• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Another Way

Szép egészséges kis kert!(y)

Köszönöm szépen! Azért hagy még némi kívánnivalót maga után, a hátsó részben élő Echindorus quadricostatus állandóan hozza friss hajtásokat, új leveleket, de néhány nap múlva a levelek elkezdenek szétfoszlani, csak az erezet marad meg a többi szésze egyszerűen felszívódik(picit megfakul, de nem sárgul vagy barnul, majd egyre átlátszóbb lesz végül kilyukad). Arra gyanakodok hogy túlságosan savas a víz pH 5,5 környékén van jelenleg, de vízcsere után is 6 körülire megy csak fel. Gondolom a fából áznak ki valamilyen savak, mivel CO2 adagolás nincsen.
 
Egyre bátrabb lesz, már ha megy a világítás akkor is mászkál és keresgél, főleg a nagyobbik. A kicsi egyenlőre csak sötétben mutatkozik. Már akkor sem dobnám ki őket ha a növényeim ennék... :)
 
Tegnap végre sikerült szereznem forrásvizet Velemből. A nyári kánikulában sajnos kiszáradt a forrás, de az utóbbi idők esői nagyjából pótolták a hiányzó vizet a hegyből. Mindjárt le is cseréltem 20 l-t az akiban, néhány túlnőtt növényt pedig visszavágtam. Ma pedig megérkeztek az új led csövek, 60 cm, 10W, 10 db led. A lila csövet kivettem, helyére a régi fehér 8W-144 ledes csövet tettem, vele párhuzamosan pedig a 2 db új 10W -os csövet tettem be. Jóval világosabb lett az aki az upgrade után... :)
Ma reggelre a petés CRS-ről eltűntek a peték, remélem nem eldobta őket... :woot:
 
Tudom nem túl éles a videó képe, de én közönséges vizi ászkának azonosítottam be. Nincsenek erős csáprágói, a szemei nem is látszanak, leginkább a pincebogárra emlékeztet. :)
 
1 óra és kb 30 ellőtt kép után végre egyszer megállt egy helyben míg fotóztam:
IMG_5636.JPG


Ha dobok be kis garnikaját arra mindig előjön(nek). :)
Az ászkavadászat "mellékterméke":
IMG_5639.JPG


Az első picike CRS ami nálam született. :)
 
Három hónapos lett a palu, ennek örömére készítettem néhány képet. Főképp a gyakorlás miatt, mert a vakus fotózást eddig ha lehetett elkerültem, de ma valahogy elkapott az ihlet. :)
A jelenlegi állapot.
 
óó ahogy egyre többet nézelődök itt a fórumon, annál több környékbelit találok :D
nagyon szép a palu, a kis crs-ekhez pedig külön gratulálok!!!! :)
 
Észrevettem egy fura dolgot, az utolsó 1 héttel ezelőtti szűrőtisztításnál betettem a szűrőbe egy zacsi Purigent, mivel eléggé barnás színe volt a leszívott víznek. Első nap még semmi furcsát nem vettem észre, azon kívül hogy már látszott a Seachem Purigen hatása, szemmel láthatóan tisztult a víz. Második nap a garnélák(az amanokat leszámítva) szinte egytől egyig a felszín közelében a növényekre kapaszkodva kuksoltak. Előbb oxigénhiányra gondoltam, ezért beüzemeltem napközbenre is a légpumpát. Ez nem hatotta meg a garnikat, következő nap is ugyanúgy mozdulatlanul "vártak" a levelek alatt. Megijedtem hogy baj van ezért cseréltem 30% vizet, vízcsere után újra mászkálni kezdett 2 CRS, keresgéltek a talajon. Estére újra felköltöztek a levelekre. Ez így ment még 2 napig. Gondolkoztam hogy mi változtatás történt a nagyobb vízcsere óta, először nem ugrott be a Seachem Purigen, aztán eszembe jutott hogy beletettem a szűrőbe, de el is hessegettem a gondolatot, mert a régi akinál hasonló probléma nem volt, pedig a gyökerek miatt állandóan Purigennel ment. Tegnap este már rendesen berezeltem hogy semmi változás nincs, ezért kivettem a szűrőből a purit. Hátha valami olyat is kivett a vízből ami jó volt a garniknak... Pluszban bedobtam 2 száraz tölgylevelet, hátha használ. Láss csodát a reggeli lámpagyújtás az összes CRS-t a talajon érte, boldogan keresgéltek. :)
Most is csak arra tudok gondolni hogy valami szerves vegyületet kitisztított a puri a vízből és ezért érezték rosszul magukat a garnélák. Tapasztalt valaki hasonlót?
 
Nem lehet, hogy regeneráltad a purigent, és nem tisztult ki belőle a vegyszer teljesen?
 
Regenerált Seachem Purigen volt, igen. Cloroxozás után jól átöblítettem zuhannyal, és egy dunsztosüveg vízkezelős (seachem prime) vízbe tettem, abban állt az aki indítása után 1 hónappal(kb október közepe), ezidáig. Mielőtt újra felhasználtam megint átöblítettem zuhannyal. Ennek ellenére elképzelhető hogy valami maradt a benne, mivel ilyet eddig még nem láttam. :confused:
 
Csak egyszer kb 1 hét után, és újra vízkezelős vízzel töltöttem fel, bár a koncentráció már nem lehetett olyan erős mint az első áztatásnál(néhány csepp fél liter vízhez), mert elfogyott a Prime. Azt hiszem megy a WC tartályba, ott tuti átmosódik, ha nem akkor kuka. :) Egyébként semmiféle vegyszer szaga nincs jelenleg sem.
 
Hát nekem ez a wc tartályos ötlet tuti nem jutott volna eszembe :D de egy próbát tutira megér.
Sajnos a szag nem mindig marad meg akkor sem ha még van benne olyan anyag ami nem oda való...
 
Back
Oldal tetejére