• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Anya-lánya nano project

hszilvia

VIP kertész
Sziasztok :)

Eltelt bő 2 év, a lányom most már önállóbb (húha, csak el ne kiabáljam), így tehát megpróbálkozom újból egy kicsi garnélás nanoval. Reményeim szerint, minimálisan persze, de talán már a lányom is tud segíteni :)

Ahogy a GA honlapját nézegettem, sok minden már nincsen, viszont rengeteg új dolog van, úgyhogy biztosan lesz majd kérdésem...jó sok :)

A terv, egy 30x30x30as kocka : akvárium - 27 l, 30x30x30 cm, 4 mm üvegvastagság (kocka nano) 3 990,00 Ft Green Aqua

belső szűrővel: Eheim aquacorner Eheim 2000 AquaCorner 60 sarok belsőszűrő - biológiai töltettel 7 650,00 Ft Green Aqua

Világítás: Eheim Aqualight Eheim AquaLight LED lámpa 22 990,00 Ft Green Aqua (mindenképpen magasságán változtatható világítást szeretnék, mert nem lesz CO2, valószínűleg sakkozni kell majd a magasságával ). Ha valakinek van jobb ötlete,más világítást javasol, ne tartsa magába:) Vagy ha van eladó Aqualight világítása :)

CO2 nem lesz, easy carbot tervezek helyette.

Garnélák, tigris garnélák lesznek, ők egész jól el vannak egy minimálisan lágyított és kezeltcsapvízben is.
Nem lesz RO készülék, veszek majd pár liter ioncserélt vizet és azzal lágyítom vissza egy kicsit a Prime-al kezelt csapvizet.

Növények: valami moha, "gyepet" nem tervezek, mert co2 nélkül nem nagyon menne, UG-vel meg nem akarok kisérletezgetni. Többit még nem tudom.

Dekor: az előzőból megmarad fák és kövek.

Növénytáp: Tropicának valamelyik komplex tápja (majd a növények mennyiségétől és milyenségétől függ)

Táptalajom, meg a talajba az indító bacik, maradt még, aljzat is maradt kb 1,5-2 kg ebből: H.E.L.P Advanced Soil aljzat - 3L 4 400,00 Ft Green Aqua
Kérdésem itt jönne: ha ez nem lesz elég (valószínűleg nem lesz elég, akkor mivel keverhetem ezt a talajt, ami garnéláknak és növényeknek is jó, mert láttam , hogy ilyen már nincsen készleten. Vagy inkább ne keverjem?


A koncepcióra mg nem nagyon van ötletem, még keresem a megfelelőt, sok és igényes növényt nem szeretnék, de azért legyen helyük bujkálni a garniknak :) Ha van ötletetek ilyesmi nanora, linkeljetek képeket.

Lehet kerül bele még pár boraras is, meglátjuk.

Ennyi egyelőre, 1-2 hét múlva remélhetőleg majd képekkel folytatás is lesz :)

Ui: A segédem :) Egyelőre még a kecskékért van oda, na de majd később ... :D

WP_20150912_14_16_32_Pro.jpg
 
Udv ujra koztunk Szilvi [emoji4]
A talajjal kapcsolatban Ista Shrimp Soil ajanlanek az garnelabarat,de ilyen az Enrivoment is.
[emoji6]
 
Ugyanezzel az üveggel és technikával szeretnék én is indítani egyet majd december körül. Figyelni fogom a naplódat ;)
Sok sikert a közös anya-lánya projekthez. Hamar megfertőzöd, nagyon helyes :)
 
Mosura softwater....volt nekem ilyenem, de annyira nem merültem bele a használatába, mert akkor már terhes voltam és sejtettem, hogy hamarosan felszámolásra kerül majd minden.
Ez elképzelhető hogy nem más mint kevertágyas vízlágyító (kation, anion cserélő) műgyanta? Kezelt csapvízbe szűrőzsákba belelógatom, ha beállt a vízmegfelelő paraméterekre kiveszem? Működhet? Így működik ? Regenerálható valahogy?
 
Igen, olvastam, de inkább tapasztalatokra lettem volna kiváncsi. Egyelőre fölösleges a RO készülék, kicsi az aki, ioncserelt vizzel keverem majd a kezelt csapvizet ha vissza kell lagyitani kicsit.
 
Üdv ismét! :)
Én is inkább az RO-t javasolnám,mint a fentieket!Újonnan is már kb 20 e-től lehet venni egyszerűbbeket.
Lehet,rosszul emlékszem,de mintha a tigrisek nem nagyon szeretnék a Carbot..
 
