• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csobogó

Az a gond, hogy a Tőled örökölt sziámikat nem tudom kifogni a sztracsatellából.
Hudini hozzájuk képest gyenge ipari tanuló volt:mad:
 
Valami hasonlón agyalok. Teszek bele csalinak egy kis fonalas algát, ha a black molly estére hagy még pár szálat.;)(y)
 
Karácsonyra megleptem magam egy ilyen difuzorral: Japán diffúzor - Nano (magas nyakkal) most csak 3 490,00 Ft - Green Aqua
Egy dolgot felejtettem el: a tappancsot, de sebaj, majd ha a GA felé járok, lesz az is:)
Ma indítottam újra a citromsavas CO2 cuccot újra fél töltettel, mert eddig ez jobban beválni látszik. Az új difivel úgy néz ki, hogy kb 5 perc alatt sikerült beállítani a kívánt porlasztást a "szokásos" szinte nulla nyomáson. A bubik szép kicsik, majd lesznek még kisebbek is(y)
Eddig tetszik:)
 
Ma egy hete megy a feles töltettel a CO2, talán még 1-2 napja van.
Mai futár meghozta a GA csomagot, nagy lendülettel be is üzemeltem a nano DC-t és azt látom, hogy elég vékonyka a CO2 szintem még így 4-5 órával a behelyezés után is.
Beleolvasgattam a fonal algás topicba és @viktorlantos egy korábbi írásában megtaláltam a gondok elég szép csokrát, amit kb mint állatorvosi lovat sikerült összeállítanom:
-felszín fodrozódik elég komolyan
-tápozok valószínűleg többet, mint muszály lenne
-kevés a CO2 (DC-ben a folyadék valahol a kék és a sötétzöld között van)
-nem elégséges az algairtó brigád
-a kövekre ragasztott moha szedi össze a koszt hiába nyírom heti rendszerességgel

Azonnali intézkedések:
-kibágeroltam egy jó adag algát az ültető csipesszel
- kiszedtem amennyire bírtam a mohát, inkább legyenek csupaszok a kövek, elég lesz a fissi, úgyis szép lassan megkockáztathatok egy fazonigazítást
- igazítottam a felszíni fodrozódáson (most kb fele az eddiginek), visszább vettem a flow-t
-rátekertem a CO2-re, kb duplája megy az eddiginek
- a két nagy tengeralattjáró mellé sikerült kifognom egy másik akvából három normál méretű amanot, rajtuk kívül van három oto, egy kis black molli, néhány sakura
- hétvégéig tápozást felfüggesztem, csak az EC fog menni 4 ml/nap adaggal

Hétvégéig marad ez, az eredményt figyelem.
Hétvégén a szűrőt kitakarítom (perlon már elég koszos, megérett a tisztításra), vadászok még sakurát, amennyit bírok. Red rilim van még, de nem akarom összekeverni őket, mert nagyon szép törzsem van @Luigi13 -ék jóvoltából.
Hétvégén kap a szűrő takarításkor egy feles vízcserét. Most hétvégén volt egy kb 30-35%-os.

Fény jó eséllyel jó lehet, mert a bonsai csúcsrügyei szépen pironkodnak, dúsul, de ami a furcsa, hogy felfele nem akar menni, inkább oldalra terjeszkedne és majd' minden levélke tövéből hajt egy-egy új ágat, szintén pironkodó levelekkel. Pogestemon helferi makrancoskodott majd' egy hónapig, de most már szépen belendült, úgy dúsul, hogy öröm nézni. Bolbitis régi levelei durcáskodnak, viszont szép lendületesen hozza az új leveleket, elég élénk zöldesek. Tripartita japan beindult, mint az agyament, viszont a parvulám a nyírást követően nem akar magához térni, pedig már kb három hete volt. Nem tudom, az alga, ami közé telepszik, mennyiben ludas, de félek, nem ártatlan az ügyben.

Ha valamit még tennem kellene, ne kíméljetek, írjátok bátran.
 
