• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A domboldal-The hillside

kisszsu

Kertész szaki
Sziasztok!

Az akvárium március 16.-án startolt.
Nagyon tetszet Stevo lávaköves aksija és Viktor Reborn akváriuma.
Mivel az akvárium 60*30 alapterületű ezért nagy dolgokat nem nagyon lehet csinálni, de azért próbálkozok.:rolleyes:

Táptalaj: DRAK Terrdrakon 250 g
Általános aljzat:AZOO Plant Grower Bed (Teljesen meg vagyok vele elégedve. Eddig ADA Africana talajom volt azzal is meg voltam elégedve.(y) )

Növények: Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Eleocharis parvula
Riccardia graeffei
Rotala indica
Hemianthus micranthemoides
Cryptocoryne parva
Littorella uniflora
Eleocharis acicularis
egy kis stau, egy kis piros nem tudom a nevét . Mondjuk képen nem is nagyon látszik még, de ott van, fejlődik.

Tápozás: TF micro-macro
vízcserekor Nutrafin Cycle baktérium kultúra

Szűrés: Eheim Professionel 2224, Substrat Pro,Matrix, szívacs, perlonvatta,Seachem Purigen.

Világítás: Hagen armatúra 2*24 Watt. 6,5 óra

Co2: nagynyomású 5 kg palack, diffúzor

Halak: Törpe szívóharcsa
Amanda lazac
Corydoras pygmaeus

Garnélák: Amano
Red Sherry
Neocaridina heteropoda

Vízcsere: 2/3 RO 1/3 csapvíz.

Mivel a szűrő bejáratott és a régi akváriumvízből a fele visszakerült, ezért már az elején a szokásos heti 30-40%-os vízcserét csinálom.
Alga még nincs, remélem nem is lesz.:sneaky:
Egy kicsit más akváriumot szerettem volna csinálni, könnyen kezelhetőt (remélem az lesz), mert idő az nem sok lesz.:confused:

Rendezgetés:

IMG_4330.JPG


1.nap

IMG_4331.JPG


14.nap

IMG_4375.JPG
 
Gratu az új starthoz (y) Az előző topikban már szép nagy susnyás volt mielőtt átalakítottad. :)

A legnagyobb fejlődést a szűrő beszívón lehet látni :D
Szép lesz az aki biztos vagyok benne. Valahogy megint van egy kis csajszis hangulata. Talána a fotó ahogyan készíted. Egy picit több pink van benne?
De ettől egyedi (y)
 
Megtiszteltetés, hogy valakit "megihletett" az aksim, örülök neki. :) Annak meg pláne, hogy nem is akármilyen akváriumot sikerült összehoznod, gratu! (y) Ezzel az ütemmel 2 hónapon belül komoly karbantartások kezdődhetnek majd el. :D
 
Egy picit több pink van benne?

A fényképezés még mindig nem az erősségem:mad:
csináltam egy talán nem pinkeset:rolleyes:

IMG_4381.JPG


Megtiszteltetés, hogy valakit "megihletett" az aksim, örülök neki. :) Annak meg pláne, hogy nem is akármilyen akváriumot sikerült összehoznod, gratu! (y) Ezzel az ütemmel 2 hónapon belül komoly karbantartások kezdődhetnek majd el. :D
Köszi(y)

szép lesz -- tényleg csajos. Kíváncsi vagyok milyen halak kerülnek majd bele

köszi, amanda lazac van benne csak mindig elbújnak:confused: és még beleolvadnak a környezetükbe. Majd ha zöld lesz minden akkor jobban látszódnak.
 
Sziasztok!

Tegnap volt 4 hetes az akvárium.
A rotalát hétfőn megnyírtam de úgy látszik nem alaposan:confused: .
Viszont a HM-et nagyon, de nőt azóta 3 cm.
Bekerült pár szál Ludwigia sp. a HM közé.
Alga halványan a köveken de nem vészes.
Ma volt szűrő takarítás és vízcsere.

IMG_4556.JPG




A nyuszi hozott nekem egy új szekrényt, vagyis nekem új, használtan vettem jó pénzért :D . Köszi ikiriki(y)
Ma sikerült össze hangolni a fiúkat, és átvarázsolták nekem az akváriumot a helyére.
Most csak a szekrényt nézzétek :D:D:D

IMG_4557.JPG
 
Sziasztok!

Már jó régen írtam. Sok változás nem történt nyírás két-három hetente.
Ma holnap hm, hc nyírás.
Sokat nem tudok foglalkozni az akváriummal és a fórummal se:cry: , és még a kép is elég :poop:. De azért igyekszem.:cool:

IMG_4726.JPG[
 
Nagyon tetszik, üde zöld az egész! De a fotó méretével nem vagyok kibékülve, örülnék egy jóóóóó nagy képnek, hogy berobbanjon az egész az arcba' :D
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére