• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csobogó

Na, újra itthon a hétvégi sügéres találkozó után.
Kezdem a kövek válogatását, szűrés összeállítását. Szivattyúk késnek legalább egy hetet -Murphy-, de attól még nem áll meg az élet.
Fotók a kövekről nemsokára.:D
 
Egy nagyon kapkodva összedobált verzió kezdésnek.
15515418982_202b1569bb_b.jpg
 
No, senkinek nincs véleménye?
Kritika sem?
Amit összeagyaltam vasárnap óta:
- a két nagy követ előrehozom teljesen a sarkokba
- alápakolok murvaszerű kavicsot elől emelésnek, kitöltöm a finom homok maradékommal
- a nagy kövek mögött feltöltöm az agyaggolyókkal, teszek rá valami elhatárolót, aztán jöhet a tropica táptalaj, az ADA nagyszemcsés talaj
- dombot kialakítom mindkét oldalra, beillesztem a köveket, hogy az íves összhatás meglegyen
- a szőlő tőkére kötözött Microsorum pteropus Tridentet berakom balra, hogy a szűrő beömlőjét álcázzam vele
- kifőzök gyorsan pár darabka szőlőágat (legalább 4-5 éve száradnak, várják a sorsukat), előkészítem a "fákat" a minimális erre jónak érzett moha felkötözéséhez
- ha már bolondgomba módra nő a HM a magányos szív-ben, akkor a folyamatos nyírás eredményéből elkezdek gyepet kialakítani a domboldalakon
- a kövekre megpróbálok mohát ragasztani, hátha megmarad (tudom, hazavágja kicsit, de azért hátha...)
- szűrőt feltöltöm: biolabda - szivacs - perlon - szivacs összeállítással, de valahova lehet, hogy egy kis siporaxot is becsempészek, mondjuk a perlon elé

vélemény?
 
azt kéne látni, mi a végső terv:) valami rajzot nem akarsz feltenni?
mert egyelőre nekem ez nagyon sügeres :D
 
Rendicsek, átrakom a köveket és az alátöltést megcsinálom elöl-hátul, akkor már fog mutatni valamit.
Este ha a főzicskézős összejövetelből hazajövök, remélem, nem leszek túl "fáradt"
 
Engem egy kicsit az zavar, hogy nem egységes színűek a kövek-legalábbis a rózsszínesek feltűnőbbek. A megvalósítandó pataknál viszonylag egyfélék.
De ez csak az én véleményem.
 
Engem egy kicsit az zavar, hogy nem egységes színűek a kövek-legalábbis a rózsszínesek feltűnőbbek. A megvalósítandó pataknál viszonylag egyfélék.
De ez csak az én véleményem.
Ebben teljesen igazad van. A gondom mindössze annyi, hogy abból a mázsányi kövemből sehogy sem jön össze, hogy egyféle legyen. Vagy túl nagyok ehhez a kb 50x30 cm-hez, vagy túl kevés egyféle kerül, de azért még keresgélek a végleges elrendezéshez, illetve ha mégis ezek maradnak, igyekszem elrejteni a feltűnő eltéréseket pl mohával.
 
Ma kicsit elcsábultam...
Már jó régen nézegetem a wabikat. Tetszenek, nem kicsit, nagyon...
Aztán ma a helyi pénzköltő centrum egyik boltja előtt megyek elfele az utolsó irányába lefűzhető irattartó zacsiért és a kirakat üvegen át rámkacsint valami...
Egy egyenes falú, aranyos kis üvegtál... 12,5 cm magas és ugyanilyen átmérőjű... ...ráadásul még egy ezrest sem kértek érte...
Hát én mindennek ellenálltam, de a kísértésnek nem sikerült...
Most agyalhatok, mert van magassága, nem is kicsi, nem is nagy... ...na, majd letisztul, aztán majd csak berendezem előbb-utóbb:)
 
Egy nagyon kapkodva összedobált verzió kezdésnek.
15515418982_202b1569bb_b.jpg
A két középső, álló kavics nagyon természetellenes, azokat inkább vedd ki, valamint legalább 5-6 féle követ látok, ami szintén nem túl természetes. A posztindító képhez nem érzem a hasonlóságot azon kívül, hogy kövek vannak rajta. A kavicsaid érzésem szerint túl simák ahhoz, hogy nagy sziklákra hasonlítsanak. :(
Ha az elképzelésed határozott, akkor szerintem nézz új köveket hozzá, mert ezekkel szerintem nem lehet jól megcsinálni. Ha képlékeny, akkor inkább csinálj egy minimál iwagumit abból a kavicstípusból, amiből a legnagyobb a választékod. Elég kritikusra sikerült a hozzászólás, de remélem nincs harag. (y)
 