Egy bő óra felturbózott CO2 beoldás eredménye: a kék már eltűnt, most már "csak" sötétzöld a DC. Éjszakára kicsit visszább vettem.
Holnap délután ha hazaérek, valószínüleg újabb töltet, mert addigra ezzel a tempóval kiürül ha jól saccolom.
Pár kép:
emeletes amano:
16030981597_011bcd3fc6_b.jpg

16216810345_5d01477bf8_b.jpg


alakul a DC:
16216809105_6bbac5bb5d_b.jpg


...és végül a pogok és a bonsaiok:
15596947343_d4a679bb5e_b.jpg

... meg a térdfájdítás után is vitézkedő fonalas algák:mad::banghead::mad::banghead:
 
Azért ezek a fotók már elég korhatáros kategória:LOL:
Épp a múltnap volt nálam is őrület.A 4 fiú hülyére kergette a kettő leányzót.Szinte meg sem álltak ,folyamatosan mozgásban voltak:facepalm::)
 
Hali!
Nagyon tetszik az aki, egyedi! ;) Már ne is haragudj, de kicsit azért örülök, hogy nem csak én szenvedek ezzel az algával...:D Nekem kiirthatatlan, bár már szerencsére azért visszaszorult. Szívből kívánok sikeres harcot, figyelni fogom, remélem győztesen kerülsz ki végül! :)
 
Hali!
Nagyon tetszik az aki, egyedi! ;) Már ne is haragudj, de kicsit azért örülök, hogy nem csak én szenvedek ezzel az algával...:D Nekem kiirthatatlan, bár már szerencsére azért visszaszorult. Szívből kívánok sikeres harcot, figyelni fogom, remélem győztesen kerülsz ki végül! :)
Köszönöm a szurkolást, én is bizakodok, talán lesz is idővel eredmény;)
 
Sok sikert az algátlanításhoz, de azért a követket ne pucold meg annyira! Szerintem sokkal természetesebb hatása van az akváriumnak, ha a köveken van egy kis zöld réteg :)
 
+1 a zöld kövekre ;)
Én egyet nem értek Szabolcs ha ez a földön van hogy a búbánatba tudsz benne gyönyörködni :notworthy:
Nálam anno beváltak a Mollyk mint fonalevő szörnyetegek,szépen megették amit meg kellett,egy próbát megér ;)
 
Sok sikert az algátlanításhoz, de azért a követket ne pucold meg annyira! Szerintem sokkal természetesebb hatása van az akváriumnak, ha a köveken van egy kis zöld réteg :)
+1 a zöld kövekre ;)
Én egyet nem értek Szabolcs ha ez a földön van hogy a búbánatba tudsz benne gyönyörködni :notworthy:
Nálam anno beváltak a Mollyk mint fonalevő szörnyetegek,szépen megették amit meg kellett,egy próbát megér ;)
Skacok, a kövek maradnak;) Egyrészt az én szememben is természetesebb a "zöld kő", másrészt ezeknek a köveknek a felülete kb olyan mint egy 100-120-as dörzspapír, harmadrészt egy fogkefézéstől elmozdulnának. Amíg ennyi az alga rajtuk, az legyen terített asztal a bentlakóknak.
Hát, tudod Viktor, ez így alakult történelmileg. Már elhasználtam a többi helyet, mire ezt megcsináltam, de azért a hasalva fotózásnak is megvan a diszkrét bája, meg hát így van benne némi kihívás is.
Mókát félretéve, ha tudok neki csinálni másik helyet, akkor tutira meglesz, ebben ne kételkedjetek:)
Egy molly nálam is van, de úgy tűnik kicsit sok a dolga. Ha eljutok boltba, kerítek, vagy ha kirámolom a sztracsatella romjaiból a valisnéria, HM, moha, stb, stb állományt, akkor a rókákat is ki tudom majd fogni, ők is munkába állnak majd(y)
Addig is, a tervezett intézkedések szerintetek működőképesek lehetnek?
 
