• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csobogó

Egyértelműen jobbak ezek a kövek @Pecás , de sajnos ezek sem a legjobbak.
Szerintem próbáld meg az erezetet vízszintesen elrendezni (jobb oldalon a hátsó nagy és az első kicsi tökéletesen áll), a középső kövön lévő kör pedig nem legyen ennyire, vagy inkább semennyire se hangsúlyos. Talán úgy természetesebb lesz az összhatás.
 
A baloldali nagyobbat előbbre hozom, akkor hangsúlyosabb lesz az íve felülnézetben. A mögötte kialakítandó domb fogja megadni szemből az ívet. Van egy-két kisebb, nagyon fekete kövem, azokat megpróbálom még beépíteni domboldal kialakítás közben az aljzatba.
A "karikás" köre mohát szeretnék ragasztani, mert jó érdes a felülete, így aztán a karikából majd csak egy vízszintes vonal marad, így a hangsúlyosságát tompítom majd.
A jobb oldal és a "karikás" közötti résbe kinéztem egy-két pici, de ebbe a szín/minta világba tartozó követ, mert ott a rést túl nagynak érzem.
Este majd igyekszem foglalkozni vele, tegnap nem voltam itthon, bicajoztunk huszadmagammal a Gemencben közel 70 km-t. Nagyon jó volt, időjárás, hangulat, társaság, minden. Jól elfáradtunk, de megérte(y)
 
Az első elrendezéshez: nekem bejön! :) Olyan mintha egy óriás éppen kifelé mászna és a hatalmas ujjaival kapaszkodik. Önmagában a sárgás színű kövek szerintem nem mutatnak jól a többi mellett. A szürke és a rózsaszín viszont mutatósak. Ha választanom kellene, én a rózsákkal bajlódnék.

A másodikhoz: a fehér vonalak egy irányba fussanak. Nekem fehér homok jobban tetszene elöl, a köveken már úgyis van ilyen szín.

Az agyaggolyót mennyiért tudtad megvenni?
 
A kövek mintázata és alakja sajnos nem segíti a vonalakkal kapcsolatos -egyébként jogos- észrevételeknek való megfelelést, de dolgozok az ügyön.
Egyébként egy folyó medrében nem igazán rendezgeti párhuzamba semmi a mintázat alapján a köveket;)
Agyaggolyó kb 800 Ft/5 liter a virágboltban, ahonnan vettem. A zacsiban volt még kb 2 liter, illetve egy kertészeti árudában volt az ismerősömnek kb 3 liter, azt egy 500-asért kaptam meg.

szerk: most délben vettem, ugyanaz a márka, mint amiről linkeltem képet korábban és 840 pénz volt az 5 liter.;)
 
Utoljára módosított:
Holnap este a foci miatt még kétesélyes, de csütörtöktől pakolászás következik itt, a hét végéig pedig szeretném berendezni legalább.
Amim van, beültetem, aztán majd alakul lassan...
 
Jó rég írtam már ide...
A hétvégém nagyon nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, de most már csak lesz valami.
Ami a legfőbb akadály volt: a világítás elkészítése, ugyanis ha a helyére kerül az akva, a világításhoz csak akkor tudok majd hozzáférni, ha kiveszem a helyéről az akvát.
Ma reggel összeragasztottam 2x33 cm-t abból a sínből, amit itt: DIY-LED szalagos világítás | Page 22 | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community láthattok a 433-as hsz-ban.
Ráragasztottam 4x33 cm 7020-as ledszalagot úgy, mint korábban, most szárad/köt, majd este megnézem, mit is csináltam és ha minden OK, akkor mehet a helyére.
Végleges talajemeléshez megvan az agyaggolyó utánpótlás, van geotextilia szerűségem, van táptalajom, általános talajom, a szűrőhöz még nem hozták meg az oda tervezett szivattyút, de van egy tartalék, ami addig bekerülhet.
A meglévő akvákból van némi növény, a 9.-ei összejövetelkor pedig beszerzésre kerül a maradék.
Minden adott tehát ahhoz, hogy most már végre elinduljon.:D

szerk: lemaradt egy fontos adat: ha az alsó értékkel számolok (1000lm/0,5m), akkor is ~2600lm fény fog menni a kb bruttó 43 literre. Az akva fennmaradó része a szűrő lesz. Ez így 60lm/liter fényt jelent majd egy sekély akvában, ami 30 cm magas, de a vízoszlop átlagban 15-20 cm körül lesz. Ennek elégnek kell lennie egy lendületes fejlődéshez.
 
