• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csobogó

Pecás

Legenda
A pénteki GA látogatás során @Nigro -val lefolytatott beszélgetés az ötlet kivitelezéséhez a "táptalaj", a kényszer pedig az indíttatás.
Az a helyzet, hogy 10.-én megjönnek azok a halak, akik a majdan indítandó afrikai sügéres növényes akksim lakói lesznek.
A leendő scape-hez az ötletet ez a bakonyi kis csobogó szolgáltatja:
14874112457_549e910a96_b.jpg

A lényege az lenne, hogy legyen egy relatíve érzékelhető méretű, finom homokkal borított felület a leendő halaknak homokozó céljából.
A lakók egyébként ők lesznek:
batyphilus kekese - Google keresés
A halak jelenleg kb 5 cm-esek

A csobogó fölötti rész egyelőre növényesítve lesz, fákat esetleg később, ha lesz megfelelő mennyiségű mohám, hogy ne csak a csupasz ágak meredezzenek.

Az akvárium: 60x30x30 cm síma üveg, fekete ragasztással a "zöldséges kert" ikertestvére.

Szűrés: DIY, az akvárium oldalából leválasztott, kb 10 cm széles részben kialakítva, egy 550 l/h-s szivattyúval meghajtva, ami minimum tízszeres vízforgatást fog eredményezni.
Szűrőanyag: majd ami van itthon: biolabda, agyag golyók, szivacs, perlon

Dekoráció: anno a görögországi nyaralásokról hazahozott kövek

Talajemelés: apró kavicsok/kövek, fölötte geotextil, vagy valami hasonlóval szeretném meg akadályozni az emeléshez használt kövek és a táptalaj keveredését.

Táptalaj: Tropica Substrate növény táptalaj - 2.5 liter most csak 3 400,00 Ft - Green Aqua körülbelül 1 cm vastagságban

Aljzat: ADA Aqua Soil Africana - általános növénytalaj - 9 liter most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua változó vastagságban, ahogy a kövek majd kiadják. Átlag 4 cm-t tervezek.

Növényeken még agyalok.
Amim van jelenleg "tartalékban":
Tropica Echinodorus quadricostatus most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua
Anubias barteri
Valisneria tiger
Najas guadalupensis

Világítás: ugyanaz a 2 x 0,5m 7020-as led, ami a "zöldséges kert" fölött nagyon szépen muzsikál

Egyelőre ez van, véleményeket, ötleteket szívesen veszek. Képeket az akvárium alakulásáról reményeim szerint holnap este már tudok mutatni.
 
Utoljára módosított:
A holnapi attrakció egyelőre a régi sarok matten tartó üvegeinek az eltávolítása, az akvárium kisikálása, az új szűréshez az üveg határoló lap elkészíttetése, összeragasztása, majd beragasztása az akváriumba.
Minden más majd ezután kezdődhet, úgyhogy lehet savazni;)
 
Két dolgon agyalok: mivel szükségem lesz talajemelésre, amihez jelen állás szerint apró köveket/kavicsokat fogok használni, ki kellene valamivel tölteni a kövek közeit...
Másik: ha hirtelenjében mást nem tudok szerezni, a szúnyogháló megteszi-e szerintetek?
Amin még agyaltam: kövek helyett ha elfogadható áron tudok venni agyaggolyókat, amit a virágkertészek is használnak az könnyebb is és nem is kellene vacakolni a közeinek a kitöltésével.
Legalább 5 centit emelnem kell az az érzésem így elsőre látatlanban...
 
Szerintem az apró méretű (1-2cm)-re tört lávakőnél nem nagyon van jobb térkitöltő elem. Ráadásul ilyen formán sok helyen mint szűrőanyag árulják, tehát még törni sem kell.
 
Ez nem kérdés! Egy a gondom, hogy a környékemen nem nagyon tudok olyan helyet, ahol vehetnék, a helyi kertépítős boltban meg elfogyott már egy ideje...:cry: Valahol Bugyi környékén van egy hely, nem is túl drága, mert 20 liter valami 3-4 eFt, de drága a benzin.
A héten van esélyem helyben agyaggolyót szerezni (szerda-csütörtökre ígérték) annak is van kapillaritása, relatíve nem nagyszemű, könnyű, nem vészes az ára sem, úgyhogy valószínűleg ez lesz a befutó.
 
Nos, akkor ezt-azt pár fotóban:
a pénteki GA-s túra kézzel fogható része:
15273881650_4bfdc8d85b_b.jpg

...a köveken még agyalok, mit, milyent, hogyan...
a választéknak a halas szobában várakozó része:
15273960628_a7d951b96d_b.jpg

15273961668_8c04bf9f11_b.jpg

A másodikon a teljes kupacot nem is tudtam megörökíteni. A teraszon van még kb fele ennyi kő, ezek az akváriumok átrendezése közben kerültek ki, ezért "ittragadtak"...
Azzal a szép fehér fával még szerintem kezdek valamit előbb-utóbb.
Üvegeshez holnap mehetek, aztán ha levágta az üveget, én pedig beragasztottam, FBS kicsit már megkötött, akkor a legozás indul.
Majd segítséget, véleményeket kérni fogok.
 
Mivel eldőlt, hogy a "sztracsatella" napjai meg vannak számlálva, onnan ezt-azt átmentenék.
A nagy köveket szerintem a Görögországban gyűjtött, kerekded, réteges kövekből fogom választani, mert ebből van a legjobb készletem a több kilóstól az aprókig.
A frissiben szőlő tőkére kötözött Microsorum pteropus Tridentet szerintem a megemelendő (és a bal oldalon kialakítandó szűrést ezzel nagyjából leálcázandó) bal oldalon látszó fa helyére betehetem.
A kövekre szeretnék mohát kötözni/növeszteni, az nagyon tetszik...
Pogostemon, HM szintén mehetne. Pogot jobbra mindjárt a kövek tetejére gondoltam, HM-et pedig a "domboldal"ra.
Lomeriopsis lineata a kövek közé, ahol a fotón falevelek vannak, többi mohát is igyekszem becsempészni a résekbe.
 
A sokévi gyűjtés;)
A dunai homokköveket még nem is mutattam...
Az a legdurvább, hogy bár van itthon összesen legalább két mázsa (tekintélyes része ázik valamelyik akvában), mindig úgy érzem, nincs megfelelő kövem.
Olyan, mint amikor az asszony áll a roskadozó ruhásszekrény előtt és megjegyzi: nincs egy rongyom...
 
Nos, kukáztam kicsit, így van összesen 5 liter agyaggolyóm a talaj emeléshez.:) (ha már a polisztirolt nem szeretem)
Üveg levágva, már "csak" el kellene kezdeni az akvárium előkészítését.
A szűréshez még akarok venni perlont, akarom mondani kabát bélést.
A köveket kiválogatom és elkezdek szép lassan legózni. Majd képek jönnek.
 
Akvárium előkészítését megoldottam: oldalairól, hátáról lehúzutam a barkácstapétát (legyen ilyen is:D), sarok matten tartó ünegcsíkokat egy kivételével kiszedtem, fekete sziló az üvegről letakarítva, kád kisikálva.
A szűrésre elrekesztendő rész első üveg csíkját beragasztottam, délben ha minden jól megy, beragasztom a másikat is, aztán estére mehet a szúnyogháló is rá (hogy a lakók ne keveredhessenek be a szűrőbe)
Felszínt is fog szívni és ezzel a megoldással el tudom hagyni a kiemelő csövet, így kevesebb az álcázni való.
Majd ha a szivattyúm megjön, megnézem, kell-e esőztető, vagy megteszi valami DIY lilly is.
 
Azt hiszem van valami hasonló anyagom itthon mint a vatelin,vagy pont az hirtelen nem emlékszem.Ha gondolod megkereshetem.
 
Köszönöm a felajánlást.
Ha megtalálod, azt kellene megnézned, hogy 100%-ra biztosan műanyag legyen és ne pamut.
Egyébként korábban már használtam a kabát bélés anyagot, nekem jó tapasztalataim voltak ezzel kapcsolatban.
 
Köszönöm a felajánlást.
Ha megtalálod, azt kellene megnézned, hogy 100%-ra biztosan műanyag legyen és ne pamut.
Egyébként korábban már használtam a kabát bélés anyagot, nekem jó tapasztalataim voltak ezzel kapcsolatban.
Megvan,már csak ki kellene deríteni,hogy milyen anyagú....
 
Tépjél ki belőle egy kis csipetnyit, aztán tartsd láng fölé.
Ha műanyag, azt felismered.(y)
 
A szűrő rekesz megvan, ragasztó szárad még, de lőttem pár képet:
Kicsit tótágast áll, de hát a gravitáció így a barátom kicsit;)
15480789132_116050581c_b.jpg

Kicsit közelebbről. A feketével ragasztott a régi sarok matten egyik tartója, amit meghagytam, látszik a szűrő leendő beömlő nyílása és az is, hogy a skimmert is kiváltja majd, ha minden jól megy:
15481153305_d4bc44e1bd_b.jpg

Talpára állítva:
15481152445_f3a1c58550_b.jpg

hossznézetben:
15294569167_ac89083174_b.jpg


No, egyelőre ennyi, most megyek köveket válogatni, ha minden jól megy, arról is lesz egy kis beszámoló;)
 
Back
Oldal tetejére