• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

  • Ez a dekor szikla minden GERONIMO megfog. Szó szerint. A lukak tele vannak szemettel, halkajával stb. Ha nem porszívózod, takarítod vízcserénél előbb utóbb gond lesz
  • A HC friss ültetés ott az átszokás miatt jöhet alga. Lehet pont ezt látjuk az előtéren.
  • A szűrőd nem kavarja végre a felszínt így ennyi gáz akár elég is lehet. Bár ez a nano difi mennyiség nem sokat mond.
  • Tápozás passz. Most épp nem tudom melyiket használod. Ha egyensúly és rendszeresség van, akkor nem lehet gond.
  • Vízhőmérséklet rendben gondolom? 25 alatt?
  • Nem lehet, hogy túl sok más fény van a szobában?

A sziklára rá fogok akkor állni.
A HC-nál én is gondoltam arra, hogy levélváltás van.
Holnap dobok fel egy képet a do!aqua difiről is, hogy mennyire nyomja, egyébként feljebb tekerem én ha kell csak a halak ne pipáljanak :D
Tápozás: ADA Step2 5 mili/nap Brighty K 5mili/par carbo 5mili/nap. Lehet hogy kellene foszfát? múltkor mikor voltam kint hoztam tesztet is meg port is, de kimutathatatlan a foszfát mennyiség(0).
Vízhőmérséklet: 23fok.
A lakás elég sötét, úgyhogy nem gondolnám, hacsak a monitor nem számít erős fénynek :)
 
Co2-nél még mi lehet a baj? rakjak fel egy videót a do!aquaról is?
Ja, mert ez a mostani nem sokkal jobb, mint ha csövet csak úgy minden nélkül bele lógatnád. Ennél tartaléknak még a vatta korongos nagyon diy difi is mérföldekkel jobb.
 
Az áramlás nálam mindig elég húzós téma, mivel a 2075 csöve ami a lillyhez megy le van szűkítve ha jól emlékszem 16/22-ről 12/16-ra és ugye a szűkítésnek köszönhetően is nő az áramlat.
Már megtömtem egy kosarat bio rio-val és fél gőzre van állítva a szűrő is. Ennek függvényében ilyen az áramlat:

A világítás már csak fél gőzzel megy, azaz 48w, 30 cm magasan a vízfelszíntől. 15:00-15:30 dimmel 100%-ra és 20:30-21:00-ra 0%-ra. , tehát durván 5 órát megy a 48w és még 1 órát dimmel, tehát 6 óra fény megy most fölötte.
Múlt héten hoztam tőletek egy doboz hc-t mert a mostani elég rossz állapotban volt már a sok alga miatt. Azokat beraktam, egyelőre szépen fejlődnek és úgy látom még nem algásak, de gondolom ez csak idő kérdése.
Teljesen tanácstalan vagyok. Ilyen alga invázióm még nem volt.
Fotó:
View attachment 7099
Bocsi, átérzem, de elsőre az jött, "de jól néz ki". Részvétem az alga miatt
 
Sziaztok nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdést, ha nem akkor előre is elnézést kérek.
Szeretnék venni egy minőségibb diffúzort, mondjuk egy Do!Aqua-t,
Melyik a legjobb választás egy 72 literes akváriumba nagynyomású rendszer mellé? 15D, 20D vagy 30D?
A választ előre is köszönöm.
 
Sziaztok nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdést, ha nem akkor előre is elnézést kérek.
Szeretnék venni egy minőségibb diffúzort, mondjuk egy Do!Aqua-t,
Melyik a legjobb választás egy 72 literes akváriumba nagynyomású rendszer mellé? 15D, 20D vagy 30D?
A választ előre is köszönöm.

Do!Aqua-ból a 20D való erre a méretre.
http://www.greenaqua.hu/hu/ada-do-aqua-diffuzor-20d-kicsi.html
A 20d diffúzort 20mm-es kerámiabetéte miatt kisméretű akváriumokhoz tervezték. 60-75cm széles akváriumokhoz ajánlott.
 
Ja, mert ez a mostani nem sokkal jobb, mint ha csövet csak úgy minden nélkül bele lógatnád. Ennél tartaléknak még a vatta korongos nagyon diy difi is mérföldekkel jobb.
Tanoncként azt merném megjegyezni,hogy ezen a videón látott diffúzor nem teszi a dolgát rendesen.Azok a bubik amiket ereget egy az egybe mennek a szabadba.
 
Utoljára módosított:
Mi a véleményetek a rozsdamentes fém diffikről? Tudom, a funkcióját ellátja, esztétikailag sem egy utolsó, de akvában a promót leszámítva nem láttam.

$_57.JPG $_59.JPG
 
Mi a véleményetek a rozsdamentes fém diffikről? Tudom, a funkcióját ellátja, esztétikailag sem egy utolsó, de akvában a promót leszámítva nem láttam.

Az oka annyi, hogy a minőségéhez képest meglehetősen drága sajnos.
 
Gondolom ez az oka, hogy nem használnak az akvában követ, sziklát..:ROFLMAO:
Hát még csipeszt, vagy ollót! ;)
Befolyót törtem már úgy el, hogy az akváriumban hagyva emelgettem, pakolásztam a szűrőt. Az U alak nem bírta a kiképzést. :D
 
Back
Oldal tetejére