Ro-t nem akarok venni, amig nem látom, hogy muszáj lenne. Legfeljebb ioncserélt vizet használok, nagyon kevés víz kell cserekor ebbe a kis akiba.
Voltak tigriseim növényesbe legutóbb, carboztam is, de nem tűnt fel semmi negatív dolog, remélem most se lesz gond :)
 
Ro-t nem akarok venni, amig nem látom, hogy muszáj lenne. Legfeljebb ioncserélt vizet használok, nagyon kevés víz kell cserekor ebbe a kis akiba.
Voltak tigriseim növényesbe legutóbb, carboztam is, de nem tűnt fel semmi negatív dolog, remélem most se lesz gond :)
RO vizet is lehet venni. ;)
 
Mobilos sz@r képek, a víz se az igazi még, a növények is még csak keresgélik önmagukat, de azért lassan lassan alakul :D (azért majd lesznek jobb fotók is ha már érdemes lesz vele vacakolni ) Mohák, ha erőre kapnak meg lesznek nyírva kicsit, hogy jobban a fára simuljanak és tömzsibb hatást keltsenek )

WP_20151020_17_20_54_Pro.jpg



WP_20151020_17_21_24_Pro.jpg





WP_20151020_17_21_11_Pro.jpg
 
igen, ioncseréltet tervezek venni ha szükséges lesz :)
Szia!

Üdv újra a fórumon! :)
Korábban nekem is volt egy ilyen 27 literes kockám, Hydor sarokszűrővel és 13W-os csíptetős lámpával. Hát nem durrantak szét benne a növények, ellenben a CRS-ek annál jobban érezték magukat. :) Az aksim akkor lágyított csapvízzel ment, amit úgy állítottam elő, hogy azt a bizonyos ioncserélő gyantát hálóba raktam és egy használaton kívüli kis belső szűrővel forgattam kb 4 órán át az előkészítendő vizet (+adagoltam még hozzá sera aquatant a klór és nehézfémek megkötéséhez). A módszer annyira bejött, hogy több generációnyi CRS bébit is felneveltem ebben a vízben (az első bébitápot tőled vettem :)).
A lényeg, hogy szerintem teljesen felesleges beruházás egy RO készülék, ha valóban azok a terveid amit fent leírtál. Viszont, ha lehet az ioncserélt vizet hagyd el. Kisebbre váltottam és én is az ioncserélt vizes lágyítást használom, de a garnéláknak nem jó, még az amanok sem bírják :/

U.i.: izgalmas a betámasztott fa, lehet beültetnék mellé valamilyen talajra igénytelenebb stemet, esetleg HM-et :)
 
Szia!

Üdv újra a fórumon! :)
Korábban nekem is volt egy ilyen 27 literes kockám, Hydor sarokszűrővel és 13W-os csíptetős lámpával. Hát nem durrantak szét benne a növények, ellenben a CRS-ek annál jobban érezték magukat. :) Az aksim akkor lágyított csapvízzel ment, amit úgy állítottam elő, hogy azt a bizonyos ioncserélő gyantát hálóba raktam és egy használaton kívüli kis belső szűrővel forgattam kb 4 órán át az előkészítendő vizet (+adagoltam még hozzá sera aquatant a klór és nehézfémek megkötéséhez). A módszer annyira bejött, hogy több generációnyi CRS bébit is felneveltem ebben a vízben (az első bébitápot tőled vettem :)).
A lényeg, hogy szerintem teljesen felesleges beruházás egy RO készülék, ha valóban azok a terveid amit fent leírtál. Viszont, ha lehet az ioncserélt vizet hagyd el. Kisebbre váltottam és én is az ioncserélt vizes lágyítást használom, de a garnéláknak nem jó, még az amanok sem bírják :/

U.i.: izgalmas a betámasztott fa, lehet beültetnék mellé valamilyen talajra igénytelenebb stemet, esetleg HM-et :)

Mibn nyilvanulmeg hogy nem jo a garniknak az ioncserelt ? Tigrisgarnikat tervezek bele.
 
Mibn nyilvanulmeg hogy nem jo a garniknak az ioncserelt ? Tigrisgarnikat tervezek bele.
Fokozatosan elpusztultak sajnos. Pedig GH és KH sót is használtam és a PH-t is rendszeresen mértem. A főbb vízparaméterek rendben vannak, de valami mégsincs rendben.
 
Back
Oldal tetejére