• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Another Way

Pillanatragasztóval rögzíteni a mohákat! Hát, te nem követed ezt a 'mainstream' technikát, amit általában szokás... :D
Ellenben nagyon tetszik ez a kis palu, bár én ezt a biológiai szűrés nélküli dolgot elfelejteném... Szerintem nagyobbat lehet vele bukni, mint nyerni, de lehet kísérletezni.
Mindenesetre sok sikert, kíváncsi vagyok a folytatásra! :)
 
Köszönöm! :)

Pillanatragasztóval rögzíteni a mohákat! Hát, te nem követed ezt a 'mainstream' technikát, amit általában szokás... :D

Bármilyen meglepő de én is a GA-s srácoktól láttam először mikor workshop-on a sziklás akit rendezték be. :)
Green Aqua 60P akvárium workshop - FOTÓK!
Először azt hittem el fog az egész moha pusztulnia ragacstól, de nem...
Ezután kipróbáltam, az előző akváriumomban tökéletesen működött, de úgytűnik szárazföldi mohákkal is alkalmazható. Egy dologra kell vigyázni hogy minimális mennyiségű ragasztó legyen használva, különben a ragasztott rész nagyon nehezen(vagy egyátalán nem) indul meg, emellett az esetlegesen kifolyt ragasztó ha vízbe került szépen kifehéredik és nem túl esztétikus. Az első néhány mohacsomóval meg is jártam anno, nagyobb lett a ragasztófolt mint a beleragasztott moha. :)
 
Meg tudnád mondani hogy konkrétan milyen pillanatragasztot használtál? Csak mert ha nálad már bevált egy,akkor nem kezdek el keresgélni:-D köszi!

Tapatalk 2-vel küldve az én LT22i-ről
 
Most LOCTITE SUPER BOND Power Gel -el ragasztottam. Fekete tubus, fehér kupak, piros fehér felirattal. A "P" betűs barkácsáruházban a pénztár környékén lehet találni. :) Előtte valami más volt, nem emlékszem pontosan, de az is géles volt. Egyikkel sem volt különösebb probléma, szerintem bármelyik géles jó lehet.
 
Nem hagyott nyugodni ez a vízkeménységes dolog, megmértem az itthoni csap és kútvíz értékeit is. :)
Sorrendben csapvíz, kútvíz, akvárium, fentről lefele pedig pH,KH,GH,NO2,NO3, általánosan nézve a sötétebb a magasabb érték, viszont a csap és kútvíz esetében a GH a maximális barnás szín helyett enyhén pirosas/bordós lett. :confused:
Már az akváriumban is magasabb lett a KH, egy csipet szárított-zúzott tojáshéj hatása. :)

IMG_5580.JPG


Néhány reggeli hangulatkép:

IMG_5579.JPG


IMG_5576.JPG


Sajnos egy kis Boraras tegnap reggelre elpusztult, valószínű megsérült a hazafele úton. :(
 
Túl sok változás nem történt, leszámítva hogy némely növény (Staurogyne repens, Littorella uniflora, Bacopa caroliniana) nem szeret nálam. A Staurogyne levelei szétmállottak (ilyet még nem láttam, olyan mintha valami rágta volna a leveleket, napról napra kisebbek lettek), a Littorella pedig csak stagnál, hoz új leveleket, de a külsők meg állandóan elhalnak. A Bacopa caroliniana pedig eldobta minden víz alatti levelét, viszont az emers részen szépen fejlődnek (ahol nem vágtam vissza). Ezt a három növényt leszámítva minden növöget, a Hygrophila corymbosa 'Siamensis' túlságosan is, lassan eléri a fóliát a palu tetején. :) A Parvula az elmúlt 2 hétben rengeteg új levelet hozott. 2 hete nem volt vízcsere, de lassan az esőztető alatt a Parvulában összegyűlt mulmot le kell majd szívnom, érdekes módon a Parvula olyan mint egy koszmágnes, amit közé sodor a víz magától ki nem jön onnan, a garnélák imádják átforgatni. :)
Ma levedlett a legkisebb CRS, gondolom a másik 3 is lassan követni fogja a példáját, az meg már csak hab lenne a tortán ha utána be is petésednének a nőstények. :rolleyes:
A Borarasoknak volt egy nehéz időszakuk betelepítés után, nagyon megfakultak, de mostanra szépen visszajött a színük. Boraraséknál ugyanúgy zajlik az udvarlás mint a guppiknál, hogy a hím kifeszített uszókkal rázkódva köröz a másik körül, vagy ez csak valami rivalizálás lehet? (nem igazán tudom megállapítani melyik milyen nemű :unsure:)
IMG_5583.JPG

IMG_5589.JPG
 
Azért elég szépen alakulgat a palu, a corymbosa-t meg szerintem sűrítsd be, jól nézne ki, ha letopoznád, aztán leszúrnád mellé a levágott hajtásokat.
 
Azért elég szépen alakulgat a palu, a corymbosa-t meg szerintem sűrítsd be, jól nézne ki, ha letopoznád, aztán leszúrnád mellé a levágott hajtásokat.

Víz felett vagy víz alatt vágjam szerinted? Nagyjából vízvonalban hozott néhány mellékágat.
 