Utoljára módosított:
Jó rég jártam itt!
Végre elmozdulni látszik az aki a holtpontról. A szűrőjét majdnem végleges állapotába összeraktam. Semmi extra: egy ülepítős rész ásványvizes/üdítős kupakokkal és biolabdával, szivacs, perlon (pontosabban kabátbélés, köszönöm @T.Tamás -nak).
15143248683_5e61f39151_b.jpg

15760785581_55834a0e28_b.jpg

15577240418_0f2b52dcb2_b.jpg


A kövek szerintem végleges helyükre kerültek, illetve a talaj emelést is belőttem végleges formájára:
15764216672_6ee894538a_b.jpg

15577489137_aa4676e5df_b.jpg

A baloldalon még lesz egy kő, vagy fa, amire valami növényt akarok tenni. Az még a mai este nótája lesz, hogy mi lesz a befutó verzió.
Ahol a rés van a pajzson, oda jön még egy-két kisebb kavics, a réstől balra pedig a kövek tetejét mohásítani fogom.

Az agyaggolyókra most már a táptalaj és az általános talaj fog következni, szintén reményeim szerint ma este.
Növényeket még nem döntöttem el véglegesen, de az biztos, hogy lesz gyep.;)
 
Jó rég jártam itt!
Végre elmozdulni látszik az aki a holtpontról. A szűrőjét majdnem végleges állapotába összeraktam. Semmi extra: egy ülepítős rész ásványvizes/üdítős kupakokkal és biolabdával, szivacs, perlon (pontosabban kabátbélés, köszönöm @T.Tamás -nak).
15143248683_5e61f39151_b.jpg

15760785581_55834a0e28_b.jpg

15577240418_0f2b52dcb2_b.jpg


A kövek szerintem végleges helyükre kerültek, illetve a talaj emelést is belőttem végleges formájára:
15764216672_6ee894538a_b.jpg

15577489137_aa4676e5df_b.jpg

A baloldalon még lesz egy kő, vagy fa, amire valami növényt akarok tenni. Az még a mai este nótája lesz, hogy mi lesz a befutó verzió.
Ahol a rés van a pajzson, oda jön még egy-két kisebb kavics, a réstől balra pedig a kövek tetejét mohásítani fogom.

Az agyaggolyókra most már a táptalaj és az általános talaj fog következni, szintén reményeim szerint ma este.
Növényeket még nem döntöttem el véglegesen, de az biztos, hogy lesz gyep.;)


Kíváncsian várjuk a többi képet is!
Egyre jobban összeáll a kép! (y)
 
Háááát, most már én is kezdtem türelmetlen lenni.;)
No de tréfát félre: estére megy be a Tropica táptalaj és az Amazonia, amit vasárnap zárás körül @viktorlantos akciójának köszönhetően vettem meg, aztán jöhetnek részben a saját, részben a ReScape-es maradék növények.
Van egy gyönyörű nagy kupac Tropica Bolbitis heudelotii most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua -em, ami elsőre aránytalanul nagynak tűnik ide, de a baloldalon úgyis álcáznom kell a szűrő oldalát, ezért az apraját egy fára kötözve elképzelhető, hogy mégis beteszem.
 
Délben kicsit "homokoztam" a Tropica-val és az Amazonia-val:
15580822130_50e96aca44_b.jpg

Az agyaggolyókra kiegyenlítésképpen töltöttem egy kevés amazoniát, aztán jött a tropca táptalaj olyan szűk 1 cm "vastagon", utána
15579780789_ec9048a8b0_b.jpg

teljes felületben ráterítettem az amazoniát.
Most majd ha asszony pajtit elfuvaroztam, akkor jön a nedvesítés, tömörítés a kövek közötti lyukakba, aztán nagy levegő és ültetés/kötözés, apródonként feltöltés...:D
 
Nem tudtam ellenállni a kísértésnek és egy kis bolbitist csak beraktam, egy fadarabra kötözve. A fa szabad részére fissidenst tervezek kötözni.
A kövekre ragasztott moha saját gyűjtés: ez volt a csónakomban a taposódeszkák oldalára nőve. Hátha megmarad itt is.:)
A parvula mini gyepet tovább fogom telepíteni, de meg kell várjam a bonsai kiegyenesedését. A tripartita japan a bolbitis közé volt nőve, innen mentettem. Kíváncsi leszek rá, mit fog produkálni, illetve ha jól fogja érezni magát, mennyire fog nőni. Nem szeretném túlságosan elereszteni.
A két első sarokban egy-egy kis stau van, talán lesz belőlük egy-egy kis bokor.
Az MC sajna nagon viharvert volt, úgy látszik, a szombati szétszedés óta nehezen viselte a történéseket. Hátha magához tér, esélyt úgy érzem kapni fog.
Az amazonia meglepett kicsit, mert én azt hittem, hogy kemény "golyók" lesznek, de puha. Ültetést is meg kell szokjam bele, mert annyira azért nem nehéz, de előbb-utóbb majd csak belejövök.
 