No, mivel a régi black mollym valahova nagyon eltűnt (félő, hogy kiugrott hátul, ott meg csak akkor lesz meg, ha kiveszem az akvát a helyéről:cry:) úgy döntöttem, hogy az alga elleni harcban újranyitom ezt a frontot, ráadásul bele is erősítek: pénteken hoztam három új mollyt, ha jól néztem egy fickó és két kislány.
A boltban valószínűleg nem nagyon voltak elkapatva, mert szépen munkához láttak.
Eddig kb döntetlenre hozzák a meccset, de bízok benne, rövidesen a maguk javára fordítják az állást.
A CO2-t is új töltettel újraindítottam, mert teljesen kifogyott. Fél töltettel (100-100 g citromsav és szódabikarbóna) ment 11-12 napot(y), ezt jónak érzem, bár most majd a DC diktálja a tempót, számlálás indul.;)
Holnap vízcsere, kicsit besegítek a mollyknak, aztán lehet, hogy kép is kerül;)
 
Alakulnak a dolgok jelentem:D
A DC majdnem lime-zöld, a mollyk úgy tűnik, kezdenek felül kerekedni az algán.
Frissítettem kb 25% vizet tiszta RO-val, egy kevés fonalas algát kiszedtem, de az egy-két héttel ezelőttihez képest maximum a negyedét-ötödét.
A parvula tövén még van alga, de a mindent beszövő fonalas erőteljesen visszaszorult.
Az elmúlt bő egy hétben (január 6.-a óta) nem tápoztam semmit, csak az EC ment, de ez is kimaradt kb 3 napot összesen.
Ma a vízcsere után elkezdtem óvatosan a tápozást: 2-2 ml mic-mac, 3 ml EC.
A GA-s adagolás alapján kb ugyanennyit kellene belenyomnom naponta (kb 40 liter víz van benne)
Arra gondoltam, hogy egy hétig feles adagolással tápozok, utána ha minden rendben van, egy hétig 3/4-essel, majd ha továbbra is minden rendben, akkor mehet telibe a GA adagolás.
Tapasztalt kollegák: jó lesz ez a taktika? Legyetek szívesek írjátok meg, mi a véleményetek.
 
@viktorlantos javaslatára itt blackout következik.
Ma este a párolgást visszapótolom RO vízzel, amit bírok,, kiszedek alga fronton, fotózok egyet, legalább az új ficánkák is látszanak majd reményeim szerint, aztán -remélem- jótékony elsötétítés következik.
Gondolom, az algázó brigádnak (oto, amano, black molly, sziámi) addig a 3-4 napig nem lesz baja...
 
Leporolom ezt az elhanyagolt naplómat is:)
"Kicsit" tartottam a black out-tól, no meg soha nem csináltam még ilyent, ezért húztam, mint a rétes tésztát.
Végül kedden cseréltem kb 30% vizet, CO2 már jó ideje nem megy, nem tápoztam előtte pár napig, kiszedtem a fonal algát, amennyire csak tudtam, aztán becsomagoltam vastag, fekete mezőgazdasági fóliával.
Holnap valamikor délután-este tervezem levenni róla, aztán kap egy újabb minimum 30%-os vízcserét, CO2-t, tápot és kíváncsian várom a fejleményeket.
Félek a parvulától, mit fog szólni a 3 napi sötéthez, de leginkább őt blokkolta az alga, ami szinte szálanként lepte el.
Fotó jön majd, ha megvolt minden.
 
No, véget ért a black out, letelt a @viktorlantos által javasolt három nap.
Mindösszesen két kis pamacs fonál algát találtam, amit természetesen azonnali hatállyal kikaptam.
Növények jól átvészelték, még a parvula mini sem sárgult kicsit sem.
A tripartita japan nagyon el volt már harapódzva, azt szinte teljesen visszanyestem, a bonsai megint oldalra is elindult, megálljt parancsoltam neki.
A szűrőből kikaptam a tonnányi perlont (...helyettesítő bélés anyagot...) és a helyére ment jó kis Marczikáék féle lávakő teszt jelleggel.
Kapott 2-2 ml mic/mac-ot + 5 ml EC-t indításnak.
A víz jelenleg vállalhatatlanul néz ki, de ha kicsit alakul, dobok képet.
Lesz még vele jó sok minden a napokban, de valahol el kellett kezdenem.:)
 
Èn is most tervezek a fonàl ellen BO-ot. Örülök, hogy ez mûködik ellenük. Ha az Amanok nem pusztítjàk el, èn is ezzel fogok próbàlkozni :)
 
Back
Oldal tetejére