolj csak a cégeknél a gázrendszerekre. Sőt, otthon a tűzhelyed sem ég egyforma erősséggel, annyira nyitod ki a tűzhelyeden, amennyire akarod.
 
Sziasztok.

Azután szeretnék érdeklődni, hogy a co2 beoldás megfelelő-e a lényeg ,hogy a szűrőm belekap a bubikba és megkeveri őket az akváriumban /elég apró bubik/ ez így elég szerintetek?
Vagy valami ötlet?
 
DC-t üzemeld be, rakosgasd ide-oda az akváriumban néhány napig, és akkor kiderül hogy milyen a CO2 eloszlásod.

Mágusnak kellene lenni ahhoz, hogy a kérdésedre valaki is egzakt választ tudjon adni.
 
Utoljára módosított:
Nekem az esőztetővel szemközti oldalon van a diffi. Az áramlás lefelé kényszeríti a bubikat, s vissza viszi az esőztetőig, s ujra körbejár.
 
Sziasztok!

Egy 50 és egy 20 literes akváriumnak egy palackról történik a CO2 ellátása. A mágnesszelep után vagy egy T-elosztó, illetve a 20 literes felé menő ágon vagy egy Camozzi is. Mindkét ág végén üveg difi van. Az a gondom, hogy pár napja eltört az 50 literes difije, így lecseréltem egy újra. Azóta nem tudom megoldani, hogy a 20 literes felé is menjen a CO2. Pontosabban elmegy odáig, de nem indul meg a porlasztás. Már kivettem a Camozzit is, de úgy se. Számtalanszor szétszedtem, majd összeraktam, de semmi. Korábban is volt ilyen gondom tisztítás után, de egy szétszerelés/összerakás mindig megoldotta a dolgot. Most nem...

Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan oldhatnám meg?
 
Back
Oldal tetejére