Így növényekkel még jobban mutat!
Az MC helyre fog rázódni, azzal nem lesz gond. :)
Ahol találkozik a Parvulával, ott majd ő lesz a nyerő, erre ügyelni kell nyírás esetében.
Illetve a moháknál is oda kell figyelni, ha bekerül a parvula közé csak egy darabka is, gyorsan ki kell venni, mert észre sem veszed és már teljesen belenő, akkor már szenvedés kiszedni.

Ha szépen bezöldül majd minden, az első kép nagyon ütős lesz!
 
Köszönöm a biztatást.
Az ültetést majd este folytatom, illetve a domboldalon is lesz szerintem egy kis igazítanivaló. Érdekesen -a manadonál szinte erőteljesebben- roskad a talajom ültetésnél, illetve nagyon fura a puha állaga a talaj szemcséknek a homok/kavics, illetve a manado kemény szemcséi után.
Ma reggel már beindítottam a szűrést is (550 l/h a bruttó 54 literes akksiban) kíváncsi leszek, mi fogad délben.:) Tettem bele jó vastagon perlont, remélem tenni fogja a dolgát.(y)
 
No, befejeztem az ültetést. A térdeim majd' szétmennek, mert az aki a földön van.
Holnap estefele ha végre itthon leszek, akkor beüzemelem a citromsavas CO2-t, volt ma egy kb 60%-os vízcsere, holnap is lesz egy legalább fele ekkora.
Képek majd holnap este, ha minden jól megy, akkor egy teljes konfigurációt is felteszek.
 
No, befejeztem az ültetést. A térdeim majd' szétmennek, mert az aki a földön van.
Holnap estefele ha végre itthon leszek, akkor beüzemelem a citromsavas CO2-t, volt ma egy kb 60%-os vízcsere, holnap is lesz egy legalább fele ekkora.
Képek majd holnap este, ha minden jól megy, akkor egy teljes konfigurációt is felteszek.

Sok képet tolj majd!

(y) :snaphappy::snaphappy::snaphappy: (y)
 
Ma meglátogattam Pecás kollégát és élőben volt szerencsém megcsodálni a "halas szobát". Mit mondjak, nem semmi!. Olvastam persze, hogy mennyi és mekkora akvárium van ott, de higgyétek el, elállt a szavam:eek:! Elmondhatom, hogy rendesen lövött a pacák:D, de a jobbik fajtából.
Köszi Szabi, hogy beengedtél a "szentély"-be és rám áldoztad az idődet! Gratula(y)
 
Sok képet tolj majd!

(y) :snaphappy::snaphappy::snaphappy: (y)
Csinálok majd amiről lehet;)
Ma meglátogattam Pecás kollégát és élőben volt szerencsém megcsodálni a "halas szobát". Mit mondjak, nem semmi!. Olvastam persze, hogy mennyi és mekkora akvárium van ott, de higgyétek el, elállt a szavam:eek:! Elmondhatom, hogy rendesen lövött a pacák:D, de a jobbik fajtából.
Köszi Szabi, hogy beengedtél a "szentély"-be és rám áldoztad az idődet! Gratula(y)
Atti, ha erre jársz bármikor szívesen látlak, tudod. Ha más akvarista spori jár erre, őket sem küldöm el.;) Örvendek, hogy tetszett a kupi ellenére is:)
 
A vasárnapi zárás előtti akcióban @viktorlantos jóvoltából elhozhattam egy hatalmas tő bolbitist.
Ezt alaposabban átnézve kaptam vele más ajándékot: közé volt nőve egy kevés Tropica Hydrocotyle Tripartita Japan most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua ebből amit tudtam felhasználtam az ültetéshez, azt, hogy egy keveset betettem a bolbitisből is, már írtam. Megnéztem alaposabban a gyökérzetét és ott ért a következő meglepi: volt egy adagnyi Tropica Anubias barteri v. nana Petite most csak 3 300,00 Ft - Green Aqua is a gyökerek közé nőve. Óvatosan kibányásztam, sikerült maradéktalanul megmenteni és lehet, hogy egy kicsit becsempészek ide is belőle, de a többinek is fogok helyet keresni, az biztos.
Viktor, ha felétek járok, valamivel meghálálom az ajándékot!:D
 
Back
Oldal tetejére