Víz felett vagy víz alatt vágjam szerinted? Nagyjából vízvonalban hozott néhány mellékágat.
Ha vízvonalban van pár hajtás, akkor egyértelműen azt kéne elültetni, hisz azok submers levelek. Ha víz felettit, ami emers, ülteted el, akkor víz alatt el fogja dobálni a leveleit.
 
Múlt héten egyik este hazaértem munkából, a villanyt felkapcsolva a szobában, egyből megnéztem az akváriumot hogy oké-e minden. Minden a helyén volt, a halak és a rákok jól voltak, hirtelen megláttam a talajon a parvula közt egy kb fél borsónyi fehéres foltot, ami cikázva berohant a tuskó alá. Nem tudtam mi lehet az ezért másnap megpróbáltam sötétben zseblámpával megkeresni, ráknak tűnt, de mégsem teljesen, mivel lapos volt. Első 2 nap nem találtam semmi szokatlant, aztán egyszercsak megtaláltam a "szépséget". Pincebogárnak tűnt elsőre, azzal a különbséggel hogy az orr része szűkebb a farrésze pedig szélesebb, és 4 szép nagy hátsó lába van. A fényt nagyon nem szereti, egyből menekült. Na mondom ilyen ne legyen már az akiban, a végén még megkajálja a kis borarasokat, elkezdtem csipesszel üldözni, persze mondanom sem kell hogy megfogni nem tudtam, mert fut mint a villám. Az eset után pár napig nem nagyon tudtam az akival foglalkozni, de hétvégén egyik este megint előkerült immár picikét nagyobb volt, kb borsónyi, jobban meg tudtam figyelni mielőtt újra eltűnt. Hosszas googlizás után megtaláltam: valamilyen viziászka, pontosan nehéz meghatározni mert kb 300 fajuk él, abból 250 föld alatti vízekben. Bővebben róluk itt. Az enyém is úgy néz ki mint az itteniek, azzal a különbséggel hogy fehéres-drappos színe van. Miután elolvastam hogy rothadó növényi anyagot esznek picit megnyugodtam, hogy talán nem rágják meg az aki többi lakóját. Fel is hagytam az "üldözésével", ma reggel a garnikkal együtt kajált, egyik sem zavarta a másikat, de ahogy a világítás bekapcsol azonnal eltűnik még mindig. Érdekes kis lény, de azt máig nem tudom hogy honnét kerülhetett be az akiba. Több mint egy hónapja nem került be növény, az is dobozos zselés volt. Lehet hogy a hordóban gyűjtött esővízzel valami pete átjutott a vízszűrőn(50um)? o_O
Szvsz újabb érdekes lakóval gyarapodott az élővilág... :)
 
Lassan 2 hete, hogy nem hallottunk semmit az aksiról, egy pár képnek nemcsak én örülnék szerintem. ;)
 
Lassan 2 hete, hogy nem hallottunk semmit az aksiról, egy pár képnek nemcsak én örülnék szerintem. ;)
Beindult a "nagyüzem" nálunk a melóhelyen, sajnos túl sok időm nem volt(nem is lesz márciusig) foglalkozni az akival. Technikai változás annyi történt hogy a befolyócsövet a jobb áramlás érdekében szétágaztattam, az akiba bejövő U idomot megfúrtam és egy CO2 csövet nyomtam bele, ezt pedig a tuskóra vezettem. Most szépen nedvesen tartja a fa nagy részét. Éjszakára pedig egy porlasztókövön szellőztetem az akit, villany lekapcsolástól (19:00) éjjel 3-ig. Lassan kezdem érezni hogy kevéske a világítás, ezért rendeltem 2 újabb csövet, ezúttal 10x1W power ledest, valószínű hogy a növényest kiveszem, helyére teszem be az egyik jelenlegi fehéret, a mostani fehérek helyére pedig a 2 újat.
Nagyjából 1 hónapja vettem még 10 db Boraras brigittae -t és 4 db Otocinclus Affinis -t, nagyon jól megszokták a környezetet. Red Cherryből megszületett az első generáció, az egyik CRS pedig nagyjából 2 hete bepetésedett. Ennek külön örülök, mert mikor vettem őket abban sem voltam biztos hogy meg tudnak élni nálam ilyen "vad" körülmények közt. Az ászka pedig már nem egyedül van, él egy kisebb is belőle, múltkor láttam együtt őket garnélakaját csemegézni. Ezeken kívül egy mikrocsiga invázió van éppen, nem tudom milyen fajták, de nem nőtt eddig egy sem nagyobbra mint 2-3 mm, olyanok mint egy tányércsiga csak nagyon piciben. Volt olyan nap hogy 10-15 db-ot szedtem ki csipesszel, de most hogy jóval kevesebbet érek rá csigázni nagyon elszaporodtak. Főleg a Parvulát szeretik tisztogatni(?), nem vettem észre hogy bántanák a növényeket.
Holnap lövök pár képet, ha minden összejön... :)
 
Köszi az update-et, jó nézni, ha besűrűsödik a fán lévő növényzet még szebb lesz. ;)
 
Back
Oldal tetejére