Nincs gond, írtam, hogy az építő kritikát is szívesen veszem.(y)
Igen, a köveim elég össze-visszák, mert hiába válogatok át egy mázsa követ, amit otthon kerülgetek, a zöme nagy, amiből ide egy is szinte sok... Olyan akvám meg már van...
A másik verzió, hogy az aprajából próbálok válogatni, de ott meg attól tartok, kicsik lesznek...:(
Ami még lehet: a Nagy-Küküllőből pár éve gyűjtöttem pár érdekes követ: fekete kő, benne fehér rétegekkel. Abból ha lenne elég, az legalább különleges is lenne és legalább egyformák is, még ha a fehér réteg nem is egységes, az anyaguk, színük az. Van egy jó nagy fekete kövem, amit esetleg még hozzájuk is társíthatok ... ...talán...
Azokkal a fehér homokozó, amit előre szánok, talán még jobb is lenne.
 
@Beni , szétnéztem, hát elég kevés van a feketékből, de majd próbálok alakítani valamit, hátha:D
Arra is gondoltam, hogy teszek bele valahova egy sötétzöldet, amit meg majd jó bemohásítok és nem látszik a színe.
Ma voltam a kedvenc virágboltosomnál -a lányok rég kaptak virágot:)- és éppen mit használ fel csokor kötéshez? Hát egy leheletvékony, geotextíliára emlékeztető, kb 50-60 cm széles valamit, amiből nem nagy pénzért kaptam egy méteres darabot(y)(y)(y)
Már meg is van, mi kerül az agyaggolyók tetejére, a táptalaj alá(y):D
 
Easy rider öcsém, most cseréltem a vizeket, de annyi haszon volt, hogy a frontosák akksijában találtam még kettőt.
Órák kérdése;)
 
Akkor a @Beni nek megígért képek a második próbálkozásról:
15379149739_324a9f4f16_b.jpg

15542067116_f8a373e865_b.jpg

15379763037_8fdd30ed5e_b.jpg

Úgy tűnik, kevés lett az 5 liter agyaggolyó, kellene még egy-két liter hátulra, hogy indítsam el vele a két oldali dombot...
Bal oldalon szeretném kicsit magasabbra emelni és oda valami bozontot berakni: vagy szőlőágra növesztett mohával valami fának kinézőt, vagy a tridentet, de azt már látom, hogy át kell kötnöm valami másra, mert amin jelenleg van, az túl nagy.
Jobb oldalon is lenne egy kisebb domb, oda is menne valami fa, a dombra gyep.
A két első sarokba valami kicsi, bokorrá nevelhető növényt gondoltam, pl stau, a kövekre, illetve közéjük szintén csempészni kellene valamit.
 
Akkor a @Beni nek megígért képek a második próbálkozásról:
15379149739_324a9f4f16_b.jpg

15542067116_f8a373e865_b.jpg

15379763037_8fdd30ed5e_b.jpg

Úgy tűnik, kevés lett az 5 liter agyaggolyó, kellene még egy-két liter hátulra, hogy indítsam el vele a két oldali dombot...
Bal oldalon szeretném kicsit magasabbra emelni és oda valami bozontot berakni: vagy szőlőágra növesztett mohával valami fának kinézőt, vagy a tridentet, de azt már látom, hogy át kell kötnöm valami másra, mert amin jelenleg van, az túl nagy.
Jobb oldalon is lenne egy kisebb domb, oda is menne valami fa, a dombra gyep.
A két első sarokba valami kicsi, bokorrá nevelhető növényt gondoltam, pl stau, a kövekre, illetve közéjük szintén csempészni kellene valamit.

Nekem fura, hogy a kövek mintázata nem egy irányba fut, nem párhuzamosak picit, stb.
Tudom, nem is ez a cél, lehet, hogy épp azért figyeltem fel erre, mert szokatlan, fura.
Minden esetre ezek a kövek szerintem jobbak! (y)
 
Back
Oldal tetejére